Jak se vám líbí hrozící nadílka pětihlavé saně?
Sdílet článek:

PETR VLK

Když jsem psal  doporučení k minulým parlamentním volbám,  četli jste  tam něco  ve  smyslu, že  řešit komu dát  hlas na  základě  postoje  stran k zahraniční politice  je  nesmysl. Že tohle je  to poslední kritérium, které   pro myslícího voliče připadá v úvahu, protože  tady všechny  relevantní strany nebo koalice  jsou nastaveny  v zásadě  stejně.

Troufnu si tvrdit, že tohle  doporučení se ukázalo být přesným.  I když  v té době nikdo nic netušil o nějaké  válce na Ukrajině, natož o tom, co v tomto ohledu předvede  Fiala a  jeho Obludárium. Takhle  daleko by MOŽNÁ, ale jen možná, asi Babiš  přeci jen nezašel. Ale  nějak podstatně  jinak by také nekonal.

A  dál jste tehdy  četli,  že  to, co nás  jako tuzemské  voliče  musí  naprosto prioritně zajímat  je  domácí politika –  daně, důchody, osobní finance, ceny, školství, zdravotnictví.  U těch dvou posledních jejich  dostupnost a kvalita  pro každého.

A přidám ještě  to, co obsahovaly povolební analýzy – že  Fiala  a jeho vládní galérie  provede  doslova nálet na  naše peněženky a  sociální transfery!  Že zvedne  daně. V každém případě  ty majetkové – klasicky  daň z nemovitostí a  nejspíše i další, že  osolí  důchodce a provede parametrické změny  důchodového systému. A  to nikoliv k lepšímu.

Proč  tohle píši  – protože  to není tak úplně  dávno, co mi jistý volič  Obludária  psal  a ironicky  se ptal, kdy  že jako ten Fiala  ty  daně zvedne,  asociálně upraví  důchodový systém a  kdy  se zase  zesměšním.

Tehdy jsem mu  suše odepsal,  že  stačí, když počká  po prezidentských volbách. Protože  volit půjdeme  až  v závěru příštího roku.  Čekal jsem, jestli se nyní ozve  s nějakou ironií opět… Neozval. Už  zřejmě  chápe  i on. No nic.

Stalo se přesně  to, co  Kosa prognozovala.  Stanjura  oznamuje, že ohledně  daní a  úspor  přijde s neotřelými nápady  co nejdříve, do pár  týdnů a  totéž  Jurečka. Oba  dva  asociálové  nechají  ze  svých ouřadů unikat  cíleně  informace. Tím si jsem jist. Aby  si otestovala  veřejnost a  připravila ji na tu hrůzu, jenž ji čeká.

Začnu  Stanjurou a daněmi.

Že  vyšponuje  daň z nemovitostí bylo jasné dávno a  dávno. Nyní se hraje jen o to, kolik že to bude  kdo ten zvýšený  výběr zkasíruje.

Někdo mluví o dvojnásobku  současné  výše, ale padl i čtyřnásobek. A  všechno  rozčísl investiční bankéř Ondřej Jonáš,  který pracoval pro Goldmany, Salomon Brothers, FED a  další podobné  instituce, který by  tuhle daň zvedl 25x!!!! Čtete  dobře  -25x…….

Prý by to uvolnilo trh s byty a vůbec by spousta  zajímavých nemovitostí přišla na trh…Kdopak by si je tady  asi koupil? No jistě  Jonáš a jeho klienti! Ti by na to měli.  Ale  běžná  česká  domácnost  s bytem za  5mega? Řekl bych, že  dnes platí daň někde mezi 3-4 tisíci Umíte  si představit  25ti násobek? 100 litrů ročně  za kvartýr?  Kolik lidí by skončilo pod mostem štando pede? Tolik mostů nejspíš  ani nemáme. Takže  Stanjura  by nejspíše zavedl novou daň  – mostné!

Ale i když  to  bude „jen“ ten dvojnásobek, to pro leckoho  vytvoří neřešitelnou kombinaci. Po zešílených cenách energií, potravin a  vlastně všeho ještě  dvojnásobek  na dani?

Ti, kteří  měli to štěstí,  že zprivatizovali v půlce  devadesátek nebo těsně po své nájemní a družstevní byty jsou nyní na konci  životního cyklu. většinou v důchodu  a díky inflaci a Fialovi obracejí každou korunu. A teď  buch ho – Stanjura jim hrábne  drze  do poloprázdné kapsy!  Investice do vlastního bydlení se  posledních  20 let prezentovala  jako jedno z nejlepších zajištění na  stáří. Vlastně ta úplně nejlepší.  Nyní už to platit nebude. Stanjura  je  evidentně rozhodnut porušit dosavadní tabu!  Jakmile se  s tím začne, už se  s  tím nepřestane.

To není všechno! Jestliže  se zvedne  tahle  daň, tak ji vlastníci okamžitě promítnou celou do nájmů. A je jedno jestli bydlení nebo propachtované  půdy. Už takhle  jsou nájmy, speciálně ve velkých městech našponované. Takže  to nakonec  všechno zatáhnou  ti chudší, co nemají svoje  vlastní byty. A také nájemci polí a podobně. co z toho vyplývá je zřejmé. Každému.  S výjimkou Obludária!

Co že osobně prohlašoval tentýž  Stanjura před posledními parlamentními volbami, když oblboval voliče? Tohle:

Výstřižek

Takže  kdo voličům  lhal tehdy  nebo kdo jim lže dnes, Stanjura?  Kdo si z mluvidel veřejně  dělá splachovací  sanitární keramiku?

Jen ještě  dodám dvě podstatné věci. Odůvodní se to tím, že  tuhle majetkovou daň máme  druhou nejnižší v   celé EU!!!  Takže prý se  dostat na průměr, jako.. Zvláštní ovšem je, že když máme  naopak něco nejvyššího v  celé EU,  třeba  ceny  energií nebo internetu,  tak  nikdo z Obludária  necítí potřebu  cokoliv udělat, abychom se také dostali na ten průměr  EU!

Další věc  – daň  z nemovitostí dosud  byla  výlučným příjmem  obce  a kraje. Stanjura ovšem požaduje, aby  nový vejvar  šel výhradně jemu!  Ptám se – proč?  U obce  a kraje  mám výrazně  vyšší jistotu, že  peníze použijí  na něco, z čeho budu  mít prospěch!  Městská doprava,  podpora divadla, sportu, škol, městských a krajských investic a  tak podobně. Co dostanu od Stanjury a Obludária? Podporu Ukrajiny? Neziskovek typu  Evropské hodnoty, Člověk v tísni? Inkluze, gendertet, různých Prajdů a  nákupy tančíků letadýlek, flintiček, dělíček a raketek?  Díky – nechci!!!

To ovšem není ani zdaleka vše, co tenhle  finanční podgenius  připravuje!

O  tom, že má zámysly  s daní  z přidané hodnoty  Kosa psala  nedávno. Tady  se Stanjura, pod rouškou sjednocení sazeb  opět  chystá  projet naší kapsu.

Vedle toho připravuje  zvednutí procenta  spotřební daně. Takže opět dražší cigára,  pivo, nově  víno, alkohol, benzín, motorová  nafta.

Opět  – stejná otázka: Stanjura, co za  to občan dostane  protihodnotou?  Vaše vyšší platy? Větší rozhazování na  naprosto nesmyslné  věci typu  emisní povolenky a green deal?

No a teď  k Jurečkovi.

Tam  to  smrdí  ještě  více. Podle uniklých informací,  za mne úmyslně puštěných  z ministerstva, aby se otestovala  reakce lidí,   se do důchodu bude odcházet  až  v 68 létech.A  zasáhne  to už dnešní padesátníky. Kde jsou ty kecy, že  Husákových dětí se to týkat nebude?

A to nejí všechno. Vůbec nepochybuji, že se změní  i výpočet  důchodu. Samozřejmě k horšímu. I když tahle informace  zatím není k dispozici. Ta ještě  neunikla. Ale  určitě  to tak bude.

Ale  co už  víme je záměr předělat  tzv. valorizaci  už přiznaných důchodů kvůli inflaci. Místo o polovinu  reálné inflace  to bude jen  o  1/3. Aby se ušetřilo. Zajímalo by mne, jakým způsobem důchodci  zavinili inflaci,  že  je asociál  z traktoru  hodlá trestat!!! Že  stát nemá peníze není  ani jejich  chyba  ani problém.

Prý  nejsou peníze. Jak by mohly  být, když   na Ukrajinu  stát  různými formami poslal jen loni  celých  45 miliard. A  další miliardy nás  stáli  ukrajinští uprchlíci v  Česku.

Ještě minulý týden prohlašoval, že  to ale začne platit, ta změna  valorizace, až od nového roku. Poslední vyjádření je zatraceně  jiné  – prý změnový návrh předloží  ještě  v březnu, tak  že není  vylouženo, že  by zasažena  byla  už  červnová úprava.

A  ani tohle není konec – prý změní i koeficient  výpočtu podle  výše  stávajícího důchodu. Aby  ti s vysokými důchody  dostávali procentně méně  než  ti s nízkými!

Zlodějna jako vyšitá. Tak jak má tahle  vládní galérie  v genech!

Samozřejmě  že  to uvítají všichni s podprůměrnými nebo průměrnými důchody. Rozumím jim. Pro ně je  to výhodnější. Ale  nemělo by  vám více vadit,  to  že  z reálné inflace  dostaneme  jen 1/3 místo jedné  poloviny. Zejména  při  hodnotě  17,5%  je přece  rozdíl brát  necelých  6 nebo necelých  9%  navíc!  Myslíte, že  vám o tolik Jurečka přidá?  Jestli ano, pak si ho zasloužíte!

A  zeptám se ještě jednou –  jak se vám líbí, že ještě  více než  vy dostanou přidáno ti, co se  řádné práci úspěšně  vyhýbali a  do systému pojištění téměř  nepřispěli. Všelijaké podivné  existence, které se k důchodu propracují nejpozději v 70 létech?

Prostě  asociál zůstane  asociálem. I když jezdí na traktoru.

Nepochybně  s tou důchodovou  deformou přijdou kázání, že  člověk nesmí spoléhat ohledně zabezpečení na stáří jen na  stát, ale  že  se musí postarat především sám.

Nedávno jsme na Kose vydal výstupy  z analýzy o finančním zdraví Čechů od  České spořitelny. Podle ní  polovina  národa  momentálně  NENÍ SCHOPNA  SPOŘIT! Natož na stáří!  K tomu jim Stanjura  hodlá  to vůbec nejlepší co  v tomto ohledu mají  – vlastní bydlení – pořádně osolit  daní. Vedle  toho chce  zrušit  státní podporu  stavebního spoření, což  byl další velmi preferovaný  zajišťovací produkt. Protože  stát  to  prý stojí příliš mnoho. Přidejte  si  k tomu to, co stát  provedl držitelům  svých vlastních protiinflačních dluhopisů, když  zmanipuloval inflaci za  říjen, která určovala  velikost  dluhopisového kuponu za  rok 2022, machinace kolem cen  akcií  ČEZu, Komerční banky, Monety a  Erste na pražské burze, které  zatížil  tzv. daní z neoprávněných zisků a poslal je výrazně  dolů, ačkoliv  jsou to jediné trochu slušné tituly na pražské burze, které  drží v portfoliích ti, co se opravdu nespoléhají ve stáří na  Stanjury, Jurečky  a jim podobné, nýbrž  sami na  sebe. Zlodějna  na zlodějnu!!! Zatímco  Česká  zbrojovka, pravda  dnes Colt, v době  exploze  výdajů na zbraně, žádnou  mimořádnou  daní zatížena není……Ale  ČEZ a  banky  ano! Kvůli ziskům z války…..

Tohle  je  Fiala  Obludárium pur!  Ale  jejich drzost je  bezmezná!  Naprosto. Nemá  žádné dno. Opět uslyšíme, že  máme  investovat během svého aktivního života. Nejlépe  do fondů, protože ty mají kvalitní správu. Jak kvalitní, tak to jste  četli  také nedávno! Jediná opravdu  kvalitní  věc  na českých důchodových fondech je  výběr poplatků. Jinak jejich výnos pro vás překoná  i  obyčejný termíňák, jestliže  si dáte práci s jeho volbou!

Ještě  k těm změnám podmínek odchodu  do důchodu a natažení  doby na 68 let. To by znamenalo  jeden z nejpozdějších termínů v  celé EU!! Ne li ten vůbec nejzašší. Tady  Stanjurovi ani Jurečkovi, natož  Fialovi  kontrolka nebliká! To jen u daně z nemovitostí.

Už  jste  četli, že  to má postihnout  i Husákovy  děti, kteří prý původně byli mimo. Dneska  jsou  uvnitř  okrádání. Odbočím –  prý je to nutné kvůli demografii. Prý se rodí málo dětí a  nebude dost těch, kteří na budoucí důchody  budou vydělávat.

Sprosťárna  všech sprosťáren, tedy  když to domyslíte.

Moje generace  – poválečné děti, byla  dlouho na stromu  života ta nejsilnější. Byli jsme to MY, kdo zplodil  tu  v současnosti nejsilnější  a klíčovou generaci –  ty Husákovy, ale já dodávám  – NAŠE  děti!!! A opět ony, zařídily před  covidem   další  generační boom. Sice výrazně menší, než představovaly ony,  ale přeci jen boom.

A nyní  je  Stanjura  s  Jurečkou a Fialou  chce trestat odchodem do penze  skoro v 70ti!!!! Ty, kteří si, pokud jde o onu demografii  své odvedli! V rámci možností, které jim nastavila  společnost a vedení státu.

Všechny vlády do jedné od převratu blábolily o demografické krizi. Žádná nic neudělala proto, aby  se nekonala nebo omezila!!! Žádná! a  vůbec nejméně ty pravicové! Jediné, co z nich  vypadlo, byly  hypotéky. Žádná podpora bydlení,  žádná pomoc  rodinám s dětmi, nula nula  nic!  A  dnes  ti, co přesto se odvážili mít  děti bude  takhle sebranka  trestat tím, že budou makat až  do rakve?

Proč  nepřišlo  jednoduché opatření  typu  – hraješ  nevaž se, odvaž se a chceš  si jen užívat a žádné  děti?  Fajn! Klidně, ale  tím pádem platíš o  tolika  TOLIK VYŠŠÍ  DANĚ! Například. Protože  děti jsou  budoucností a pokladem národa! To věděli  už  i neandrtálci. Jen progresivci a Fialové všeho druhu  blábolí o tom, že děti zatěžují životní prostředí! Opakuji  žádná  vláda neudělala  od převratu nic proto, aby se demografie  v Česku nějak zlepšila. Právě naopak!

A ta Fialova  tomu nasadila korunu!  Dostal jsem se k  článku, kde matematik a vysokoškolský pedagog Tomáš Fürst popisuje velký propad porodnosti v Česku v loňském roce. Konkrétně  v něm stojí toto:

Výstřižek

Vzhledem k tomu, že  se jedná o antivaxera, dochází k jednoduchému přesvědčení – mohou za to vakcíny proti  covidu.

Já si dovolím předložit jiný  důvod!  V době   kdy prostě  mělo dojít  k početí dalších dětí a nedošlo, tak  byl nejen dostatek vakcín na  covid, ale  celosvětově  se rozjela inflace  a hrozila, posléze vypukla  válka na Ukrajině. Se všemi průvodními jevy! Kdo by při inflaci a krajně  nejisté budoucnosti chtěl do takového světa přivést  své děti????

Já vidím příčinu toho výpadku v počtu nově narozených dětí tady!!!

Podobně jako rodiče naší generace si počkali  na dobu po válce, umím si představit  stejné pohnutky i dnes. A  ona  studie o finančním zdraví Čechů, o které už byla  řeč, to jen podtrhuje!

Takže  znovu  – co udělaly  vlády od převratu, aby se demografie  zlepšila? Naprosté nic. A tak poslední Fialova,  tak ta podpořila  trvání  války na Ukrajině! Na to peníze má!

Kdo za takových okolností  chce mít děti?

A  to nemluvím o inflaci!!! Která každému  z nás  zničila 20% jeho úspor. Proti níž  Faila a jeho finanční podgenius  Stanjura nehnuli prstem. A když hnuli, tak jí jen zvětšili. Kromě tedy  té  účetní manipulace s inflací za loňský říjen.  Kvůli kuponu PROTINFLAČNÍCH STÁTNÍCH DLUHOPISU!

TA inflace znehodnotila  úplně  všechno. Kromě  vlastnického bydlení a  držby půdy. Teď  to Stanjura  chce napravit. Aby nevratné  škody  vznikly  i zde!

Tak tohle  je výsledek  voleb  z podzimu roku 2021!!!! Upozorňoval jsem na to, co je doopravdy  při nich důležité, čeho si máme  všímat. Málo a marně….

Dopadly jak dopadly. Teď  poneseme  důsledky. Všichni! Do jednoho.  Byl bych rád, kdyby  si to tehdejší voliči Pětihlavé saně uvědomili! Alespoň  teď. Co si navařili. A nám navařili! Protože  před pár  dny  nejspíš  volili sexwoudruha  generála, vší  moudrosti furrála. Co už  prohlásil, že  vládě  pomůže  s vysvětlováním nepopulárních kroků, které  prý  jsou nutné!  Při nějakých 880 000 příjmu měsíčně od  března  se mu to bude panečku  vysvětlovat!!!!
Ale  věřím, že ti, co ho volili, zejména  z mladší a střední generace si ho poslechnou, až  bude vysvětlovat, s veselou  myslí, že tedy  oni v těch  68.. Kdybych  byl na jejich místě a zabránil jsem zvolení  zla jménem Babiš, pak bych hrdě vystoupil a  veřejně přijal socialistický, omlouvám se – kapitalistický závazek, že já  osobně  půjdu  do toho důchodu  až v 70ti…. A kdybych hodně  chytil slinu, tak bych ještě  dodal, že už teď  se zavazuji, že  od našeho státu žádný důchod nechci. Protože jsem odpovědný a našetřím si sám! Najde se někdo takový?

Jen ještě  dodám jednu věc. Důležitou. Stát  má  evidentní hluboké finanční problémy. To je  zjevné. Ovšem při  PLNÉ ZAMĚSTANOSTI!!!! Ještě jednou – při plné zaměstnanosti. Což s eurčitě  někdy  hodně  změní! Už kvůli cenám energií a  podobných komodit. A energetické náročnosti naší ekonomiky. Která se  stane postupně nekonkurence schopnou. Dnes jsem zachytil například informaci, že  velký český  tradiční výrobce kování všeho druhu  – BRANO, zavře  svou továrnu  v Rakovníku a  stěhuje výrobu do Číny nebo Indie. To že  si ještě rozmyslí. To je jen začátek. Co asi  čeká státní finance,  až  se nezaměstnanost dostane  na onen slavný průměr  EU.

A dodám další  finanční informaci ze včerejška. Účet platební bilance  se zahraničím skončil za  rok 2022 v  rekordním deficitu!!!  Kdypak to začne  reflektovat kurz koruny? A  co se  stane  se státními financemi potom?

Ale  to je  na už na úplně jiné články!

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. ten článek tesat fialenkovi a jeho vládě kladivem do rypáků!!!!!!Nebo alespoň baseballovou pálkou!!!!

  2. Stejně s tím nic nenaděláme , marná slova. Dědci a babky na Václavák kvůli důchodům nepůjdou. Smiŕme se s tím.
    Už se to stejně veze .

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*