TOP09 jako prý pravicovou stranu trápí, že soukromá firma zvedla zisk
Sdílet článek:

JANA MARKOVÁ

TOP09 jako prý pravicovou stranu trápí, že soukromá firma zvedla zisk. Co jí netrápí vůbec je, že třeba téměř státní ČEZ znásobil zisky mnohem víc.

Na úkor českých lidí a klidně i likvidace českého průmyslu, kteří tím dotují německé energetické zelené šílenství. Vše pod záminkou minoritních akcionářů, kterými jsou různé zahraniční fondy místo toho, aby vlastním občanům v této oblasti ulehčil. A tak se řádná valná hromada společnosti rozhodla vyplatit těmto akcionářům ČEZu dividendu ve výši 145 Kč na jednu akcii před zdaněním, což odpovídá celkovému podílu na zisku k rozdělení pro akcionáře ve výši 78 mld. Kč.

Ano, 78 mld., o které jste mohli mít levnější energie. 78 mld. a žádný dementní Stanjurův balíček nemusel být. Ale o to se Markéta starat nebude, na to nemá kapacity. Ona pořád pojede antibabiš, protože to bude asi její mentální maximum.

Jinak samozřejmě Andy využil situace, kdy nás tu zahraniční korporáty odrbávají na kost, a přizpůsobil se tomu. Jak moc to koreluje s jeho účastí na demonstracích proti drahotě je samozřejmě věc jiná. Tam je to o tom, že když morálku nemáš, tak ji prostě nemáš. Nicméně na rozdíl od téměř státního ČEZu, za který má odpovědnost vláda, je to jen jeho věc.

 

FB

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Až na jednu “drobnou nepodstatnost”. Na volném trhu by informace o tom, že nějaká firma zvýšila/znásobila svůj zisk (jako se to třeba povedlo Baťovi na relativně jakž takž volném trhu), byla nanejvýš informací neutrální. Tady na tom EUhnijním trhu zpras… zmasakrovaném mirirádami regulací a dotací nemá taková informace vůbec žádnou vypovídací hodnotu. Nedokáže nic vypovědět o efektivitě vynaložených všech možných zdrojů potřebných k vytvoření vlastně jakéhokoli současného zisku. A to zejména za situace, kdy stát de facto přesouvá skoro 50% toho zisku k jiným firmám. Je to jen přesejpání peněz v rámci Uhnijí schválených (+ doposud těch nepatrně několik nepenalizovaných sankcemi) produkto a penězovodů. Tisíceletý lidský nejjednodušší “internet”, fungující už od doby kamenné = informační kanál o efektivitě zdrojů využívaných lidmi = cena a zisk, byl v EU zničen. Bezpečně lze vědět pouze to, že bez možnosti rozpoznání efektivity hospodaření, zahyne takové hospodářství na nefefektivní nakládání se všemi zdroji, co jich kdo má/vytvoří/nahamstrničí. A pak se navíc ukáže, že jakékoli zdroje získané/vytvořené/nahamstrničené v takovém hospodářství, mají hodnotu leda kovového šrotu jsou-li z kovu (grýndylynové destilérky na fejknaftu/benzín) nebo jsou vhodné na pletení košíků (jako bolívary) a nebo úplně k ničemu (nuly/jedničky v pseudobankách na penzijních pseoudospořeních v jakési digiměně).

  2. T.Nic Vam nebrání pokud nejste spokojen s trhem EU si jit vyzkoušet třeba trh BRICS.A nebo ten Vaš oblibený v RF.Ještě jste čtenařum neposal ty krasne vyhody všeho možneho z těchto oblastí.Tak se nestyďte a do toho.Cekáme.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*