Fiala je totálně neschopný a absolutně svůj post nezvládá. Bohužel mu to nedochází …
Sdílet článek:

DAVID MOOS

Fiala předvedl totální důkaz své nechopnosti. Já vidím minimálně několik faktů, které potvrzují, že je tento světový leader úplně mimo realitu běžného člověka.


1. Fiala neví, že máme dražší potraviny jak v Německu. Dobře. On osobně to vědět nemusí. Jako běžný občan se to nedozví, protože je předseda vlády a má jiné povinosti. Ale k tomu si platíme z daní poradce a analytiky, kteří mu to mají říct a on na to musí reagovat. Buď jako top manažer pověřit příslušný odbor, nebo pokud je to vážné, tak osobně. Pokud to odbor díky své nekompetenci vyřešit nedokáže, musí tam udělat takové změny, aby to vyřešil. Bohužel tuto nekompetentnost vidíme na všesch resortech a potom to tu takto vypadá.

2. Fiala vůbec nemá soudnost a citlivost vůči občanům České republiky. Jinak by takové video nikdy nenatočil. Říká v něm, že do teď neměl nejmenší ponětí o tom, že životní úroveň občanů ČR je tristní. Že nemá nejmenší ponětí o faktu, že široko daleko jsme země, kde mají lidé nejmenší kupní sílu ve vztahu k průměrné mzdě. A opět potvrdil nekompetentnost svého týmu. Protože kdyby tam měl schopné lidi, tak mu takové video natočit nedovolí. Naopak by natočili video ve stylu:”Je toho na řešení mnoho, ale tady dospěla situace tak daleko, že MUSÍME OKAMŽITĚ JEDNAT.”

3. Absolutně nezvládá svoji roli, ale nedochází mu to. Je otázka proč, ale docela se nabízí, že je obklopený okolím, které mu říká jak je skvělý a nemá vůbec zpětnou vazbu. Snad na všech mentálních úrovních od hodnoty IQ 90 je člověk schopný posoudit, jestli se mu daří a nebo ne. Fiala očividně toho schopný není. Takže ten jeho mamon je buď dílem okolí, nebo je situace ještě horší než jsme doufali.

 

FB

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

8 Comments

 1. Naskýtá se otázka, proč si hoši z WEF vybrali zrovna Fialu. Že je to úplný mimoň bylo vidět už na té jeho promluvě k lidu, kde máchal rukama jak dřevěná loutka. Připomnělo mi to některé cigány na vojně, kteří pochodovali levá ruka levá noha, pravá ruka pravá noha. Pávek je taky exot 107, ale tenhle génius je něco extra. Ten jim fakt moc nepomáhá.

 2. Že to nedochází jemu to se nedivím, stačí se na ten ksich podívat a soudnému člověku je to jasné. Ale že to nedochází národu to už je na pováženou, no jak se říká “kdo chce kam pomozme mu tam”.

 3. No dobře. Současná (minulá, předminulá, předpřed…) vláda je pravda shluk mimoňů, dementů nebo dokonce zločinců.
  Ale když tak čtu nápady co s tím, které se píšou křížem krážem internetem dezolátním i zolátním, jsem ve stejném (řekněme) údivu, jako z počínání současného Obludária. Jaké jsou nápady na řešení? V podstatě zvětšení socialismu. Víc daní (jedno komu), víc přerozdělování (jedno komu) a znárodňování (jedno čeho). Kde je někdo, kdo by prosazoval skutečnou podstatu – výrazné snížení DPH (nejlíp úplně), spotřební daně (nejlíp úplně), daně z příjmu (nejméně na polovinu), sociální daně (nejméně na 1/4), seškrtání nesmyslné houštiny pseudosociálních dávek (nejméně na 1/5), výrazné snížení byrokratické zátěže pro podnikání v jakékoli velikosti a jakémkoli oboru, výrazné snížení odvodů zaměstnavatelů “za zaměstnance” (nejlíp úplně), výrazné snížení grantů a dotací komukoli a na cokoli (nejlíp úplně), zrušení nebo privatizaci státních “výzkumných” ústavů jen se zabývajících významem chroustů na produkci karafiátů, snížení zbytečných buzeračních zákonů na nezbytné minimum, dávajících obludné pravomoce ČOI, Zemědělské správě (nebo jak se blbost jmenuje), hygieně, hasičům,…, odstraňování zbytných monopolů státu v některých (nejlíp všech) oborech, snížení státních kancelářských krys na 2/3 až 1/2 a snížení platů zbytku alespoň o 1/3? Aby se trh stal více konkurenčním, hospodářství výkonnějším a ekonomickým subjektům (tzn. lidem i firmám) zbylo v rukou více jimi vytvořeného bohatství, ze kterého jedině vzniká kapitál = krev hospodářství. Aby mohl zákazníkům nabízet např. potraviny v podstatě kdokoli, kdo to umí, a PRÁVĚ TOUTO konkurencí byly tlačeny ceny potravin překvapeného Pjotra Nutelloviče Rukamotatěnka směrem dolů! A konec konců peníze v rukou samotných lidí jsou nejlepším sociálním zabezpečením! Aby se pracovní síla vázaná ve ztrátové sféře státní byrokracie mohla přesunout do soukromé sféry vytváření hodnot a sama na tom měla zájem. Jedině tímto je možno hospodářství vymanit z bláta. Jenže? V podstatě nic, nic a zase jedno velké NIC! To, co potápí naše hospodářství je obludně kynoucí socialismus a nápravou má být – ještě víc socialismu?!!! 🙁
  Vystoupení z Lipské burzy a Grýndylyny a zrušení nákupu “ruzvormovských šavliček a fedrpuší” je sice hezké, ale samo o sobě nestačí nebo spíš samo o sobě je k ničemu, prožere-li se to uspořené jen jiným způsobem.

  • Pokud si dokážu vzpomenout, všechny socialismy skončily až ekonomickým krachem. Jedině snad v Chile za Pinocheta to bylo jinak.

   • No. Socialismus v Chile skončil krom ekonomického krachu ještě totální fyzickou devastací ekonomiky a země. Nebýt osvíceného diktátora Pinocheta, rozjela by se v Chile neskutečně brutální vuelta, která by všechno ještě zhoršila. Naštěstí se Pinochetovi podařilo přesvědčit Chilany, že se mají na vueltu vykašlat a zabývat se radši znovuvybudováním země. Že to za ně nikdo neudělá. Dal jim k tomu veškerou možnou svobodu a zejména DŮSLEDNĚ chránil soukromé vlastnictví. A slíbil lidem, že ty, kteří zdevastovali zemi a způsobili ožebračení obyvatelstva, potrestá sám. To údajné vraždění lidí, byl jen de facto spravedlivý trest těm, kteří se nejenom na té hrůzné devastaci podíleli, ale i těm, kteří v tom chtěli dál pokračovat. Pinochet nechal “zavraždit” nebo zmizet 20-30.000 lidí. To bylo cca 2-3 promile obyvatel Chile. To koreluje s podílem zločinců v jakékoli civilizované společnosti.
    A jen tak “mimochodem”. V polovině 70. let, kdy nastoupil do čela Chile, to byla totálně zdevastovaná země s nefunkčním vlastně ničím. V roce 1981, když byla v Chile provedena důchodová reforma*, bylo Chile nejbohatším státem Latinské Ameriky a jedním z nejbohatších států na světě! Proto si takovou reformu mohla taky dovolit.
    *) viz – https://libinst.cz/book/pinera-j-1996-jak-jsme-postavili-chilany-na-vlastni-nohy/

 4. Naše vláda se ekonomicky chová jako otec rodiny, který půlku výplaty prochlastá a druhou půlku prohraje v kartách.
  Takovýho to fotra se musí rodina zbavit, stejně tak jak se musíme zbavit této protinárodní pětikolky. Už včera bylo pozdě…

  • “Naše vláda se ekonomicky chová jako otec rodiny, který půlku výplaty prochlastá a druhou půlku prohraje v kartách.”
   A ještě k tomu fackuje manželku, aby mu dala víc a zkrátí děckám kapesné.

 5. Asi by si panovè měli přečíst tutovku jistého svetaznaleho ekonoma který nám slavnostně oznámil,ze jsme hodnoceni z pohledu ekonomiky a veřejných financí prý nějakými světovými agenturami celkem Ola rajd.Tak proč stahovat gatě před velkou vodou která prý jaksi…… bude bouda jak s tím plynem.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*