Glosa MM: Když se z něčeho stane otázka víry
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Česká vláda se v reakci na rozdílné názory slovenského kabinetu Roberta Fica na zahraničněpolitická témata rozhodla dočasně zrušit česko – slovenské mezivládní konzultace. Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) k tomu podotkl, že jej mrzí, že „kolegové na Slovensku nevidí úplně stejně“ to, čemu my tak dobře rozumíme. Šéf Pirátů Ivan Bartoš chystá ve Sněmovně přivítat slovenskou opozici.
Ano, tak to dopadá vždy, kdy se z něčeho stane otázka víry. Rozumu netřeba, jen slepé víry, pochybovat se nesmí, heretikové se upalují…

Petr Pithart:
„Musíme se připravit na to, že to dopadne špatně a Ukrajina nezvítězí. Je otázka, zda k tomu Západ neměl přistupovat jinak a jestli bylo dobré snažit se Ukrajinu vtáhnout do Evropy.“
Pozdní prozření je také prozření. Vítejte mezi dezoláty!

Victoria Nulandová, velice vlivná persona „deep state“ a náměstkyně amerického ministerstva zahraničí, oznámila, že odchází „na odpočinek“, a to 24 hodin poté, co Nejvyšší soud rozhodl, že Donaldu Trumpovi nesmí být bráněno ucházet se o post prezidenta.
Za prezidenta Obamy byla vrchní ředitelkou odboru ministerstva zahraničí pro evropské a euroasijské záležitosti a přímou organizátorkou ukrajinského Majdanu, osobně rozhodující, kdo se stane členem nové ukrajinské vlády. Za Bidenovy vlády tvrdě prosazovala proxy válku s Ruskem do posledního Ukrajince.
Že by příslovečné krysy začaly opouštět potápějící se loď? Pikantní navíc je, že ji má ve funkci nahradit diplomat John Bass, bývalý velvyslanec v Afganistánu, který dohlížel na stažení Američanů z této země.

Ukrajinské ministerstvo zahraničních věcí oznámilo, že bývalý vrchní velitel Ozbrojených sil Ukrajiny Zalužnyj byl schválen do funkce velvyslance Ukrajiny ve Velké Británii.
Dodávám:
Je vysoce pravděpodobné, že tam zůstane natrvalo a začne připravovat prostor pro příští ukrajinské vládní imigranty.

Znovu a znovu žasnu nad politickou nevzdělaností, nekompetentností a primitivností uvažování naší ministryně obrany.
Mohlo by to být úsměvné, kdyby nás jednání této ženy nepřišlo zatraceně draho, a to nejen nákupem zbytečných stíhaček.
Ministryně obrany Černochová o možném míru na Ukrajině:
„Tak ať ti Rusáci odejdou z Ukrajiny a bude!“

Režisér Jiří Svoboda:
Výši příjmů početného managementu České televize neznám. Celkové výdaje na mzdy a odvody spolu se správní režií (4 mld. 372 mil. Kč) jsou dvojnásobně vyšší, než rozpočet na konečný produkt – tvorbu programů (2 mld. 280 mil. Kč, oficiální údaje 2023). To je důkazem o efektivním hospodaření?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

10 Comments

 1. Poznámka k Pithartovi.
  Putinovi bylo v podstatě srdečně šumák, kdyby se UA stala plnoprávným členem EU.

 2. To je pravda. Rusko trvalo pouze na tom, že nesmí být členem NATO a nesmí tam být základny téhož.

 3. To K. To je ale hloupé přirovnání. Takže pro hloupého přeložím to, co napsal Markýza: Pokud by Ukrajina byla v NATO, rázem by se ocitly základny NATO a tedy i rakety, na samé hranici Ruska. Připomínám Kosovo. Pro srovnání – Američanům vadily v r. 1963 rakety na
  několik set km vzdálené Kubě, kdežto Rusku by neměly vadit přímo na jeho hranici? Jste opravdu idiot bez mozku.

  • Rusku na tom nejvíc vadí to nebezpečí, které hrozí. Obě jaderné velmoci mají reálnou historickou zkušenost s tím, že jakýkoli omyl, chyba nebo porucha vedou k jaderné hrozbě. Jen díky tomu, že se v minulosti velmoci dokázaly domluvit na dostatečně vzdáleném umístění jaderných zbraní od území toho druhého (dolet v řádu desítek minut, minimum bylo tuším 20), zabránilo zničení světa. Bylo dost času na to odhalit, že nejde o jaderné napadení, ale třeba norskou meteorologickou raketu, postup podle “jaderného manuálu” včas zastavit a nespustit armagedon. Několikrát se to v době Studené války na obou stranách stalo. Rakety na Kubě tedy nemohly být primárně proto, že by se to USA nelíbilo, ale právě pro to nebezpečí, že nebude čas na odhalení, že polach je planý. I proto se Kennedy s Chruščovem domluvili na tzv. horké lince “ze stolu na stůl” mezi USA a SSSR, kdyby bylo nejhůř:
   “Hej, kokoti, vy jste na nás putili rachejtli???”
   “Co blbneš, my tu hrajem gorodky/poker.”
   “Aha. Generální štábe, strčte si ten slavnej kufřík zpátky do skříně, odvolávám jaderný poplach.”
   Ale to dnešní liberártorně demokratouští pitomci ignorují.

 4. B.Hloupé je to možná proto,že se jakékoliv omezování netýká Vašeho způsobu života.Ze si může suverenní stát zvolit to samé ale odsoudíte,protože prý nemůžou.Vy samozřejmě ano,to by jinak bylo kraválu.Vždy budou hranice NATO s RF.A teď je má třeba Finsko.To ho RF taky zničí?.Mícháte Kubou hrušky s jablkami.Byla studená válka socialismu a kapitalismu.Socialismus padnul a státy začly obchodovat a chovat se přátelsky.Ze lze napadnout jadernou velmoc si myslí jen pan dobyvatel(účelově pro domácí publikum) a Vy.Já připomínám Cečensko a Gruzii kde se netolerovala samostatnost.Zadné ohrožení NATO.Ukrajina nesmí být demokratická.To je cíl.Kdyby někdo chtěl zničit RF,proč to neudělá teď?.Protože to nikdo nechce a nikdo takový idiot bez mozku neexistuje, kdo by šel na jistou smrt.Vše je o diktatuře a porobě lidí pár vyvoleným.

  • Víte, Pešku, kdysi jsem se vás ptala, jak si myslíte, že by dopadla tato hypotetická situace: vznikne vojenský blok, který se prohlásí za obranný. Povede ho dejme tomu Rusko. No a k tomuto bloku se postupně přidají země Jižní a pak Střední Ameriky….budou se tam stavět základny. Semtam i nějaké to jadérko…..a trpělivé a hodné USA budou pořád meldovat, že se jim to moc nelíbí, ale jakože teda dobře, ale Mexiko, to už ne! Tsss…….vofrnilo by se Rusko – Mexiko je svobodná země a může si vstoupit, kam chce, kdy chce a s kým chce! A Mexiko, rozvrkočené nastalou situací, by pravilo jasněžejo! A jaderky si taky pořídíme!
   Já vím, že mi neodpovíte – co byste taky asi mohl. Ale schválně, zapojte představivost a zkuste odhadnout, na které zeměpisné šířce by USA dostaly hysák z budování ruských základen.
   Napovím: Čína loni tak nenápadně prohodila, že si možná postaví základěnku někde dole v Chile, pomalu u Hornova mysu.
   Reakci Vošingtonu si dohledejte sám – a to vůbec nepřišly na přetřes jaderné zbraně.

   • Vůbec a v žádném případě nejde o to, co se RF (v minulosti SSSR) nebo USA líbí nebo nelíbí v jejich okolí. To je pouhopouhé propagandistické/ideologické a úplně bezcenné “prskání” politiků pro veřejnost. Technicky jde o to, že jaderný konflikt nevratně zničí civilizaci, včetně amazonských indiánů. K jadernému konfliktu může dojít chybou nebo poruchou techniky, která nikdy nemůže být stoprocentně bezchybně fungující. Nebo omylem obsluhy, protože ta = člověk je z principu chybující. Proto je bezpodmínečně nutné domluvit se na tom, jak daleko od sebe mohou být takové zbraně rozmístěny, aby bylo možno technickou nebo lidskou chybu eliminovat. Jak jsem psal – rakety na Kubě nemohly být umístěny proto, že se to USA nelíbilo, ale proto, že v případě chyby není čas na její odhalení a nespuštění armagedonu, který by zničil obě strany a všechno ostatní s nimi. Nebylo to nebezpečí pro USA, ale pro civilizaci celého světa bez jakékoli výjimky. Kennedy, Nixon, Carter, Reagan, i ožralý botou mlátící Chruščov nebo časem dementní z cesty blábolící Brežněv s velice chytrým Gromykem za zády to pochopili a byli si toho vědomi. Mezi sebou se dokázali domluvit. Jak to potom obě strany propagandisticky/ideologicky “oprskali” pro veřejnost je jedno.

 5. Rusku na tom nejvíc vadí to nebezpečí, které hrozí. Obě jaderné velmoci mají reálnou historickou zkušenost s tím, že jakýkoli omyl, chyba nebo porucha vedou k jaderné hrozbě. Jen díky tomu, že se v minulosti velmoci dokázaly domluvit na dostatečně vzdáleném umístění jaderných zbraní od území toho druhého (dolet v řádu desítek minut, minimum bylo tuším 20), zabránilo zničení světa. Bylo dost času na to odhalit, že nejde o jaderné napadení, ale třeba norskou meteorologickou raketu, postup podle “jaderného manuálu” včas zastavit a nespustit armagedon. Několikrát se to v době Studené války na obou stranách stalo. Rakety na Kubě tedy nemohly být primárně proto, že by se to USA nelíbilo, ale právě pro to nebezpečí, že nebude čas na odhalení, že polach je planý. I proto se Kennedy s Chruščovem domluvili na tzv. horké lince “ze stolu na stůl” mezi USA a SSSR, kdyby bylo nejhůř:
  “Hej, boys/továrišči, vy jste na nás putili rachejtli???”
  “Co blbneš, my tu hrajem gorodky/poker.”
  “Aha. Generální štábe, strčte si ten slavnej kufřík zpátky do skříně, odvolávám jaderný poplach.”
  Ale to dnešní liberártorně demokratouští pitomci ignorují.

 6. T.F.Napsal jste situaci,ktera by platila kdyby USA chtěly znićit RF.A oni chtějí od konce druhé světové války?.Vždyť do roku 2022 někdo o tom mluvil a plánoval?.Svět byl v klidu a v klidu obchodovala i Evropa a RF,která ovšem mohutně zbrojila.To jí ta Evropa ohrožovala? NATO se nerozšiřuje proto,že chce znićit RF,ale ty státy v hrůze před RF utíkají pod ochranu NATO.Běžte jim to zakázat.Jaderné ponorky všeho druhu kdoví kde v jakých mořích jistí Vaší starost jaderných bomb co nejblíž k protivníkovi a schopné zničit svět kolikrát? S tím vším jaderné mocnosti počítají a buďte si jist,że atomové bomby kilometry plus nebo mínus od hranic jim vrásky nedělají.Na vše jsou připraveni.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*