Václav Klaus k poškození česko-slovenských vztahů předsedou vlády Petrem Fialou
Sdílet článek:
VÁCLAV KLAUS
Dobré česko-slovenské vztahy jsem vždy považoval za pevný bod a základ naší nejenom zahraniční politiky. Vzhledem k historickým okolnostem k tomu mám nárok právě teď něco říci.

Slovenskou politiku musíme respektovat a oprostit se od jakéhokoli moralizování a poučování z Prahy. Dobře víme, jak jsou na to Slováci citliví. Měli bychom si být také vědomi, že nejbližšími sousedy zůstaneme i po skončení války na Ukrajině, která ostatně probíhá mnohem blíže Slovensku než České republice.

Dobré vztahy se dají snadno rozbít, ale je velmi složité je pak znovu napravit. Vyvarujme se proto prudkých a nepromyšlených reakcí a unáhlených kroků, které v důsledku poškozují obě strany.

V pondělí 11. března 2024 budu v Bratislavě na dlouho připravovaném setkání s předsedou vlády Slovenské republiky Robertem Ficem, které – poněkud nečekaně – dostalo nový význam a smysl.

 

VÁCLAV KLAUS

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (43 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Politik. Na rozdíl od těch ječících, dupajících spratků na pískovišti/hnojišti Strakovky a Hradu.

  2. K.D.Budte si jistý,že kdyby svět schvaloval dobyvání Ukrajiny,tak pan neomylný a jeho sqadra by bojovali za územní celistvost a nedotknutelnost jejich hranic do roztrhání těla.Je to strategie vždy budící pozornost.A o tu jim jde především.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*