Je ještě možné Evropu zachránit?
Sdílet článek:

PETR HANNIG

Právě jsem se vrátil ze zahraničí a užíval si volného průjezdu hranicemi jednotlivých států. Ještě vloni se stálo na hranicích mezi Slovinskem a Chorvatskem mnohdy i hodinu.

V příštím roce se budou konat volby do evropského parlamentu. Ptám se, je vůbec ještě Evropská unie schopná nějakých sebezáchranných kroků? A mnohý z mých známých si myslí, že nikoliv. A proto chce rezignovat a tyto volby ignorovat. Kdo je ovšem ignorovat nechce jsou ti, co stojí za její zkázou. Před nějakým časem jsem poslouchal debatu z Bruselu, kde diskutovali jednotliví europoslanci za českou republiku, mimo jiné, i nad naprosto nesmyslným opatřením E7, které znesnadní, nebo vlastně prakticky zakáže, myslím si, že od roku 2027, výrobu malých aut vhodných pro občany, kteří zvláště ve venkovských oblastech jsou na tato malá auta odkázáni při stále řídnoucí veřejné dopravě. Navíc to vražedně zasáhne náš automobilový průmysl. Pirátský europoslanec tuto normu obhajoval a nenechal si vysvětlit od Alexandra Vondry a Hynka Blaška, že tato norma je pro ČR naprosto sebevražedná, zvláště za situace, kdy stejně od roku 2035 bude výroba všech aut na fosilní paliva zakázána.

Ignorovat volby do EU znamená tedy ve své podstatě ignorovat možnost svobody pohybu. Svoboda pohybu je jedna z věcí, která nám za minulého režimu velice chyběla. Na takzvaný devizový příslib každý nedosáhl a některým z nás bylo i zakázáno vycestovat nejenom do západní ciziny, ale i do Jugoslávie, odkud bylo snadné překračovat hranice na západ.

A co jiného než překážkou pro svobodu pohybu je nemožnost mít nové, spolehlivé a finančně dostupné auto. Bohužel mnozí z těch, co minulou dobu nezažili si ani neuvědomují, že svým konáním se do ní zase oklikou dostávají. Do evropského parlamentu by se měli dostávat lidi, kteří dokáží dohlédnou, kam až je může dovést zelený úděl, navíc zcela zbytečný, když Evropa zatěžuje klima pouze 8%.

Mnohá z vlastenecky smýšlejících stran má ve svém programu vystoupení z EU. Myslím si, že to je v současné situaci naprosto nerealizovatelné. Lepším řešením by bylo pokusit se ve volbách do evropského parlamentu uspět a působit tak v rámci Europarlamentu, aby nátlak zelené (v našem prostředí pirátské) lobby, nebyl tak pro Evropu zničující.. Europoslanec, generál Blaško, který je nyní v EU poslancem za SPD, ale tato strana jej však již nebude nominovat, mi říkal, že v soukromí si zahraniční poslanci z jiných frakcí také myslí, že ta všechna opatření zelené lobby jsou pro náš kontinent zničující, mají však strach se proti všeobecnému vítězícímu názorovému proudu postavit.

Navíc identitární frakce Europarlamentu, kde jsou poslanci za SPD, ale i AfD z Německa, je naprosto izolovaná. Je nutné, aby zdravý rozum měl možnost se prosadit i v dalších, včetně těch dvou největších frakcích. Problémem ovšem je, že po brexitu a odchodu Britů je zdravý rozum v EU popelkou. A to se musí změnit. A proto by neměly vlastenecké strany a hnutí mít ve svém programu vystoupení z EU, protože volič má takové myšlení: „Když chtějí vystoupit z EU, tak proč tam kandidují“. Nenechme, aby pokračovala destrukce staré dobré Evropy tím, že si lidé se zdravým rozumem řeknou: “Nesouhlasím s EU, tak nepůjdu volit do Europarlamentu”. Tím přenechají žezlo těm šílencům, kteří ve své hlouposti, nebo i úmyslně, připravují ekonomickou a lidskou devastaci kontinentu, který kdysi určoval, kudy se bude ubírat lidstvo.

Petr Hannig

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (41 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

12 Comments

 1. Pokud EU nezrušit, tak jedině varianta návrat k EHS. Na to jsem v 1989 necinkal klíči, abych měl několikanásobek omezení a zákazů než za předchozího režimu. A nikdo mně nebude říkat, co si mám myslet, jak se o to snaží přiblblí a nevzdělaní mladí redaktoři prorežimních medií.

 2. Exkrementy mezi náhrobky, rvačky a plivání na hroby, lidé spící v márnicích na hřbitově proměněném v násilnický uprchlický tábor, imigranti, kteří obcházejí hroby s ručníky a úpháezené na zemi oblečení, spodky, umývvání u kašen a hřbitovní toalety používané jako společná koupelna (když není rozbitá, s nepředstavitelnými až s totální neopravitelností, pouze dát vše nocé). To je situace, která trvá už týdny ve Ventimiglia, kam proudí tisíce imigrantů odmítnutých francouzskou policií, cca v průměru stovka denně…
  https://www.ilgiornale.it/news/politica/sindaco-salva-cimitero-dai-bivacchi-e-murgia-delira-sul-2192949.html
  Je ještě možné Evropu zachránit?…možná, ale těžce !

 3. Vlastenecká strana MUSÍ mít v programu czexit. Je to nutná podmínka toho, aby vůbec byla vlastenecká. Evropský Svaz zcela pošlapává naše zájmy. Je to zhoubná, nepřátelská, korumpující a škodlivá organizace, která je reformovatelná asi tak, jako Gestapo. Tedy vůbec. Kdo má alespoň špetku zdravého rozumu, ten nad ní dávno zlomil hůl.

  K volbám do EP je třeba chodit. Vlastenecká strana musí pochybovačům a natvrdlým lidem vysvětlit proč. Mělo by to být hlavní zaměření kampaně, protože nemá smysl přesvědčovat přesvědčené.

  Další problém je nezodpovědná konkurence vlasteneckých stran. Nenajdou-li pidistrany vůli k odpovědnému chování i za cenu upozadění vlastního prospěchu, tak je řešení pouze na voličích. I tohle je proto důležitý námět pro volební kampaň.

  Bez czexitu v programu si volič logicky řekne: “Proč si ti blázni dávají práci s kritikou Eurosvazu, když jeho škodlivé směřování stejně nemohou změnit a navíc tam ještě chtějí zůstat? Není to jen oblbování voličů jako u Babiše, který kritizuje šílený Green Deal i když ho sám podepsal?”

 4. J.K.Czexit muze prat CR pouze ten,ktery ji chce videt na kolenou.Muzete tady popsat ctenarum,jak by jste pak zapasoval CR do svetoveho obchodu,cim a jak by jste po vzoru VB jezdil po svete a nabizel ceske vyrobky a kdo by je s nadsenim bral,kdyz EU by na nas hodila síť.Kdyby se VB nestydela,tak je davno zpatky.Pan neomylny velice fandil a ted nejak nekomentuje ekonomicke uspechy VB.

   • V No ja Vazeny pane obavu mam a to opravnenou.Vy tady ukazujete na Svycarsko,ktere si kolaborací s Hitlerem a pro svet ukladani penez zlodeju vseho druhu vybudovalo prosperitu a valku nezazilo na vlastni kuzi.No a Norsko pane to je majstrštyk s bohatstvim ropy ktere mají.A vite co s ni delají? Ukladaji vytezek z prodeje ropy na asi na nejvetsi imvesticni fond na svete ktery skupuje akcie z celeho sveta pro pristi generace az ropa dojde.To je co? Uz tam jsou bratru biliony dolarů.No a my? Vse rozkradené a levna pracovni sila.Tak tolik ten Vas Czexit.

  • Na ekonomické úspěchy je třeba něco víc, než se zbavit koule na noze. Důležité je, že nenastala žádná katastrofa, jakou předpovídali eurohujeři. Vzpoměňme si na ty články plné katastrofických vizí, jejichž jediným smyslem bylo zpětně reportovat Britům, co hrozného o důsledcích brexitu zas kde napsali.

   Oni se navíc té koule ani pořádně nezbavili. Stále jsou ve vleku chorobné progresivistické politiky. Vládne tam klimatické zelené blouznění jako v EU. Trochu omezili nepopulární migraci, ale spíše tu pracovní, méně problémovou. Nepřizpůsobivé muslimské migranty tam mají stále a nic nenasvědčuje, že by se jich chtěli ve větším měřítku zbavit. Kácení pomníků a omezování zbraní prosperitu neprinese.

   Czexit musí znamenat nejen osvobození od bruselského diktátu, ale také, že se obnovená samostatnost bude využívat. Třeba ke zrušení všech těch hnusných a škodlivých věcí, které nám mezitím Eurosvaz nařídil. Od zákazu chovu kožešinových zvířat, až po nesmyslné povolenky a automobilové normy. Je to záchrana normálního života před extremistickým neomarxismem. Hospodářství zakolísat může, ale prosperita vychází ze svobody, která se bez czexitu bude pouze zmenšovat. Za czexit stojí bojovat.

   Eurosvaz se může mstít, ale poškodil by tím i své vlastní firmy, kterých tu není málo. Není to v zájmu ani jedné ze stran. Oni se navíc střílí do nohy takřka nepřetržitě, takže ani jejich hospodářská výkonnost není taková, aby si mohli dovolit případným obstrukcím obětovat příliš.

 5. J.K.Nic Vam nebrani udelat soukrome czexit a hura třeba do BRICS.Pak povykladejte.Jenom to tu netahejte kazdemu do bytu.Radost z te ekonomicke apokalypsy by mel urcitě radost pan dobyvatel a zřejmě i Vy.

  • Ekonomickou apokalypsu věštili eurohujeři i Britům.

   Ve skutečnosti nám ji pomalu a řízeně ordinují z Eurosvazu. Samé zákazy, příkazy, normy, povolenky, kvóty, cenzura, verbální trestné činy … různé svobody ubývají jedna za druhou, ale žádné nové nepřibývají. Drží se to jen uplácením vlivných lidí dotacemi. Jenže ty jsou ekonomicky neefektivní. Co z toho asi tak za pár desítek let může vzniknout?

   Doporučil bych odchod do Severní Koreje. To je směr kterým Eurosvaz míří. Sice nevíme, zda to dotáhne tak daleko, ale nakročeno má.

 6. J.K.Vasi uvahu za Vas uz vyřešili emigranti.Severni Koreu z nejakeho nepochopitelneho duvodu mijejí a čluny s mima je obležena málem cela Evropa.Tak nebudte takovy pesimista.No a kdo by mel krome Vas radost si celkem spolehlivě tipnu ve fortuně když bude v nabidce.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*