Novinky

Ilegální imigrace je během Bidenovy administrativy na rekordních hodnotách
Sdílet článek:

„Podívejte se, co se stalo od 20. ledna, kdy prezident Biden… jako jednu z prvních věcí udělal to, že se zbavil vnitřních bezpečnostních protokolů o ochraně migrantů hovorově známé jako Zůstaň v Mexiku a zahájil politiku Zachytit a propustit, kdy je migrant propuštěn do komunity, zatímco čeká na slyšení u imigračního soudu, což představuje alternativu k zadržení jednotlivce v imigrační vazbě. V neposlední řadě také pozastavil výstavbu zdi okolo hranic,“ řekl Tiffany v pořadu Crossroads televize EpochTV.

Biden, který se v kampani částečně zasazoval o zrušení imigračních nařízení svého předchůdce, nejenže zastavil stavbu zdi na hranicích, ale také ukončil Trumpovy protokoly o ochraně migrantů, které nutily žadatele o azyl čekat v Mexiku, než budou jejich žádosti projednány.

„Co se stalo, je, že do naší země letos nelegálně vstoupí více než 2 milióny lidí,“ řekl kongresman Tiffany. „Je zcela zřejmé, že vláda Spojených států na příkaz Bidenovy administrativy usnadňuje obchodování s lidmi v důsledku signálu, který vyslala zbytku světa.“

„Nelegální imigrace je teď tady v Americe na enormním vzestupu,“ řekl zákonodárce.

V listopadu došlo k rekordnímu počtu zatčení na americko-mexické hranici. Podle údajů Celní a pohraniční ochrany bylo minulý měsíc zatčeno 173 620 osob, což představuje nejvyšší počet zatčení za měsíc listopad v historii země.

Bílý dům na žádost o komentář bezprostředně nereagoval.

Bidenova administrativa krátce po nástupu do funkce zrušila řadu klíčových opatření z Trumpovy éry, včetně zastavení výstavby hraniční zdi, ukončení programu Zůstaň v Mexiku a omezení využívání pandemických pravomocí, které umožňují pobyt ve Spojených státech všem dětem nelegálních přistěhovalců, které přicházejí bez odpovědné dospělé osoby.

Tyto změny podle některých odborníků vyvolaly největší vlnu nelegálního přistěhovalectví, jakou kdy Spojené státy zažily. Za Bidenovy vlády již Spojené státy zaznamenaly rekord v počtu zadržených nelegálních přistěhovalců za jeden fiskální i kalendářní rok.

Tiffany uvedl, že za počet nelegálních přechodů jižní hranice může částečně i imigrační politika Bidenovy administrativy Zadržet a propustit.

„V rámci tohoto systému mohou lidé do země pouze přicestovat a pak jít, kam chtějí. A je jim řečeno, že stačí, když se dostaví na slyšení o azylu – otázkou je, kdo se dostaví na slyšení o azylu, zvláště když to vláda Spojených států nevynucuje?“ dodal.

„Neexistuje tedy žádná ochrana. Projít procesem získání víza, získání legálního občanství, to nikdo z nich nemusí,“ doplnil.

Zákonodárce obvinil Bidenovu vládu z toho, že svou imigrační politikou napomáhá obchodování s lidmi v bezprecedentním měřítku.

„Federální vláda ví, že při těchto masových migracích umírají lidé, vědí, že lidé, zejména ženy, jsou sexuálně napadány, vědí, jaké utrpení je s tím spojeno – a je to naprosto zbytečné, a přesto to nechávají pokračovat,“ prohlásil Tiffany.

„Proto říkám, že naše vláda Spojených států je spoluviníkem. Bidenova vláda 20. ledna otočila o 180 stupňů. K tomu by nedošlo, kdyby zůstala v platnosti politika Zůstaň v Mexiku a pokračovala výstavba hraniční zdi.“

„Je to strašně nešťastné,“ dodal Tiffany.

Na této zprávě se podílel Zachary Stieber. Přeložil: P. M.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*