Jak vodit hloupé lidi na provázku výmyslů
Sdílet článek:

PPK

Pamatujte, vy naši drazí předsedové státu a Velcí Vůdcové národa, že řídit tuto zemi politicky účelně a kormidlovat stát nás hloupých lidí podvodníkatelsky bravurně a tím nás debily efektivně vodit za nos ve prospěch vašich autorit a zákonodárné moci vašich politických stran, to vůbec není obtížné.

 

Ovšem ale, to platí jen za předpokladu, že umíte na to denně myslet a zejména – nezapomenout. Přitom také, že jste tedy schopni vědět, že je třeba mít k tomu už předem splněno několik základních a důležitých podmínek. Především je vhodné, aby se v takovém státě nacházela dostatečná většina nás lidí buď totálně hloupých, anebo alespoň dostatečně „správně“ politicky vychovaných a vám jako Vůdcům země naprosto loajálních a ve vás věřících.

Předpokládejme tedy, prozatím teoreticky, že v tomto státě už takové lidi máte, ale ještě nevíte, jak s takovým občanským materiálem dál účelně naložit tak, aby vás ten dav poslouchal, dělal, co se mu řekne a přitom si myslel, že všechno co se s ním děje, je vždy jen pro jeho štěstí, k jeho hmotnému zisku a také k obecnému prospěchu přírody této planety.Jak tedy musíte dál postupovat, pokud tohle všechno jako Vůdci národa ve státě už máte a byli jste do jeho čela právě včera šťastně ustanoveni? Inu tedy, rozjeďte tu svou vládu v této zemi například takto: Tajně a opakovaně mediálně vytvářejte vymyšlené příběhy hrozeb katastrof státu vinou nějakých nepřátel či vyšší moci – a začněte to ihned exekutivně řešit.

Namluvte nám hloupým lidem především, že vždy napravujete něco, co nám a našim nejbližším až dosud velice škodilo. Nakukejte nám například, že to, co tu dřív bylo, vždy jen ničilo naše štěstí a zdraví a bránilo našemu dlouhému životu. Psychologicky ještě víc útočte na naše obavy o rodinu, na naše nejcitlivější emoce a pud sebezáchovy.

Protože si ale vy sami (jistě moudře) uvědomujete, že někdo by o vašich tvrzeních přece jen mohl veřejně pochybovat a nazvat vaše zcestné představy a pomatené bláboly holými nesmysly, odvolejte se vždy na stanovisko nějaké vládní, vámi třebas jen právě včera vymyšlené „vědecké rady“ a na její (ovšem že z vaší vůle) nekompromisní autoritu.

Pamatujte, že pokud vaše funkce a činy budou mít předem ze státního rozpočtu v médiích dobře zaplacenou podporu a též v odborných kruzích náležitě potvrzenou politickou vážnost, tak potom váš názor veřejně sdělovaný od takto prezentované tzv. „vědy“ bude národem přijat a vy můžete přistoupit ke konečné fázi už prakticky jakékoliv mocensko-politické operace, která bude následovat.

Pak totiž můžete všechno to, co jste nám lidem označili jako škodlivé (např. nějaký virus, anebo hrozbu globálního horkého či naopak mrazivého počasí, vražedných uhlíkových energií, aut se spalovacími motory, dobrého piva, tvrdého alkoholu, cigaret a oblíbených jídel nás občanů, včetně našich zážitků cestováním do cizích zemí), tak to všechno už nyní klidně můžete nám hloupým lidem okamžitě zdanit a tzv. povolenkami a „tržně vyvolanými“ jejich cenami podstatně podražit.

Jen ta opatření a nařízení, prosím, nedělejte s ohledem na ty inteligentnější dezoláty z našich řad příliš průhledně! Naopak postačí, když pozvolna, mediálně a zejména výchovou naší mládeže politicky zařídíte, že především tahle nezkušená generace nás, vašeho pracovního dobytka a hloupého lidu, si v hlavách vytvoří přesvědčení, že např. tím vším, co a jak dosud dělali naši předkové, je nyní ohrožována příroda, životní prostředí a tedy i ještě dosud mladá budoucnost našich i vašich dětí.

Vtip je totiž v tom, že např. ti jedinci z bohatých elit např. i po zrušení státem financovaného školství, zdravotnictví a důchodových fondů a po zdražení nadměrně zdaněných potravin a dobrot, výhod a životních požitků, ještě pořád budou dál mít peněz habaděj na zaplacení toho všeho a na peněžence to pak pocítíme už jenom my, sociální „středňáci“ a chudí bezdomovci a tak to bude správné. Vždyť přece – jak se říká – póvl nemá v lepší hospodě co pohledávat.

Zkrátka, teprve tehdy to bude ten dokonalý a thatcherovsky konzervativní pravicový kapitalismus, kterému vy můžete dokonce dát drze neomarxisticky levicovou mediální nálepku, protože tím zdražením „fšeho“ vlastně jakoby začnete nejen „šetřit planetu“ a její životní prostředí, ale i tvořit životní jistoty a prospěch nejen nás, ale nyní už i tak životem ohrožených hloupých lidí všech.

No a totéž v bleděmodrém pak např. můžete udělat i s právním systémem státu např. uzákoněním ještě vyšších soudních, exekučních a správních poplatků v úředním řízení, zdražením kaucí ve vazebním stíhání a zavedením ještě vyšších pokut i za nejdrobnější přestupky. A ovšem – na to všechno si pak i najmout další tisíce policistů, kteří nám, vašemu občanstvu, tak ještě víc budou pomáhat a nás pečlivě chránit.

A proč má být ještě víc exekutorů, výběrčích daní, pokut a policistů? Inu proto, že boháči tohle všechno opět „svému státu“ klidně a rádi zaplatí, jelikož jinak by ty peníze už beztak ani neměli za co vydávat a přitom nám, chudým a hloupým občanům, se tak ještě víc dá náležitě najevo, jak sociálně levicová a pro nás všechny stejně spravedlivá, ačkoliv přísná, je ta vaše vládní vůdcovská „spravedlnost“.

Jo a také nezapomeňte na státní podporu a na investice, dary a dotace spojencům a vámi tiše a nepřímo vytvořeným „nevládním neziskovkám“! Rovněž nešetřete ani na donucovacích, mediálně přesvědčovacích a výchovných orgánech a spolcích, protože i to se vyplatí. Čím víc totiž ovlivníte myšlení nás, tohoto hloupého stáda vašeho lidu, tím poslušnější pak my, čili to stádo, budeme.

Také se chovejte víc politicky tržně a nabízejte nám hloupým lidem jako extra výhodné i ty nejzbytečnější bankovní a další „služby“ a až my si na ně zvykneme, tak ty služby zavažte vyšší cenou s výhodnými podmínkami zejména pro vaše partaje. A hned uvidíte, jak jste tím objevili ještě další zdroje pro svou vládu v čase dnes tak (pro vás) žádoucích hmotných a politických zisků.

Přitom pamatujte: Tohle všechno nemusíte ve své vládě dosahovat jen tvrdšími zákony. Postačí víc vhodné reklamy, a víc správně vzdělávací převýchovy mládeže a její ještě uvědomělejší vztah k opozičním dezinformacím. Výsledek a mocenský i hmotný zisk pro vaše strany a většinu v parlamentu jistě vzroste, přičemž to bude naprosto nenápadně. Tedy nenápadně ovšem, zejména pro nás – ty debily z nejhloupějších.

Proto také nezapomeňte dál náležitě privatizovat a tržně-školným zpoplatnit nejen akademické tituly, ale i to nejzákladnější vzdělání, aby logicky myslícími ne-ovcemi vašeho stáda už zůstali jen ti, kteří pro svou inteligenci budou mít jak původ v bohatých rodinách a vybraně správné pohlaví a geny, tak i dostatek svých vlastních vědomostně investičních peněz.

Otevřete už naprosto a zcela dokořán hranice k cestování a zejména ke studiu na Západě v jeho školách a dbejte na starou moudrost chytrých vládců o tom, že kdo chce politicky porazit své proruské a pročínské nepřátele, musí především studijně politicky převychovat děti těchto nepřátel … Ale vraťme se ještě k výživě nás, vašeho podřízeného národa:

Samozřejmě, že především vám musí být při tom všem naprosto jasné, že budoucí výrobně levné potraviny je třeba pro nás řadové občany ještě více bio-upravit, abychom pro jejich konzumaci nepotřebovali ty dnes tak draze ošetřované zuby a naopak aby nám všechny ty nové „ekologické“ otraviny (vedle covid vakcín) brzy, rychle, efektivně a zároveň nenápadně a trvale pokazily (nejen) žaludek.

A vůbec, mějte na zřeteli, že kvalitní a zdravou výživou a dlouhým životem bychom se my vaši ne-elitní a už náležitě hloupí ovčané dožívali důchodů a to přece žádný moudrý stát pod vedením takových prosperujících kapitalistických elit – jichž jste i vy součástí – rovněž nepotřebuje.

No a konečně, prosím, nezapomeňte na bývalou dobu temné husákovské normalizace, která tu byla před plyšovým převratem. Označujte ji vždy za odpornou totalitu a naopak demokracií nazývejte ten dnešní čas tak hezky česky divokého koloniálního korporátně fašistického kapitalismu. Stádo vašeho lidu totiž, vy naši moudří Vůdcové, se pak hned bude cítit lépe a bude žít mnohem radostněji.

Závěrem si tedy pamatujte, naši drazí velitelé a duchovní pastýři, jednu speciálně pro vás upravenou moudrost dávného učence Einsteina, přestože on ji původně myslel úplně jinak a úplně o něčem jiném: Vaše dokonalost správných politických lhářů a podvodníků vás dostane z bodu A do bodu B. Leč důvěřivá víra nás, vašeho nakonec už většinově úplně zdebilizovaného národa, pokud si ho správně vychováte, vás pak dostane už úplně všude.

– – –

Právně protižalobní varování pro výjimečně inteligentní čtenáře a zejména pro ty vzdělávané na západních vysokých školách, kteří humor už příliš bystře nechápou, což vede k situacím, kdy v rámci soudobé trans-genderové informační kampaně dochází k situacím, že i už i mezi muži se občas vyskytují typické blondýnky z anekdot:

Pozor! Tento článek obsahuje satiru a na určitých místech používá dokonce i nadsázku a ironii!

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 4,13 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*