Jdete letos do volební komise? Pak si tam ofoťte výsledky – máte na to právo!
Sdílet článek:

Při posledních volbách do sněmovny v říjnu roku 2017 se stala zvláštní věc: Zhruba na dvě hodiny náhle vypadl server Českého statistického úřadu (ČSÚ) – a jak si skoro všichni pamatujeme, nabíhání průběžných výsledků tak nebylo možno jakkoli kontrolovat a sledovat. Ani nám, běžné veřejností, ani samotným kandidujícím stranám.

Přestože před tímto záhadným „výpadkem“ se začaly volební výsledky rýsovat poměrně zřetelně, tak po „výpadku“, tedy po oněch dvou hodinách elektronické tmy, pojednou vše vypadalo zázračně jinak:

SPD již nebyla druhá za ANO (tak jak do onoho „výpadku“), ale na druhém místě se namísto ní z ničeho nic ocitla ODS. A současně tam poskočili i Piráti. Přičemž zpočátku dvouprocentní TOPka se během těch dvou hodin náhle přehoupla přes procent pět – a je ve sněmovně tím pádem dodnes.

Chce se skoro říci, že to mohl být volební podvod jak řemen. Nikdo to však u soudu nenapadl, tudíž  2017 proběhly zcela legálně a jejich výsledky jsou platné…

(A jen tak na doplnění všech těchto záhad: Odpovědná osoba za Český statistický úřad a tedy i za průběh těchto zmíněných voleb, ředitelka ČSÚ, profesorka Iva Ritschelová, nečekaně zemřela ve věku pouhých 53 let počátkem prosince 2017. Tedy asi šest týdnů po těchto prazvláštních volbách. Viz zde.)

Takže aktuální nápad Trikolory, Svobodných a Soukromníků (kandidujících pod značkou TSS s číslem 8), je vynikajícím způsobem, jak rozptýlit jakékoli případné pochybnosti o průběhu nadcházejících říjnových voleb. A totéž by měly udělat i ostatní strany, zejména ty, které jsou v mediálních průzkumech dlouhodobě „házeny“ pod laťku!

I ty nejmenší obce najdeme na serveru volby.cz, včetně počtu odevzdaných hlasů pro každou stranu. Není nic jednoduššího, než když si to pak sami porovnáte se svými záznamy či fotografiemi.

Protože není nic jednoduššího, než když si každý člen volební komise – od nejmenší vesničky až po největší velkoměsta – ofotí mobilem po sečtení hlasů z obrazovky počítače zapisovatelky konečný výsledek. Tedy konkrétní počty hlasů pro jednotlivé strany právě z JEHO obvodu. Je to totiž nejen vaše právo, ale přímo vaše povinnost! Komisaři jsou totiž svými stranami do komisí delegování přece právě proto, aby kontrolovali regulérnost voleb přímo na místě.

Související články na X-P.cz:  Jsou politici upsáni Zlému? Ano, ale skoro všichni už dávno předtím, než do politiky vstoupili!

Takže do toho, přátelé. Foťte, zapisujte – a pak porovnávejte na serveru volby.cz oficiální počty hlasů z vašeho obvodu s vašimi zápisky. Každý, i ten nejmenší obvod v republice tam totiž pak lehce najdete, včetně zveřejněného počtu odevzdaných hlasů. A není nic lehčího, než porovnat vaše zápisky či fotky obrazovky volebního počítače s tím, co se ve vašem obvodu objeví v oficiálních výsledcích.

A vsaďte se, že pokud toto uděláte za dva týdny ve vašich volebních místnostech skoro všichni, k žádnému záhadnému „výpadku“ či nějaké jiné podivnosti v průběhu hlasování letos rozhodně nedojde!

Demokracie je křehká a snadno se zvrhne v totalitu. Proto je potřeba volební procesy aktivně hlídat – a letos, po zkušenostech s volebními podvody z „vyspělých demokracií“ na západ od nás – to platí více než jindy. A české zákony nám to všem plně umožňují. Zatím…

Leo P. Švančara

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Již před časem jsem měl tento nápad, aby strany tyto částečné výsledky shromažďovaly a zveřejňovaly, buď na svých webech nebo nějakém centrálním (asi nereálné).

  2. proč by si to fotil, když každá OVK dostane opis výsledků, tak jak byly zaznamenány do systemu ČSÚ. Můźe si to hned zkontrolovat s protokolem, který odevzdali. Nepište nesmysly, pravost výsledků je zaručena. K falšování může docházet jen při sčítání OVK, to by se museli domluvit všichni a jeden okrsek s celkovými výsledky nehne.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*