Maďarsko nemá v EU co dělat, káže holandský premiér
Sdílet článek:

„Dlouhodobým záměrem je srazit v této záležitosti Maďarsko na kolena,“ řekl nizozemský premiér Rutte.

Holandský ministerský předseda Mark Rutte po příjezdu na dvoudenní summit vůdců EU spustil na Maďarsko další ze svých útoků kvůli jeho nedávno přijatému proti-pedofilnímu zákonu, který liberální Západní tisk označil za zákon proti LGBT. „Podle mého názoru nemají v EU co dělat,“ řekl Rutte holandskému televiznímu kanálu RTL, přičemž stál na bruselské ulici vyzdobené v pozadí viditelnými duhovými vlajkami. Než mu RTL tu otázku položila, tak se kamera zaměřila na duhovou vlajku těsně nad jeho hlavou.

„My jim však nemůžeme říci, aby vypadli. Je třeba, abychom postupovali krok za krokem v naději, že se přizpůsobí,“ řekl Rutte. „Dlouhodobým cílem je v této záležitosti srazit Maďarsko na kolena.“

Maďarská ministryně spravedlnosti Judit Varga v reakci na Rutteho útok ve Facebookovém příspěvku uvedla, že holandský ministerský předseda promlouvá z pozice zašlé koloniální mocnosti.

„Pan Rutte, když Maďarsko vyzývá, aby padlo na kolena, tak promlouvá hlasem starosvětské koloniální arogance!“ napsala Varga. „Pokud budu žít, udělám vše, co mohu, aby Maďaři nikdy před Ruttem na kolena nepadli, ani před žádným jiným kolonizátorem. Touto větou se holandský vůdce vyloučil z řad civilizovaných lidí!“

Jak už Remix News v minulosti referoval, napětí mezi řadou liberálních evropských zemí a Maďarskem už nějakou dobu roste, kdy 13 ze zemí EU Maďarsko odsuzuje.

Maďarský ministerský předseda Viktor Orbán při včerejším projevu v Bruselu řekl, že je „poctou,“ když se zahraniční vlády a Evropská rada tolik zajímají o maďarské domácí zákony. Uvedl, že ten zákon je o ochraně dětí a o možnosti pro rodiče, aby mohli své dítě vychovat tak, jak oni považují za správné.

„Rád bych jim řekl, že v tomto zákonu není žádná otázka týkající se homosexuality. Tento zákon není o ní, je to zákon o výchově dětí, výchově ohledně jakéhokoliv sexuálního obsahu,“ řekl s dodatkem, že „je vždycky lepší si něco nejdříve přečíst, a pak teprve na to reagovat, že to je to správné pořadí.“

REMIX NEWS

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Zásady a “slovo” robia človeka.Všetka česť.Ste múdry a odvážny muž pán Orbán.Maďarsko má veľké šťastie ,že Vás má .

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*