Glosa MM: Slovní žongléř Petr Fiala
Sdílet článek:
Slovní žongléř Petr Fiala v rozhovoru s deníkem Právo:
Nejde o to, vybrat více peněz a přerozdělovat je. Jde o to, abychom peníze, které získáme z toho, že nám firmy poskytnou část svého neočekávaného zisku, použili přímo na pomoc lidem, kterých se to týká.
Ach jo…

Starostové a nezávislí (STAN) na svých webových stránkách:
Nejsledovanější Češi posledních týdnů? Agáta s Jaromírem na dovolené, Dáda se skleničkou…A taky Jozef v Bruselu. Nejel tam na hranolky ani na čokoládu, jel vyjednávat, aby bylo v zimě dostatek plynu. A k překvapení celé Evropy uspěl. Dokázal sjednotit Unii a domluvit plán, jak čelit hrozbě omezení dodávek z Ruska. Kromě toho zajistil zkapalněný plyn z Nizozemska a ve dne v noci plní zásobníky. To je Jozef. Jozef Síkela. Náš ministr průmyslu. Díky, že i vy jeho práci oceňujete.
Dodávám: Je vidět, že neznají staré české pravdivé přísloví, že samochvála smrdí. A tato je navíc trapná…
.
Předseda podnikatelských odborů Radomil Bábek:
My nechceme, aby vláda dávala kompenzace, dotace, příspěvky, o to nestojíme. My chceme, aby vláda odmítla Green Deal, nechala fungovat energetický mix v České republice, u kterého je mimochodem velkou otázkou, zda energetický mix ještě vůbec máme, a zrušit emisní povolenky.

.

Členka Národní ekonomické rady vlády a poradkyně premiéra Fialy Helena Horská:
„Odborně nám vláda rozumí, chápe, že třeba 5 tisíc každému dítěti je plošná pomoc a pomoc, která moc nepomůže, ale zase bude vidět.“
Raději bez komentáře.

Občanskou iniciativu Zdravé fórum onálepkovala Česká televize jako antivaxerskou skupinu a šiřitele nesmyslů a dezinformací, přičemž v této prezentaci využili loga platformy a zobrazili tváře jejich zástupců – advokáta Tomáše Nielsena a imunoložky Zuzany Krátké.
Z čeho redaktoři vycházeli?
Vedoucí Redakce plánování a analýz ČT v této reakci hájil označení Zdravého fóra za antivaxerské a dezinformační tím, že Ministerstvo školství na svém webu polemizovalo s některými texty Zdravého fóra, které zpochybňovaly testování žáků ve školách. Dále argumentoval stanovisky některých neziskových organizací, které označily stránky Zdravého fóra jako dezinformační.
Rada ČT nyní vynesla ortel: generální ředitel Petr Dvořák dostal měsíc na to, aby sdělil Radě ČT, jaké důsledky z toho vyvodil vůči viníkům a jaké kroky učinil vůči poškozeným neobjektivní reportáží. Ti totiž navíc vůbec v pořadu nedostali slovo.
Měl bych návrh řešení: ČT zprůhlední všechny toky miliard z posledních let a oznámí do poslední koruny komu, kolik a za co platila a platí. Občané se pak jistě sami postarají o definitivní řešení…

Inflace v eurozóně překonala nový rekord. Ruská invaze ji táhne dál nahoru.
Další z nesmyslných titulků. Inflace v eurozóně je výsledkem letitých šíleností Evropské centrální banky (dávno několikrát zkrachovalé Řecko, dnes Itálie, kvantitativní uvolňování, záchrana eura „za každou cenu“, abych jmenoval jen něco) a dále mizerné geopolitiky eurosocialistů potencované zeleným šílenstvím. Detailní rozbor příčin by byl ovšem na tlustou knihu, která by se mohla jmenovat „Setrvalé vítezství levičácké ideologie nad tržními zákonitostmi a zdravým selským rozumem“.
Racio ve mně ovšem i dnes úpí, neboť mám oprávněný dojem, že voličům (nejen u nás) stále většinově nedochází, že viníkem není ani covid ani Putin, ale že v obou případech jde jen o spouštěč letitého socialistického až bolševického hrnutí problémů před sebou a uplácení nekrytými stovkami miliard.
Čeští (a nejen čeští) vlezdoprdelkové v tom, bohužel, dále pokračují.

A čerstvá zpráva od expertů:
„Rusové jsou blízko vyčerpání svých možností pro další územní zisky, jejich unavená armáda čelí ukrajinským silám, které aktualizovaly své bojové schopnosti,“ cituje Washington Post analytika ISW George Barrose. Podle expertů je pravděpodobné, že se ruský postup zcela zastaví a iniciativu by naopak mohli převzít Ukrajinci.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Green Deal je nepochybně jedním z příčin propadu západoevropských a středoevropských ekonomik. Ten tu byl ale i před válkou na Ukrajině. K bezprecedentnímu propadu životní úrovně však dochází až iracionálním vtažením západní Evropy do války na Ukrajině na straně Ukrajiny, resp. na straně její vládnoucí ultranacionalistické garnitury. Za tuhle kolosální nezodpovědnost by se měla v poměrech České republiky Fialova vláda občanům zodpovídat.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*