Jak se do lesa volá, taková je ozvěna
Sdílet článek:

Může je někdo litovat, může nám někdo říkat jak se máme chovat a že je máme litovat, ale může nám jen říkat. Skutečnost je naprosto odlišná a já se jen divím, že už to páni herci konečně nepochopili. Buď jsou tak arogantní nebo hloupí. Takhle začínal můj starší článek a já jsem jasně říkala, že lidé jim jejich nabubřelost jednou pořádně osladí. Ta doba je tady. Chování herců se obrátilo jako bumerang a lidé dávají jasně najevo že už nejsou jejich modlou, že nemají potřebu se s nimi smát a plakat. Lidé se naučili žít bez divadel, někteří i bez kin a televize. Jsou jiné možnosti zábavy a lidé se mění. Změnila je doba a změní se ještě víc jestli tuhle dobu přežijeme ve zdraví.

Nakonec moje dva zkrácené články pod obrázkem jasně dokazují, že propast mezi diváky a herci je už docela dlouhého data.

Všichni nejsou stejní

Opravdu chápu, že všichni nejsou a je spousta umělců všech oborů kterých si velice vážím, mám je ráda a baví mne je poslouchat, nebo se na dívat. Za všechny vyjmenuji jen pár jako Petr Štěpánek, Michal Gulyáš, Lucie Bílá, Ivan Vyskočil, Dan Hůlka či režisér Svoboda a režisér Renč. Je jich mnoho a jsem za to moc a moc ráda. Ostatní mi prominou, protože pak by se z tohoto článku stal seznam a to je zbytečné. Obyčejní lidé totiž velmi dobře vědí, kteří z vás to jsou, vždy vám budou mít rádi a nedají na vás dopustit. Milují svoje umělce kteří se na nás nepovyšují, nezesměšňují, nechtějí nám poučovat, nepsat že na vesnici jsou lidé nevzdělaní, dokonce se najdou takoví, co by nám vzali hlasovací právo pro neschopnost poznat co je pro nás dobrého.

Je nás 10 000 000 a kolik z nás se podívá za život do divadla? Nepatrné procento a to je holý fakt. Některé herce nechceme ani vidět, na jiné kulturní akce nemáme peníze a někdo musí pracovat u pásu, aby bylo za co platit i tu vaši práci. Ono se musí na vše vydělat. I na ta divadla a koncerty. Nic z nebe samo nepadá a všechno leží na bedrech těch dole. Lidé na vesnicích se do Prahy dostanou možná 1x za život. Jim musí stačit televize a díky Internetu si mohou zábavu vybírat sami a to je moc dobře.

I ostatní lidé mají hypotéky a musí je splácet aby neskončili pod mostem. I oni potřebují platit inkaso, oblékat se, používat drogerii a hlavně se potřebují najíst.  Zrovna jako vy, jen je nikdo neslyší a nevidí, protože pro všechny politiky a celebrity jsme neviditelní a postradatelní. Teď teprve poznáte, jak moc potřebujete obyčejné lidi. Bez nich není nic. Hvězdy pláčou, ale horem pádem chtějí přijímat migranty, protože tady se přece máme dobře. Tady je bezva uživíme. Já si říkala, že musí být hrubě za vodou, když chtějí takové peníze vynakládat na lidi, co sem nejdou pracovat, ale užívat si sociálních dávek.

Bude dobře, když se zeptáte těch lidí na mzdu z fabrik a jak to z toho zvládají. Někteří rádoby umělci nám dali najevo, jak jsme k ničemu a teď se strašně divíte, že je nelitujeme a posíláme je makat do práce. My to děláme celý život a oni mohou klidně vyskladňovat třeba zboží, aby lidé mohli nakupovat.

Nebudu dělat, že vás lituji, protože bych lhala. Je mi to jedno a vaše nářky čtu s odporem, protože jste nám vzali iluze, že hrajete pro nás a že jste zpřetrhali pouto mezi námi a vámi. Měli jsme ho před rokem 1989 a po roce 1989 to všechno vzal čert. Tak nefňukejte a postarejte se samo o sobě tak, jak to dělají obyčejní lidé celý život. Je přesně ta doba, kdy se láme chleba. Najednou se nejde ukrýt před skutečností a nejednomu sluníčku začalo svítat. Tak co sluníčka, není čas přiznat chybu a omluvit se národu, jak jste z nich dělali negramoty a pitomce? Že vám nebyla hanba chtít abychom nevolili, protože jsme takové ta selská boží hovádka? Bůh vám dal jasnou zprávu a je na vás, jestli konečně dostanete rozum a budete chtít pro tuto zemi bezpečí a klid.

Milovali jsme herce před rokem 1989, tak některými opovrhujeme

Kdysi dávno jsme byli jedna duše a vaše narážky z pódia létaly k nám a všichni jsme věděli co znamenají. Tichá revolta proti režimu se odrážela ve slovech, gestech a očích. Měli jsme vás rádi a vy jste tím darem svých diváků opovrhli, zostudili a zahodili ho. To se neodpouští a já doufám, že je v lidech dost morálních hodnot a dají vám znát jak moc jste se oddálili lidem a jak moc vás nechceme slyšet.

Kdysi se cinkalo a doufalo, ale nečekala nás žádná sametka, ale převrat a otáčení kabátů. Byla to jen výměna a odstranění těch, co byli nejvíce vidět. Jinak tam zůstaly ty stejné kreatury a praly se o koryta a kdo si víc urve. Revoluce nebyla zásluhou vás herců, potažmo Havla a OF. To za nám vybojovali jiní. Poláci a Rusové. My jen čekali, co bude. Pak se nám sešli studenti a herci horlivě začali stávkovat, protože to bylo třeba, aby se spustil převrat konečně i u nás. Už jsme byli směšní jak dlouho jsme čekali kdo to za nás udělá. Jak úsměvné, ale také hodně trpké sousto. Komunisté potřebovali revoluci a tak ji dostali, zformovali se a společně dosadili figurku kývací, Václava Havla. Tehdy vám lidé věřili, ale to je pryč.

Vy jste nás prodali jako Jidáš Krista, jen za větší peníze. Zalíbilo se vám být „hrdiny“ z roku 1989 a neuvědomili si, že není ten rok, co jste si to užili. Teď je doba uvědomění a vědění. Chcete hrát ve společnosti prim a to za každou cenu. Jdete proti lidu a to herci nikdy nedělali. Vždy byli s lidem proti pánům. Co to znamená? Přidali jste se k pánům proti nám pro peníze a slávu? Já jen tiše doufám, že náš lid se konečně probudí, zavře televizi a nekoupí si lístky do kina a divadla. Je třeba aby věděli, že bez nás nejsou nic.

MILENA DOUŠKOVÁ

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,48 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

16 Comments

 1. Smutná pravda. Kolik ještě vyplave svinstva, které bylo instalováno havlisty? Já osobně jsem před revolucí hodně chodil do kin, filmových klubů, divadel a divadélek (kdo pamatuje Vyskočilovo Bytové divadlo?) a na folkové kocerty a akce … S Havlem mi to všechno zhořklo. Už v době převratu bylo jasné, jak jsou karty rozdány a kdo to vidět chtěl, mohl to vidět i tehdy.

  Jenže tupý dav raději zavírá oči před tím, co se mu nelíbí, aby nebyl rušen v konzumu.

  A tak se jim to povedlo.

  Je dobře i špatně, že lidé nechodí do divadla. Dobré divadlo živí ducha, takže o to přijdou. Na druhé straně, třeba se budou muset takoví lidé, jako Mádl, Klus, Hrušínský, Holubová, Geislerová ajim podobní začít živit poctivě. A to bude taková sranda, že stojí za to si na to počkat.

 2. Některé české a slovenské herce nemusím opravdu vidět,ne že by špatně hráli ale pro jejich politickou angažovanost a postoj,který ozřejmí veřejnosti a jsou tak obsazováni do rolí za odměnu.
  Ty ,které bych vidět mohl,ti se neobsazují protože se politicky nezviditelňují.OVM- moravce nesleduji už asi 15 let ,jednou jsem si řekl proč bych se měl nervovat a už jsem pořad nepustil ,TV zprávy a další politicky laděné pořady nesleduji např 168 hodin,čt 24 apod., kecy a lži před volbami atd…

  • Ano herci se angažují a dobře dělají, málokdo dnes ví, že Václava Havla na post prezidenta navrhl herec Jiří Bartoška, žádný Kocáb, žádné OF , žádná Charta 77, ale Jiří Bartoška.
   Koneckonců bylo to krásné, když 350 000 lidí v Praze a v dalších městech po celé České republice skandovalo Ať žije Havel, ať žije Charta, ať žijí herci
   Ano ať žijí herci…

   • Havel je naštěstí už v penálu. Takže už škodit nemůže. A co se týče dalších zmíněných? Je obecným faktem, že každá revoluce požírá své děti. Kéž by už sežrala i tyhle dva!

   • Herci stejně jako všichni živící se svoji prací musí své řemeslo prodávat,
    Pokud své řemeslo nedokáží,často prodávají samí sebe i mimo prkna,co znamenají svět.
    Malý velký Havel už dlouho nežije,chátra a komedianti se přesunuli z tyjátrů a náměatí do křesel ministrů a posranců.

 3. Kdo má rád bezpáteřního chameleona Ivana Vyskočila (DEU, ČSSD, SPD, …) za pozornost ni komentář nestojí!

  • Pokud je toto narážka na mne a moji lásku k Bytovému divadlu, pak věz, blbečku, že to založil a vedl pan prof. PhDr. Ivan Vyskočil (*1929) a ne ten, kterého ve své nevědomosti špiníš. Hodinky jako holínky, obojí se natahuje, co, troubo?

   • KADEL, věz blbečku, že na samolibého, vztahovačného soudruha učitele bych nereagoval.
    Reagoval jsem na výčet herců, které jmenovala pí autorka v článku, troubo.

   • KADEL, věz blbečku, že na samolibého, vztahovačného soudruha učitele bych nereagoval.
    Reagoval jsem na výčet herců, které jmenovala pí autorka v článku, troubo.

  • Kdybych třeba já napsal, že Fátima je vymazlenej borec, kterýho obdivuju, nebo, že Fátima je příšernej pytel, taky by ti Fátimo jistě hned bylo jasný, že správně je to druhý. Teda houby, to první…, počkat, teď si nejsem…, ale jo. Vlastně jo, dobře jsem to měl. To druhý. No, co mám teda ale na mysli – prostě bys to ani nemusel odhadovat, rovnou bys to věděl. Jak jsi ale teda poznal, vo kterým Vyskočilovi je ve článku řeč?
   Jedna malá odbočka, na Kadla už konečně pošli ty nachystaný lovce lebek, jak jste to na něj se Sepťou upekli. Ať je vod něj konečně pokoj!
   Ale zpátky k tématu, jak jsi to teda prokouk? To já zase poznám, že jsi to prokouk, protože ty prokoukneš každýho, a tak to prostě upoutalo tvoji pozornost, protože jinak bys nenapsal ten tvůj komentář, že nestojej ani za pozornost, ani za komentář. Jak to teda Fátimo je?

 4. Když jsem pátral po tom, jak je možné, že v létě 2020 nedokázal ani jeden uniformovaný ozbrojenec porovnat dopady restrikcí s Prymulovými poplašnými zprávami a konstatovat, že došlo k bezprecendentnímu zločinu i kdyby byly Prymulovy zprávy seriózní. Zjistil jsem, že lze mít maturitu i bez středoškolského vzdělání v matematice: z konzervatoře. Tedy logicky vyplynulo, že všichni jedinci v policejních uniformách, kteří tou dobou vědomě neporušovali přísahu jsou absolventy konzarvatoří.

  Bez matematiky se člověk nechá snadno zmást a manipulovat. Nejde jen o neschopnost dopočítat, že 7 ze 600 není 10%, nebo že 600 ze 2500 nejsou všichni. (ostatně ředitel STEM nedávno pro idnes řekl, že 4% populace sympatizující s ruskem jsou stovky nejvýše tisíce lidí – to jako že LGBT 4% jsou jiné číslo) Jde i o analytické myšlení, které se rozvíjí mocně právě při vnímání středoškolské matematiky.

  Herci a zpěváci tohle prostě neměli kde nabrat, proto je kulturní fronta tak ohebná, tak snadno se chytí jakéhokoliv emotivního příběhu a jdou se svými emocemi do ulic a na obrazovky. No a protože nedomýšlejí důsledky, jsou překvapeni, nechají si zas od někoho nabulíkovat příčiny a pustí se s nimi do boje. Lidé je mají rádi, mnozí jsou na tom stejně jako oni (tedy bez tředoškolské matiky) a uniformovaní jedinci (v době mých studií bylo maturitní vysvědčení za 5000kč), takže se nechají strhnout. Jenže i tito nevzdělanci mají své limity dané peněženkou a stereotypem, takže nakonec do divadla nezajdou. No a ti vzdělanější tam mnohdy nezajdou proto, že to nehodlají dál podporovat.

 5. Pro “diskutující” blbečky ještě jednou ?
  Autorka článku ▶️ “… je spousta umělců všech oborů kterých si velice vážím, mám je ráda a baví mne je poslouchat, nebo se na dívat. Za všechny vyjmenuji jen pár jako Petr Štěpánek, Michal Gulyáš, Lucie Bílá, Ivan Vyskočil, Dan Hůlka či režisér Svoboda a režisér Renč.”

  Já ▶️ “Kdo má rád bezpáteřního chameleona Ivana Vyskočila (DEU, ČSSD, SPD, …) za pozornost ni komentář nestojí!”

  • Tohle mi přijde až moc ujetý, se uvidí, to už je moc fantasy, ale co mě zaujalo a to fest, proč ty letenky?..To jediný mě z celého linku dává otazníky, k čemu tolik?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*