Gonzalo Lira: Rekviem za Američana, který si dovolil na Ukrajině nesouhlasit se Zelenským
Sdílet článek:

SP

Chilsko-americký blogger –  novinář uvězněný a „mučený“ Gonzalo Lira zemřel v ukrajinském vězení, uvedla v pátek jeho rodina.

„Nemohu se smířit s tím, jak můj syn zemřel. Byl mučen, vydírán, v izolaci po dobu 8 měsíců a 11 dní a americká ambasáda neudělala nic, aby mému synovi pomohla. Zodpovědnost za tuto tragédii nese diktátor Zelenskyj se souhlasem senilního amerického prezidenta Joe Bidena,“ napsal jeho otec Gonzalo Lira starší v poznámce zveřejněné The Grayzone.

Lira Senior se také obrátila na moderátora X Tuckera Carlsona, který potvrdil smrt jeho syna v ukrajinské vazbě. S Carlsonem o případu mluvil na začátku prosince.

Jeho syn Lira, 55, žil v Charkově a blogoval jako ‚CoachRedPill‘, ale po eskalaci konfliktu s Ruskem v únoru 2022 přešel na komentáře na YouTube. Loni v květnu byl zatčen Bezpečnostní službou Ukrajiny (SBU) a obviněn z „diskreditace“ ukrajinského vedení a armády.

“Všichni, kdo na Ukrajině říkají pravdu do očí lidem u moci, což Gonzalo dost možná udělal, tak činí na vlastní nebezpečí. Jsou ‘hrdiny’ právě proto, že při tom riskují život. Je to nebezpečná činnost. Ti, kdo riskují své životy, o ně někdy přicházejí.

Gonzalo nebyl první a nebude ani poslední.

Válečná zóna pod nacistickou okupací je nebezpečné místo a chyby mohou být nesmírně bolestivé nebo dokonce smrtelné.

Gonzalo si v žádném případě nezasloužil to, co se mu stalo, ale udělal osudovou chybu a podcenil zlo svých nepřátel. Mohl odejít, když měl příležitost, a měl to udělat.”

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,43 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*