Glosa MM: Švýcarské Leopardy do Česka?
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Česko chce od Švýcarska odkoupit blíže neupřesněný počet starších tanků Leopard 2, které jsou v současné době uskladněny v alpské zemi. Bez dalších podrobností to prohlásila švýcarská ministryně obrany Viola Amherdová.
„O odprodeji tanků jsme se švýcarskou stranou nejednali. Pokud by nám však Švýcarsko chtělo nabídnout své tanky Leopard 2 jako ocenění naší pomoci Ukrajině, rozhodně nebudeme proti,“ sdělil ČTK ředitel odboru komunikace ministerstva obrany David Jareš.
Premiér Petr Fiala (ODS) na briefingu po setkání s prezidentem Milošem Zemanem řekl, že informaci nyní nebude komentovat.
Tak chceme odkoupit nebo nechceme? Peněz přece máme víc než dost!

Čínský ministr zahraničních věcí Čchin Kang:
Pokud mají Spojené státy ambici stát se opět velkými, měly by nechat vzkvétat i ostatní země. Jejich potlačováním se velké nestanou.

Americký ministr obrany Lloyd Austin prohlásil, že válkou zničené východoukrajinské město Bachmut je pro Rusko sice symbolem, ale nemá operační význam a jeho pád není signálem, že Moskva nyní v dlouhodobé válce vítězí.

Některým zprávám vojenských analytiků nerozumím:
Rusové drží pod palbou všechny přístupové cesty k Bachmutu, ovšem fyzicky je nekontrolují, což umožňuje dál zásobovat ukrajinské vojáky ve městě.

A některé jsou doslova k smíchu:
Za loňskými útoky na plynovod Nord Stream stojí proukrajinské skupiny, píše deník The New York Times s odkazem na americké zpravodajské služby. Neexistují ale žádné důkazy, že by ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nebo jiní vysocí ukrajinští představitelé o plánech sabotáže věděli.

Americká asociace silového trojboje prohrála soudní spor s transgender sportovkyní JayCee Cooperovou. Powerlifterka se s organizací soudila kvůli tomu, že jí byl odepřen start v ženské kategorii. Soud v USA nyní rozhodl o tom, že Cooperova čelila diskriminaci. Tím se do ženské divize silového trojboje otevírají dveře dalším ženám, které dříve byly muži.
Raději bez komentáře.

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. Jestli nám Švýcaři hodlají dát tanky Leopard, tak to určitě nebude z Fialou vytrubovaného důvodu “ocenění pomoci Ukrajině”, ale proto, že ty tanky Švýcarsko samo asi nepotřebuje a naopak Česko je po hloupém vyprázdnění svých vojenských skladů zřejmě v tomto směru pod hranicí vlastní obranyschopnosti.

    • T.Tak ono to neni o hloupm vyprazdnení zbrojnich skladu v Ceske republice a EU,ale jen a pouze o tom,ze takto brutalne vedená dobyvacna valka agresorem v 21stoleti je nepredstavitelna,a EU se nepripravovala vyzbrojovanim svych armad na zadnou valku.Obchodovala.No a kdo naopak ma zbrani zrejme dost a valku pripravoval je pan diktator,ktery pálí na Ukrajinu jak u Verdunu.Z teto chyby se Evropa poučí.

1 Trackback / Pingback

  1. Glosa MM: Švýcarské Leopardy do Česka? - InfoValka.cz Informační válka

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*