Hodní Američané by nám mohli ty předražené stíhačky dodat, ale bylo by to jedno, protože nemají kde přistát
Sdílet článek:

JANA MARKOVÁ

Tak kdo by to byl řekl. Hodní Američané by nám mohli ty předražené stíhačky dodat, ale bylo by to jedno, protože nemají kde přistát.

To, že cena stíhaček, přesahující sto miliard korun je jen část naprosto šílené ceny, kterou nás celá tahle “sranda” bude stát, jsem psala. Psali to samozřejmě i jiní, mnohem povolanější lidé. Ty peníze jsme mohli aktuálně využít jinak a lépe. Máme tu funkční Gripeny, a mohli jsme je tu mít ve spolupráci se Švédy dál. Kdyby někdo nerozhodl jinak.

Takže ty „české“ F-35 budou virtuálně nebo při troše štěstí v hangárech v USA minimálně do roku 2031. Možná do té doby přestanou alespoň tolik padat.

Vláda nákup strojů, které nahradí pronajaté švédské stíhačky JAS–39 Gripen, schválila na konci září. A přesto že první F–35 pro Česko budou připravené již za čtyři roky, potřebné budovy pro ně nebudou hotové dříve než za sedm let. To prostě chcete, když se hodláte podle náčelníka Generálního štábu Řehky bránit jaderné hrozbě války s Ruskem.

Nicméně jsem ráda, že Jana Černochová konečně přiznala to, že: Zatímco samotný výběr letounů byl politickým rozhodnutím, tendry na stavební práce už budou probíhat tak, jak je obvyklé. Pokud bych to chtěla porovnat například s opravou D1, zvažovala bych dvouplošníky.

V kombinaci s naprostou absencí protivzdušné obrany, kdy můžeme jen čekat, kam nám to spadne, je to opravdu směšné. Ale to už tu také psali povolanější lidé a je otázka se ptát, proč jim nikdo nenaslouchá. Protože “politické rozhodnutí”?

 

FB

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,41 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. Nejde o obranu země a nikdy nešlo. Jde o to poslat náš finanční příspěvek vojenskému komplexu USA.

  2. Černochová a spol. to mají argumentačně postavené na tom, že přijde Rus. Nejsem si ale úplně jist, jestli ten Rus o tom ví, že má přijít. Spíš to vypadá na takové marné čekání na vysněného Godota s tunami astronomicky drahého plechu v hangárech. Leda by měla Černochová spolu s americkými přáteli v plánu jít tomu “štestíčku” trochu naproti…

  3. T.Tak zaútočit na NATO to máte pravdu je likvidace útočníka,to si je RF vědoma.No ale zbytek sousedních států které takové štěstí nemají ve formě ochrany NATO zažívají takové situace,ze by za ty tuny astronomického plechu daly cokoliv,a Godota zažívají on-line.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*