Prasata chrochtají už moc nahlas
Sdílet článek:
Naše vláda je mistr v předstírání. Umí zorganizovat pěkné divadlo. Sjedou se státníci, stojí to miliony peněz a nic z toho. Předstírají vládnutí, předstírají, že se starají, ale prostě to neumí. Neumí hájit zájmy vlastních občanů. Plácají se v tom jak ryba na suchu.

A protože jim vadí, když o tom jejich předstírání někdo mluví a kritizuje jejich neschopnost, všechny své síly soustřeďují na to, jak je umlčet. Zdatně jim v tom pomáhají veřejnoprávní média a všelijací aktivisté a neziskovky, které si vláda štědře platí.

Je až neuvěřitelné, že jim na to pořád někdo skáče. Je až neuvěřitelné, že pořád existují lidé, kteří bytostně věří, že vláda koná dobře a že vše, co se děje špatného okolo nás, nemůže vláda ovlivnit. Ale existují. A je na nás, jestli se nám podaří jim otevřít oči.

V tomto ohledu je dobré, že opozice posílila a dvě nové senátorky jistě pomohou některá témata dostat až k těm největším zabedněncům. Pomohou také demonstrace, které se nedají přehlédnout. Pomůže také i to naše působení na sociálních sítích.

Nevzdávejme to, jak kapka ke kapce, trpělivost a odhodlání! Prasata chrochtají už příliš nahlas…

 

evahrindova.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

8 Comments

 1. Souhlasím s kdesi již čteným názorem, že současná protirusky zfanatizovaná část české populace (nesení monstrance nahého Putina po Praze není projevem ničeho jiného) je plodem českého porevolučního školství, zejména výuky občanské nauky či jak se ten předmět dnes jmenuje. Natlačení ideologie mladým lidem do hlavy je to nejjednodušší (viz svazáci z 50. let vyhazující profeory z vysokých škol a podobně). Takto naučeně černobíle myslícím lidem je bohužel těžká pomoc. Snad neustále nastavovat zrcadlo jejich pokřivenému vidění světa, snad vytrvat, až se pokoušou mezi sebou a až je zhoršující se životní podmínky uvede do reality.

 2. Nějak jste opomenul celkem důležitou informaci,že ten váš obdivovatel nařídil z iluzorního ohrožení 200 000 armádě vojáků,zločinců,žoldáků napadnout sousední slabší zemi a stylem Hitlerovské akce Barbarossa plenit,ničit,bořit,zabíjet,znásilňovat bezbranné obyvatelstvo v 21 století.A vy tady vytahujete nějakou monstranci,a ještě mu fandite.Myslim že by jste měl tu válku zažít na vlastní kůži.Tak ji prozivate jak PC hru.

  • Nějak vám pane kolemjdoucí zřejmně uniklo,že tomuto napadení předcházela staletá snaha změtit onu bezbranou zemi v nástupní prostor agresourů k získání suroviného bohatsví Ruské Federace.
   Pokud si můj soused přivede šelmu která mě ohrožuje a chce z její pomocí kořistit je
   v první řadě pro mě nejdůležitější tuto šelmu zlikvidovat
   Dráždit medvěda trvá dlouho ale donutit je k návratu zpět do brlohu je nemyslitelné.

 3. Nějak jsem se paní Evo nevšiml že by se Fialova vláda národní zkázy unavavovala
  cokoliv předstírat.
  Podnínkou jech existence vlastizrádných štěnic je přece donutit lid této země k vzájemnému
  vyhubení se pomocí občanské války,Pomocí všech dostupných podlostí pozlátkových slibů špinavostí,pomluv,okrádání,šikanou a policejního teroru.Jen tak mohou právně beztrestně dále na občanech národů této krásné země páchat věchny druhy zločinů,špatností ke své zvrácené potěše i holé existenci.

 4. Já nechci pane hodnotit stoleté spory,to by jsme se nikam jako lidstvo nedostali,a svět by byl jedno bojiště,kde silný určuje pravidla,a hranice neexistuji.Zdalo se,že ruský medvěd jak nazývané RF takový svět už nechce po 30 letem obchodování s ILUZORNIM nepřítelem.Udalosti ukazali,že se ho svět opravdu boji,a že ten nepřítel nevyužil situace,nenapadl Ruska města,nezničil ho.Kde je tedy ten ohrožující nepřítel?Žádný totiž neexistuje.Je to pouze machrovani silnějšího nad slabším.Nebo si myslíte,že kdyby místo Ukrajiny byly USA,že by byli takoví hrdinové?Rozdat všem zemím atomové bomby,a je po machrovani.

 5. Kolemjdoucí…,nějak jsi soudruhu opoměl, že UA 8 let nedodržovala MINSK 2 a nadále a setrvale šikanovala rusky mluvící obyvatele Ukrajiny. Že ti se vzbouřili je jasné a RF jim pak přišla na pomoc…

  Ten konflikt totiž není černobílý, na vině jsou obě strany…,ale by měli začít jednat, nebo ještě mnoho mladých kluků zemře, bohužel…

  MINSK 2 byla, že těžké zbraně (děla, tanky, minomety, letectvo) bude nejméně umístěno 15 km od linie styku, což se nestalo….

 6. Pane obhajovateli dobyvačné války,zabíjení,znásilňování,ničení,boření.Vy si mě zřejmě pletete se svými kolegy.Co když vám teď řeknu,že RF vyslala své agenty na Donbas a Luhansko,vyzbrojila kverulanty,kteří vyprovokovali střet s Ukrajinskými silami v regulérní občanskou válku,aby,RF měla důvod tam vlítnout a zabrat jejich území.Co na říkáte?Věříte mi? Ne?Tak proč bych já měl věřit vám vaši pohádku.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*