Glosa MM: Vymlčování
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Před každým sledováním či čtením zpráv si připomeňte, že dění u nás je silně ovlivňováno zvenčí, že vláda, která je aktuálně u vesla, beze zbytku poslouchá své loutkovodiče v Bruselu, Berlíně a Washingtonu.
Tento zorný úhel vám pomůže leccos snadno pochopit, zvláště ve spojení s úslovím „za vším hledej peníze“.

Jaderná elektrárna Temelín vyrobila za loňský rok 16, 1 terawatthodiny (TWh) elektřiny. Podruhé za sebou překročila hranici 16 TWh a je to třetí nejvyšší výkon v historii od jejího spuštění v roce 2000. Loni vyrobená elektřina v Temelíně by vystačila všem českým domácnostem na celý rok.
Takže tady vidíte, že všechny ty řeči o drahé elektřině vycházely z úst Putinových švábů, levné elektřiny je více než dost. Nevěřte tedy svým očím zírajícím na účty za elektřinu, ale své vládě!

Saúdská Arábie, Egypt, Spojené arabské emiráty, Írán a Etiopie se včera oficiálně připojily k uskupení BRICS.

Ekonom Lukáš Kovanda k novoročním slovům rezidenta Pavla o přijetí eura:
„Za špatný výkon české ekonomiky uplynulých let opravdu nemůže koruna, ta se jen stala některým politikům “fackovacím panákem”. V rozvinuté tržní ekonomice je nemyslitelné, aby vládní politik označoval národní měnu za “pidiměnu, na níž se každý vyskakuje”. Zaprvé proto, že to není pravda (v uplynulých letech je koruna druhou nejvýkonnější měnou Evropy, po švýcarském franku). A, zadruhé, i kdyby to pravda byla, vládní politici zejména mají státnost a státní instituce a instituty, včetně měny, bránit a pečovat o ně, ne je podrývat.“

A máme tady další ukázku „vymlčování“. Jestlipak si ještě vzpomenete, jak střelec David Kozák z Filozofické fakulty údajně oznamoval na Telegramu azbukou, že jeho vražedným vzorem je jeden případ střelby v Rusku, a jak to hned papouškovali politici a media? A nepřipadá vám divné, že záhy oznámení zmizelo a od té doby o něm nepadlo v mainstreamových mediích ani slovo?

Neue Zürcher Zeitung citovaly z uniklé německé policejní zprávy:
Pachatelé s „migračním pozadím“ jsou oproti ostatním v počtu násilné sexuální kriminality třikrát „nadreprezentováni“.

Čtenář glos J. B. mi napsal:
Všechny ty šílené střelby…kolik takových způsobili živnostníci, dělníci z továrny, řemeslníci, prostě lidé, kteří se živí prací?

Volodymyr Zelenskyj:
Ukrajinci by si měli uvědomit, že tady nejde o nic menšího než o jejich zemi, o jejich svobodu, o ochranu životů jejich blízkých.
Vladimír Putin:
Našim nepřítelem není Ukrajina, ale ti, kteří jejíma rukama chtějí strategicky porazit Rusko.

Čínská společnost China Aerospace Science and Technology Corporation (CASC) uskutečnila v roce 2023 48 startů, které vynesly se 100% úspěšností na oběžné dráhy 130 satelitů.

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*