Tváří v tvář
Sdílet článek:

Z některých projevů, které zaznívají v tzv. západní společnosti je mi na zvracení a hluboce se stydím. Stále se spekuluje o tom zda ruský prezident Putin je či není nemocen rakovinou a z většiny textů je cítit nenávist a přání, aby „chcípnul“. I kdyby Putin byl ten největší nepřítel, je odporné přát mu smrtelnou nemoc.

Političtí oponenti by v kultivovaném světě měli být, pokud nějaké zločiny páchají, souzeni nezaujatým soudem (jestli takový existuje). Lidské vášně už napáchaly spousty zločinů.

Naší západní společnosti chybí skutečné vzdělání. Stohy informací, hory zbytečných vědomostí, které rostou všude po světě, nenahradí jemnost mysli a pokoru duše.

Nezaujaté diskuze se z našeho světa rychle vytrácejí a místo snahy najít řešení, se rojí  kaskády nadávek a proudy nenávistí.

Směšné středověké ctnosti, mám na mysli onu zdánlivě legrační, pro mne však nekonečně důležitou „rytířskost“, se vytratily. Probodnout svého soka mečem při otevřeném boji tváří v tvář je kruté, ale čestné. Přát mu, aby zemřel na potupou nemoc a uvolnil nám tak místo, je hnusné, hnusné, ……

Uvědomuji si primitivnost a směšnost mých tvrzení, ale vůbec mě to nevadí. Věřím, že stále platí. Možná víc než současná gesta falešné pseudohumanity.

 

Milan Knížák

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

9 Comments

 1. Celý západ jde do kopru , chamtivost kapitalistů ! Víc a víc, rychleji a rychleji , to nejde do nekonečna , bílý člověk jako vůdce světa končí !

  • Bohužel nás vezmou sebou. Když do pekla tak ve zlatém kočáře….říkalo se a platí to zas.

 2. To je pouze vlhký sen Vašich ideologů a jejich pokynů,ktere jste možná jako vyhoštění diplomaté nuceni donekonečna opakovat na vsech diskuzích aby jste neumreli hlady.

 3. Krásný kreslený vtip jsem viděl na garywarvel.com

  Na obrázku stojí obrovský arab a na tričku má vytištěno OPEC…pod ním klečí Biden a říká:

  Drahý příteli, klečím na kolenou, protože nemáme dostatek paliv, protože jsme bohužel nedopatřením odstřelili roury do Evropy a nemáme dost paliv pro Evropu a ani pro USA…,pomoz příteli, prosím..

 4. Elementární neúcta k druhému a jeho názorům je typickým znakem politického směru, který se teď v Česku bohužel dobře uchytil a který kdosi již trefně nazval liberálním bolševismem. Na jedné straně plná ústa demokratických hodnot, na druhé straně by názorovému odpůrci nejraději zakroutili krkem. Příklad z dneška: Zfanatizované davy za zlovolného křepčení nesou Prahou monstranci nahého Putina ve jménu Ruska jako absolutního zla a Ukrajiny jako absolutního dobra. Podle mého názoru ta až hrůzná černobílost vidění světa je z velké míry paradoxně důsledkem porevoluční školní výchovy, zejména jednostranného způsobu výuky společenských věd. Tam to bohužel nikdo nepohlídal.

 5. EU se bez benzínky barbarských hord neuznávající svobodu člověka obejde.Budete moci sledovat příští roky on-line.

 6. Sním svůj klobouk pane,že budete překvapen životaschopnosti západního kapitalismu,kvůli kterému jsme v zoo socialismu koukali s otevřenou hubou,a nevěřili svým očím.SSSR měl vše,a přesto to nebylo to nejdůležitější.RF bude celé generace litovat,orientovat se na odlišnou Činu.Budoucnost ukáže pravdu.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*