Glosa MM: Šest společností navázaných na Lukáše Jurečky, bratra ministra zemědělství, obdrželo celkem 282 dotací v celkové hodnotě 295 765 385 Kč
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Hlídač státu.cz:
Šest společností navázaných na Lukáše Jurečky, bratra ministra zemědělství, obdrželo celkem 282 dotací v celkové hodnotě 295 765 385 Kč.
Proto jsou tady tak levné potraviny, máme totiž předplaceno, dodávám.

Teď musíme dát Ukrajině vše, co potřebuje, řekl Pavel italskému listu Corriere della Sera.
Správně! Ti, co ho volili, ať dávají Ukrajině vše, co potřebuje, a netahají peníze z ostatních! Znovu opakuji: poctivé by bylo vypsat válečnou půjčku Ukrajině, a kdo jí chce pomáhat, má možnost upsat třeba veškerý svůj majetek.

Podle odhadů ukrajinského generálního štábu přichází ruská armáda během tohoto měsíce v průměru o 931 vojáků denně. Tento měsíc je považován za nejkrvavější a měl překonat i letošní březen, kdy kvůli ruskému dobývání Bachmutu docházelo k denním ztrátám dosahujícím v průměru 776 vojáků.
Britská rozvědka zdůraznila, že nemá možnost ověřit metodiku shromažďování těchto údajů, která zahrnuje zabité a raněné, ale označila čísla za hodnověrná.
Přání otcem myšlenky, říká staré české přísloví, jehož metodiku se ovšem nepodařilo ověřit…

Z rozhovoru s bývalým ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou v týdeníku Hrot:
Má ještě smysl bavit se v případě covidu-19 o něčem, jako je kolektivní imunita?
Už bych ten pojem nepoužíval. Dnes víme, že ani nejmodernější vakcíny nenavozují sterilní imunitu, tedy že lidé se mohou nakazit a virus přenášet na další, i když se naočkují. Aktuálně je dominantní variantou covidu-19 omikron, který se šíří velmi snadno bez ohledu na očkování. Můžete být naočkovaný, mohl jste si projít covidem, stejně se můžete nakazit znovu. Klidně opakovaně.
Minulý týden jsme napsali, že stát spálil vakcíny za pět miliard korun. Buď prošly, nebo necílily na nové varianty viru. Jak takové nehospodárnosti předcházet?
Hlavní problém byl bohužel už v samotném nastavení nákupu. V mechanismu, jak Evropská unie dohadovala kontrakty s největšími dovozci vakcín. Ty země, které chtěly mít vakcíny rychle a včas, byly nuceny podepisovat kontrakty na podstatně vyšší počty dávek, než v reálu potřebovaly. Odůvodňovalo se to tak, že to není problém, protože se pak tyto vakcíny nabídnou třetím zemím. Nicméně se nějak nečekalo, že třetí země – například africké – o vakcíny nakonec neprojeví příliš velký zájem. To je hlavní důvod, proč se přebytek vakcín musí nějakým způsobem likvidovat. My je nevyužijeme a nikdo jiný je nechce.
Lze tento nevýhodný mechanismus nákupů změnit?
Těžko. Stát se s distributory snaží nějak domluvit formou dodatků k platným smlouvám, ale obecně taháme za kratší část provazu.
Dodávám:
A jestlipak si pan exministr ještě vzpomíná, jak byli osočováni ti, kteří dávno tvrdili, že vakcinace nechrání ani před další nákazou, ani nezabraňuje přenosu? Budou nějak za své veřejné lži a manipulace potrestáni? Jak dlouho bude ještě smlouva von der Leyenové s farma firmami tajná? Jak dlouho potrvá, než bude sedět ve vězení? Jak to, že taháme za kratší konec? Windfall tax na farmaceutické firmy snad nelze uplatnit, jen na banky a jiné podnikatele?

Ted Snider z amerického Libertariánského institutu o tom, jak se to dělá:
Během rusko – ukrajinské války používá americká propaganda časem prověřenou sylogistickou sofistiku. Nejprve zaměňte válčící stát za osobu, která jej vede. Takže nejde o válku Ruska s Ukrajinou, ale o Putinovu válku proti Ukrajině.
Pak tuto osobu přirovnejte k Hitlerovi, tak jako to v různém čase udělali Hilary Clintonová, John McCain, Lindsay Graham, Marco Rubio a Zbigniew Brezinski, stejně jako James Clapper, Kevin McCarthy, polský prezident Andrzej Duda, ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a další. Co to psychologicky znamená, je to, že pak jde o válku s „druhým Hitlerem“ a jakýkoliv způsob jak jej zneškodnit, je morálně a vojensky opodstatněný.
Dále z toho vyplývá, že Hitlerova strategie je strategie šílence a jakmile označíte lídra za šílence, uděláte z něj v očích veřejnosti osobu, se kterou nelze vyjednávat. A protože se s ním nelze dohodnout, je nezbytná porazit jej v poli. To není nic nového.
Před pučem v Iránu v roce 1953 přirovnávali politici Mohammada Mossadeka ke Ghándímu, ale veřejně o něm mluvili jako o nevyrovnané, iracionální, hysterické a bláznivé osobnosti. Stejně tak je Putin označován za iracionálního činitele, který nemá soudnost, nedá se mu věřit a nelze s ním jednat.

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*