Kocáb vymyslel, jak přinutit Putina ukončit válku, paní Müllerová
Sdílet článek:

LUBOMÍR MAN

„To myslíte toho hudebníka, co se o něm povídá, že to on po sametu vyhnal ruské vojáky z Československa?”

„Ano, přesně toho myslím, paní Müllerová. Je to kádr, jakých je málo. Jezdil taky do Kyjeva – na Majdan, bořit tehdejší ukrajinskou vládu”.

„No vida – a co z toho vzešlo”.

„Ano válka, paní domácí. No a teď ji Kocáb chce ukončit!

„A jak ukončit, pane Švejk? Snad tak, že Putin zvedne ruce nad hlavu?”

„Přesně tak, paní Müllerová. To by přece ani nebyl Kocáb, aby to myslel jinak. Ale je to velikán, jak už jsem řekl. Představte si: největší mozky Západu desítky let dumají, jak Rusku zakroutit krkem a pořád nic, než ovšem v pražském televizním studiu CNN Prima News usedne Michael Kocáb a řekne: udělejte to tak a tak a máte s Putinem a Ruskem pokoj”.

„No jo, to je tedy věc, milostpane, já žasnu. A co že to ten Kocáb tomu světu navrhl?”

„Vzbouřené ruské milionáře, paní Müllerová”.

„Jak to myslíte, pane Švejk?”

„Spíš jak to myslí Kocáb, paní domácí. Tak on to myslí takhle a budu ho teď citovat doslova: „Zabavování majetku, který mají ruští milionáři v Evropě, je dobrý krok a mohou to být právě ruští milionáři, kteří budou mít odebírání majetku a válečné situace dost a začnou tlačit na Putina, aby ukončil válku… Mluví se o odstavení majetku, ale ono by také bylo možné začít hovořit o tom, že majetky se jim prostě zabaví, a veškeré prosředky, které se jejich prodejem získají, se věnují Ukrajině na boj proti obrovské agresi”.

„Ale to by přece, milostpane, byla prachobyčejná mezinárodní krádež, ne? Copak až tak daleko může svět dojít? Myslím tím, že si státy bez vyhlášení válek začnou navzájem vykrádat své majetky?”

„Zatím, jak se, zdá, lahodí tahle novátorská možnost jen duchu našeho krajana Michaela Kocába. Nakažlivé to ovšem být může, to jo. Ale já už letím. Jinak zmeškám přípitek k oslavě narozenin jednoho našeho souseda u stolu. Což bych nerad.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

10 Comments

 1. Copak Kocáb! Ten mentálně pořád stojí na Letné a cinká klíči. Nedávno jsem ho viděl v nějakém Krausovi, udělal tam nějakou chvályhodnou havlistickou poznámku – a nějak i z toho zdvořilého publika bylo cítit, že mu to nežerou.

 2. Viděl jsem to v TV a jen jsem zíral, že je ten Kocáb ještě daleko hloupěšjší, než by mě kdy napadlo.

  Aspoň je ten konec světa veselej.

 3. L.Zapomnel jste ctenarum pripomenout,kdo tim koncem světa uz vic nez rok straší lidi kteri maji svych starosti dost a ne se zabyvat RF.

 4. K.Pokud nemate co rici k tematu clanku a jenom napadate ostatni diskutujici,radeji mlcte – jinak budete povazovan za blba.Mlceti zlato je dobra praxe.

 5. V.No vidite a zase zadna odpoved,podle čeho usuzuje pan komentator na veselý konec světa,abych se mohl jit schovat do sklepa.

  • Podívejte – každý má právo na svůj názor. Lem S. mám svůj názor a vy také a je vám houby po tom – nic s tím neuděláte.

 6. V.No ale vidite,Vy se pořad snažite zakazat ten můj.A ty karmy už Vam táhnou na ten Norsky plyn? No vidite jak jste cely rok bojoval za Evropu at nezmrzne a leze po kolenou za panem dobyvatelem s prosíkem.No a dneska si na covid a plyn ani nevzpomenete.Nesmite tak predbihat udalostem vite?

 7. Já se snažím něco vám zakázat? Zbláznil jste se? Kde, kdy a co vám já specielně zakazuji?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*