Glosa MM: Stalo se něco, co jsme nemohli čekat
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Ministr Jurečka:
„Slibovali jsme, že neporostou daně, ale stalo se něco, co jsme nemohli čekat.“
Dodávám:
To je pravda. Dostali se do vlády.

Žena bývalého německého kancléře Gerharda Schrödera, jihokorejská ekonomka So-jon Kim, přišla o práci, protože se 9. května s manželem zúčastnila recepce na ruském velvyslanectví v Berlíně. So-jon Kim pracovala jako zástupkyně firmy NRW.GLOBALBusiness pro Jižní Koreu.
„Paní Schröder-Kim byla s okamžitou platností uvolněna z funkce a její služební poměr byl ukončen,“ potvrdila listu Kölner Stadt-Anzeiger mluvčí ministerstva hospodářství spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko (zkratka NRW), které je zřizovatelem zmíněné firmy.
Dodávám:
I kdyby snad padli všici, vstanou noví bolševici…a začnou perzekuovat a vyhazovat z politických důvodů z práce. K zblití…

Global Times
Rusko a Čína se dohodly, že přístav ve Vladivostoku se stane též domovským přístavem čínské provincie Jilin, která nemá přístup k moři, což zkrátí transport o stovky kilometrů a velice jej zlevní. Navíc to přinese této části Dálného Východu množství investičních příležitostí.
Mnoha západním komentátorům se to pochopitelně nelíbí a tvrdí, že se tak Rusko stane vazalem Číny. Přitom již od počátku tohoto století se Rusko zaměřovalo na rychle se rozvíjející asijsko – pacifickou ekonomiku a hledalo vhodné možnosti spolupráce. Samozřejmě, že tato obchodní spolupráce též obráží vzájemnou důvěru a přátelství Ruska a Číny a jistě přemění tuto východní část Eurasie ve velikou tržní oblast s energetickými zdroji, což přinese prospěch všem zdejším státům a jejich obyvatelům a zvětší stabilitu nejen v asijsko – pacifickém regionu, ale na celém světě. Je také ukázkou nového typu spolupráce velmocí.
Dodávám:
Uznejte, že to se USA a jejich spojencům nemůže líbit.

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*