Zájem o levicové zprávy klesá aneb co nového v amerických médiích
Sdílet článek:

SYRZDARMA

Další levicové médium oznámilo, že končí. Zemětřesení v pravicové televizi Fox News, kterou ze dne na den opustil její nejsledovanější komentátor. A jeho projev, ve kterém označil aktuální progresivní hnutí za zlo.

Týden bohatý na mediální události. Tedy alespoň v USA. Kompletní zdroj informací na konci článku.

(1) Levicové zpravodajství netáhne

Na konci minulého roku oznámil Washington Post, že bude snižovat stavy z důvodu úbytku předplatitelů. Vydavatel USA Today uvedl minulý rok, že „čtenáři nechtějí, aby jim média říkala, co si mají myslet”, což znamená, že se budou rušit názorové sloupky.

A tento týden oznámilo levicové médium BuzzFeed, že ukončuje činnost. S okamžitou účinností propouští 15 % zaměstnanců a plánuje zavřít portál BuzzFeed.News. Internetové noviny BuzzFeed.News se dostaly na výsluní internetu zhruba před deseti lety a v roce 2021 obdržely Pulitzerovu cenu za zpravodajství o těžkém údělu muslimů v Číně.

Možná ještě více se BuzzFeed proslavily v roce 2017 tím, že zveřejnily bez ověření pravdivosti takzvanou Steelovu zprávu, která odstartovala vyšetřování tehdejšího prezidenta Donalda Trumpa pro jeho údajné ruské konexe. Zpráva se po několika letech vyšetřování ukázala jako zcela smyšlená, když Wall Street Journal napsal, že byla v podstatě založena na barovém klábosení lidí bez jakýchkoli znalostí.

Další na řadě s oznámením o snižování stavů může být podle Wall Street Journal levicové médium Vice.

Souběžně oznámil podobně orientovaný Insider, že propouští 10 % svých zaměstnanců.

(2) CNN pokračuje v propouštění klíčových reportérů

Don Lemon byl dlouhá léta tváří zpravodajství CNN. Tento týden dostal padáka. Na svém Twitteru uvedl, že ho to ohromilo a že je rozezlen, že ho vedení nekontaktovalo přímo. CNN reagovalo prohlášením, ve kterém uvádí, že Don Lemon nemluví pravdu.

Následovala zábavná diskuze na sociálních sítích na téma, které z prohlášení je fake news.

(3) Nejsledovanější komentátor kabelových televizí končí

Ve stejný den, kdy skončil Don Lemon na CNN, oznámila televize Fox News, že ukončuje s okamžitou platností spolupráci s Tucker Carlsonem, který vedl nejsledovanější americké zpravodajství na kabelové televizi.

Sledovanost večerního bloku Tucker Carlsona byla zhruba třikrát vyšší než konkurence na MSNBC a osmkrát vyšší než u CNN.

Tucker Carlson byl často kritizován médii a politiky, neboť se kromě jiného jako jediný z médií hlavního proudu ostře vymezoval proti válce na Ukrajině. Oznámení o jeho odchodu bylo překvapením pro všechny komentátory a okamžitě se vyrojila řada spekulací o důvodech.

Po jeho odvolání volala týdny řada demokratických politiků poté, co Tucker Carlson zveřejnil ve svém pořadu dosud nepublikované záběry z násilné demonstrace v americkém Kapitolu 6. ledna 2021 po posledních prezidentských volbách.  Po jejich odvysílání byl propuštěn na svobodu muž, jehož tvář se stala symbolem demonstrace, neboť zveřejněné záběry neměli k dispozici ani jeho právníci.

(4) Kritika farmaceutického průmyslu

Prezidentský kandidát za Demokratickou stranu a synovec někdejšího prezidenta Kennedyho, Robert Kennedy Jr., se domnívá, že důvodem odchodu může být reportáž Tucker Carlsona z minulého týdne, ve které kritizoval korupci médií farmaceutickými firmami.

V reportáži Tucker Carlson uvedl: Jsou některá média tak zkorumpovaná, že jsou ochotná poškodit vaše zdraví jménem svých největších inzerentů? Dále řekl, že média propagovala očkování i poté, co se objevily informace o závažných vedlejších následcích. Důvodem byly stovky milionů dolarů, které farmaceutické firmy utratily za reklamu.

(5) Spor s firmou Dominion

Nejčastěji uváděným důvodem náhlého konce Tucker Carlsona je soudní spor mezi televizí Fox News a firmou Dominion. Dominion je velkým dodavatelem programů na zpracování voleb. Po reportáži v televizi Fox News, která zpochybnila regulérnost voleb, podala na Fox News žalobu. Minulý týden došlo mezi firmou Dominion a Fox News k mimosoudní dohodě, podle které zaplatila Fox News částku 787 milionů dolarů.

(6) To, co sledujeme, není politické hnutí, ale zlo

Nejméně zmiňovanou příčinou odchodu Tucker Carlsona je jeho víkendový projev na setkání nadace Heritage Foundation, ve kterém označil LGBT a podobná hnutí za zlo, se kterým není možné vést rozumnou diskuzi.

Vykastrujme příští generaci. Zmrzačme děti. Čeho chceme dosáhnout? Ale federální vláda a řada korporací to podporuje. Když se federální vláda rozhodne, že cílem je destrukce pro destrukci, není to politické hnutí, je to zlo.”

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*