Jak zůstat zdravý a žít v míru?
Sdílet článek:

EVA HRINDOVÁ

Dnes je to prakticky nemožné. Zbrojařské a farmaceutické firmy jsou ty nejbohatší. A znáte to – s jídlem roste chuť. Tyto nadnárodní firmy zcela ovládly trh, zničily malou konkurenci a nad ně není.

Farmaceutické firmy si pojistily i veřejné mínění tím, jak ovládly prostřednictvím štědré inzerce média. Postupně také ovládly zdravotnické vzdělávání a dnes jim neunikne ani myška…

Zbrojařské firmy mají za největší spojence politiky. Štědře dotují jejich politické kampaně, zbrojařští proponenti se pohybují kolem politiků jako jejich bezpečnostní poradci a zvládají PR také skvěle. Stačí se podívat, jak se dnes píše o válce a jak se píše o míru…

Dá se tomu nějak bránit?

Jistěže dá, ale chce to odhodlání a zapojit mozek. Přemýšlet a chovat se uvážlivě. Sledovat, kdo stojí za politiky, kdo je ovládá, kdo jim radí a hlavně – kdo je platí. Naši voliči to nezvládli, protože zvolili za prezidenta generála, který má hlavního poradce a “loutkovodiče” člověka, který je přímo na zbrojní průmysl napojen. Stejně tak současný premiér není úplně nezávislý. Zbrojní průmysl si musí naši vládu pochvalovat, protože náš proválečný kabinet velmi dopřává sluchu zbrojařům. Média ani voliče to prakticky nezajímá. Máme tedy vedení státu, které je tlačeno do války a média ani voliči se tím neznepokojují. Takže komu to vadí, je v menšině a nezbývá nám než být ve střehu a důsledně i tak volit politiky, kteří chtějí mír a nenechají se manipulovat zbrojaři.

Farmaceutický průmysl na své exkluzivní pozici nekritizovatelného pracoval dlouho a intenzivně. Neotřesitelná pozice, kdy farmaceuticko-zdravotnický systém neohrožují ani přibývající mrtví a nevyléčitelně nemocní, je fascinující. Bohužel ohledně farmaprůmyslu nefunguje svoboda slova, která normálně je zárukou zviditelnění různých průšvihů a podvodů. Člověk, který se chce vymanit z dosahu hydry, které nejde o zdraví, ale jen o zisk, to má těžké. Musí se smířit s nálepkami typu “esoterik”, “antivaxer”, “nezodpovědný pacient”. Standardem zdravotní péče je eliminování vlastního rozhodování pacienta. Ten má přijímat bez diskuse zdravotní péči a to i tehdy, když je mylně a nesprávně diagnostikován. Omyly a chyby lékařů jsou bagatelizovány a nejsou ani vyšetřovány. Nezbývá než studovat, zkoumat, zpochybňovat. Jinak se jen stanete potravou pro nenasytný zdravotní průmysl.

Nemá to dnes lehké nikdo, kdo nechce být ovcí…

 

hrindova.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 4,40 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*