Tak vláda se prý cítí být vydírána
Sdílet článek:

JAN TICHÝ

A čím? Tím hnojem před Strakovkou, který tam vyklopil nějaký (ne)hodný zemědělec? Ten hnůj venku je užitečný. Pravda na poli, ne na ulici. Je dle mého mnohem užitečnější než celá vláda.

 

Přirovnávat ji ke hnoji („nyní máme hnůj nejen uvnitř Strakovy akademie, ale i venku“, jak kdosi vtipně poznamenal) je urážkou toho hnoje. Tak to zase cítím já.

A pak je to, co necítím, ale vím. Vím, že jsem touto vládou ne vydírán, ale odírán. Čím? Cenou energií, cenou základních potravin, přebujelou byrokracií. Také jsem touto vládou strašen a nasírán, a ne každý to unese a je mu to šumák, jako mně.

Neberu to osobně a vláda je mi v podstatě ukradená. Jen je škoda, že nám ji nemůže nějaký zloděj reálně ukrást. Myslím si, že by ji málokdo hledal a málokomu by chyběla. A asi by ji také nikdo nevyplatil ze zastavárny.

Tato vláda je svým způsobem naše požehnání. Vláda dokáže lidi probouzet z hypnózy tím, že se je snaží v té hypnóze udržet a neustále používá stále stejná zaklínadla a postupy. To už je ale nudné, dokonce směšné a trapné, takže se to u stále více lidí už míjí účinkem.

Navíc je to vláda plná neumětelů. Obávám se, že Horymír, který na Šemíkovi cválal k Neumětelům, by dnes nejspíš doběhl do Strakovky. A to je naše další šance. Třeba se jim nepovede ani ta destrukce, nebo se jim naopak povede, aniž by to skutečně zamýšleli.

S hutníky z Ostravska, skláři z hor a sedláky z jižní Moravy si vláda, zdá se, nějak poradila a přímo ji neohrožují, pokud za nimi není absolutní většina veřejnosti a pokud jsou slušní.

Pokud se ale vládě podaří z Mladé Boleslavi udělat Detroit, rozhněvaných Škodováků by se bát asi měla. Nebo si vytiskne dost peněz na jejich uplácení?

Nechme se překvapit. Doba je turbulentní a těhotná změnou.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (38 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. howno, je to vláda zmrdů, kteří mají jen jeden účel, ožebračit a vytáhnout z nás prachy. Za to by měla bejt ta banda sráčů souzena nejvyšším trestem!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*