Glosa MM: Válečná daň
Sdílet článek:
Ministr financí Stanjura začal mluvit o „válečné dani“. Nic proti tomu, pokud ji ovšem budou platit jen ti, kteří jsou ve válečném stavu s Ruskem. Většina lidí není.

Michal Sztolár (Auto živě):
Časopis Auto Motor und Sport porovnal 24. června 2021 skutečný energetický mix tří zemí (Francie, Německo a Polsko) a vypočítal, kolik CO2 vypustí standardní VW ID.3 na jeden kilometr. Zjištěná data jsou alarmující a rozhodně nepotvrzují neustále prezentovanou mantru příznivců elektromobility, jak je provoz elektromobilu ekologicky výhodný. Jak kde, je potřeba vždy dodávat.
Ve Francii s výraznou převahou energie získané z jádra jezdí WV ID.3 s emisemi 11,5 g CO2/km a je tedy klimaticky téměř neutrální. V Německu s vysokým podílem elektřiny z plynu a uhlí už ale stejné ID.3 vypouští masivních 91,2 gramů CO2 na kilometr a bilance emisí se tak spalovacím motorům přibližně vyrovná (jinými slovy: elektromobily nejsou o nic čistší, než klasická auta). V Polsku je pak z klimatických důvod výhodnější jezdit auty se spalovacím motorem, protože podíl uhlí použitého k výrobě elektřiny je tam tak vysoký, že ID.3 vypouští 167,7 gramů CO 2 na kilometr. Ekologie? Nenechte se vysmát.
.
Panagiotis Gartzonikas, bývalý velitel pancéřové divize a učitel na Řecké Národní Obranné Koleji. Slova k zapamatování:
Vzhledem ke ztrátám Ruska mohou jen doufat, že obsadí Doněck. Nemyslím si, že mají kapacitu na to obsadit Mykolaiv nebo dokonce Oděsu.
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

1 Trackback / Pingback

  1. Glosa MM: Válečná daň » Oral.sk - Porno Politika

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*