Novinky

Moskva nevylučuje přerušení vztahů se západními zeměmi
Sdílet článek:

„Existuje takové potenciální riziko, protože každý den čelíme takovým nepřátelským akcím. Vyhoštění diplomatů je rozhodnutí, které uzavírá okno diplomatických vztahů,“ řekl Peskov.

Itálie, Španělsko, Dánsko, Německo a Francie vyhostily během dvou dnů celkem 145 ruských diplomatů.

Tito diplomaté byli vyhoštěni krátce poté, co se objevily zprávy o zabití ukrajinských civilistů v Buči severozápadně od Kyjeva ruskou armádou.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

 1. cituji
  Ukrajinský prezident Zelenskyj je napojen na Klause Schwaba, Justina Trudeaua a další globální elity
  Stejně jako Trudeau je i Zelenskyj stoupencem Světového ekonomického fóra. “LifeSiteNews” o tom informuje více zdroje

  https://corona-transition.org/der-ukrainische-prasident-zelenskyy-ist-mit-klaus-schwab-justin-trudeau-und
  https://uncutnews.ch/der-ukrainische-praesident-zelenskyy-ist-mit-klaus-schwab-justin-trudeau-und-anderen-globalen-eliten-verbunden/

 2. Embargo na uhlí: EU poprvé zasáhla ruský energetický sektor
  Představitelé Sedmadvacítky ve čtvrtek rozhodli o embargu na ruské uhlí a uzavření evropských přístavů pro ruské lodě v rámci páté salvy sankcí proti Moskvě Je to poprvé, co Evropané zasáhli energetický sektor. na kterých jsou velmi závislí.
  !!!Ze 193 členských zemí Valného shromáždění hlasovalo 24 proti tomuto pozastavení – druhému v historii OSN po vypuzení Libye v roce 2011 – iniciovaném Spojenými státy.

  A 58 zemí se zdrželo hlasování, ale zdržení se hlasování, ve dvoutřetinové většině požadované mezi jedinými hlasy pro a proti se rozhodlo. Mezi zeměmi, které hlasovaly proti, je Čína, která odsoudila „ukvapený přístup“, přilévání „oleje do ohně“ a také „nebezpečný precedens“. více zdroj citace

  https://www.latribune.fr/economie/union-europeenne/embargo-sur-le-charbon-l-ue-frappe-pour-la-premiere-fois-le-secteur-energetique-russe-913258.html

  • pokrač.z téhož zdroje:Ruští a běloruští autodopravci mají nyní zakázáno působit v EU. Černá listina EU se také rozšiřuje o více než 200 jmen osob, včetně ruských oligarchů a, jak to udělaly USA, dvou dcer Vladimira Putina, podle dokumentu, který viděla AFP.
   Řecko zdvojnásobí těžbu uhlí

   Řecko zdvojnásobí svou produkci lignitu (uhlí) na příští dva roky, aby snížilo svou závislost na ruském plynu, oznámil ve čtvrtek mluvčí řecké vlády Yannis Εkonomou.

   • Řecká energetika musí být flexibilní, s ohledem na současnou situaci“.

    „Za žádných okolností“ tyto změny neovlivní oznámený cíl Řecka snížit emise skleníkových plynů o 55 % do roku 2030 a dosáhnout klimatické neutrality do roku 2050, řekl šéf vlády.. Ale slib uzavřít hnědouhelné elektrárny do roku 2023 nebude ponechán, odsoudil levicovou opozici.

    “Je to přiznání neúspěchu,” řekla Socialistická strana (Kinal). )))))))))

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*