Italská premiérka Giorgia Meloniová slibuje návrat rodiny do středu společnosti
Sdílet článek:

Nová italská premiérka Giorgia Meloniová ve svém inauguračním projevu v Poslanecké sněmovně 25. října mimo jiné hovořila o potřebě „rozsáhlého plánu, ekonomického, ale i kulturního“, který by „znovuobjevil krásu rodičovství a vrátil rodinu do středu společnosti“. Cílem by mělo být zvýšení zájmu mezi Italy o poslání rodičovství a vymanění Itálie z „demografického zmrazení“ a vymírání italské populace.

Několikrát zopakovala slovo „svoboda“ a důrazně odsoudila všechny formy režimu a totalitarismu, včetně fašismu.

V souvislosti s řešením pandemie koronaviru připomněla, že Itálie přijala nejrestriktivnější opatření na Západě, a přesto patřila k zemím, které zaznamenaly nejvyšší počet obětí a nákaz.

Z tohoto důvodu Meloniová zdůraznila, že Itálie již „nikdy a za žádných okolností nebude opakovat model, který vážně omezil základní a hospodářské svobody“. Model inspirovaný čínským způsobem zvládání pandemie.

Nově zvolená konzervativní pravicová politička zastává podobné kulturní hodnoty jako maďarská prezidentka Katalin Nováková a premiér Viktor Orbán.

Meloniová již před volbami silně kritizovala progresivní ideologii, která podle ní ničí tradice a připravuje člověka o jeho identitu.

Podle Meloniové se proudy progresivních hnutí a genderové ideologie, které podporuje vedení Evropské komise, snaží připravit obyvatele unie o jejich identitu. „A tak útočí na národní identitu. Útočí na náboženskou identitu. Útočí na genderovou identitu. Útočí na rodinnou identitu,“ říká Meloniová a vysvětluje, jak definuje sama sebe.

„Já se definuji jako Italka, křesťanka, žena a matka,“ říká Meloniová. „Ne, já musím být občan x, gender x, rodič 1, rodič 2. Musím být číslo, protože když jsem jenom číslo, když už nemám žádnou identitu nebo kořeny, potom budu perfektní otrok na pospas finančním spekulantům. Perfektní konzument

„Nechceme být pouhými čísly. Bráníme hodnotu lidské bytosti. Každé jedné lidské bytosti, protože každý z nás má unikátní genetický kód, který je neopakovatelný, a ať se to líbí nebo ne, je to posvátné,“ uvedla Meloniová ve svém proslovu.

„Budeme to bránit. Budeme bránit Boha, zemi a rodinu. Ty věci, které lidi tak znechucují,“ říká Giorgia Meloniová. „Budeme to dělat, abychom chránili naši svobodu, protože my nikdy nebudeme otroci, jednoduší spotřebitelé vydaní na milost finančním spekulantům.“

Vítězství pravicových stran v italských volbách přišlo poté, co se pravicoví Švédští demokraté stali druhou nejsilnější politickou silou v parlamentních volbách ve Švédsku a poprvé získali nárok na účast ve vládě.

Na vítězství Meloniové okamžitě reagovali polský premiér Mateusz Morawiecki a maďarský premiér Viktor Orbán, kteří zastávají konzervativní přístup a obhajují tradiční evropskou kulturu. Oba poslali Meloniové své blahopřání a Orbánův politický poradce dodal, že „více než kdy jindy potřebujeme v Evropě přátele, kteří sdílejí vizi a společný přístup“.

 

The Epoch Times

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Meloniová je nepochybně demokratka. Její vyjádření jsou logická a respektující realitu a přitom maximálně zohledňující zájmy Itálie. Pro mě je nová italská premiérka důvěryhodnou osobou.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*