Velká hra Roberta Fica
Sdílet článek:

PETR ZDOBINSKÝ

Zdá se, že na Slovensku je vymalováno a vládu sestaví vítěz voleb Robert Fico. Sleduji tam povolební dění a musím říci, že Fico je naprostý politický profesionál. K otázkám, jak běží vyjednávání mlčí a stál dokola říká, že se vyjádří, pokud bude konečná dohoda na vládě.

Zatímco český (dezinformační) mainstream upínal svou pozornost k televizním úsměvům spolustraníků Čaputové a Šimečky z vedení strany slovenských angažovaných svazáků, tedy PS, klíčová věc se stala jindy a jinde. Bylo to jednání Fica a strany Křesťansko demokratického hnutí. Poté bylo jasné, že není možné sestavit funkční koalici všech Antificovců ovšem bez programu. Kdo na rozdíl od Fica profesionál není, je prezidentka Čaputová. Její nenávistný výraz tváře na schůzkách s politickými lídry, které ona nemusí, je více než výmluvný.

Pravdu má slovenský glosátor pan Chmelár, zcela ignorovaný slovenským dezinformačním mainstreamem. Ten tvrdí, že Pelleginiho Hlasu by v případě složení koalice s liberály hrozil odchod voličů a přeběhlictví jeho poslanců poslankyň a do SMERu. Patrně by následovaly další předčasné volby a tam by Pellegrini už uspět nemusel.

Je hloupý a naivní vnější český pohled na slovenské volby, že byly o nějaké proruskosti. To vůbec nebylo téma voleb. Faktické téma voleb byl ekonomický marast a zkáza, za poslední 3 roky, zmařené 3 roky. Již v létě se objevovaly na Slovensku volební billboardy. Např. SMER měl na první sérii billboardů pouze logo. Další série billboardů akcentovala silný a sociální stát. Zahraničně politická témata byla doménou národoveckého hnutí Republika, které ovšem ve volbách neuspělo.

Téma Rusko nebylo doménou Fica, ale bylo doménou slovenských rusofobních liberálních demokratů neúspěšného politika Jaroslava Nadě a prezidentky Čaputové. Ono je těžké připomínat osvobození Slovenska Sovětským Svazem ve druhé světové válce a zároveň se snažit Sovětský Svaz a Rusko vymlčovat, nepozvat na pietní akt ruského velvyslance, nevyvěsit tam ruskou vlajku. Já jsem to viděl v lednu v Prešově na vlastní oči, ale tyto trapné scény byly v mnoha slovenských městech. Pokud někoho zajímá, jak se podíleli na osvobození Slovenska západní spojenci, tak nijak, jejich největší akcí bylo vybombardování rafinérie Apollo v Bratislavě včetně civilních obětí. Německých zvěrstev bylo ve válce na Slovensku požehnaně, např. vypalování vesnic, třeba vesnice Tokajík, bitvy o osvobození Slovenska byly kruté a náročné, protože je Slovensko velmi hornaté.

Pokud někoho zajímá, kdo jsou svazáci z Progresivního Slovenska, tak to jsou velmi hloupí lidé, kterým stačí angažovanost. Poslankyně Tamara Stohlová z PS nevěděla v rozhovoru, kdy vzniklo Československo a kdo byl prvním československým prezidentem. Za to se umí angažovat v údajné ochraně přírody a to asi stačí. To u Fica si umějí ve volebním štábu zazpívat alespoň českou hymnu, protože česko-slovenská vzájemnost vůbec není špatná věc. Tu, chce zjevně zničit angažovaný soudruh jenerál komunistický agent Petr Pavel-Pávek. Ten dostal rozkaz od svých loutkovodičů zničit dobré česko-slovenské vztahy a tak musí rozkaz splnit. Co by to bylo jinak za vojáka, že ?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Ano, a to je ohromné štěstí – nebo spíš: nevyhnutelná zákonitost – že všechny ty mluvící libtardské hlavy jsou TAK hloupé! Jmenujte mi jediného opravdu inteligentního, kdo protlačuje tuhle sebevražednou ideologii! Od Bidena dolů změklé mozky. Zákonitě, říkám, myslící člověk na tuhle mašinu prostě nenaskočí. To i komunisti měli proti nim smysluplný a lákavý program!

  2. K.D.Komunisti meli smysluplny program pro běžny zivot,ale neměli hračky zapadu kvuli kterym to všechno kleklo.No a dneska by zas lidi radi hračky vymenili za ty jistoty běžneho zivota.Jo zakazane ovoce nejlip chutna.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*