K čemu je rozhraní Asana API?
Sdílet článek:

Task Manager Asana byl navržen jako jednoduchý a flexibilní systém. Pokud potřebujete více řízení procesů, má smysl přemýšlet o vytváření vlastních integrací s rozhraním API Asana. Mimochodem, většina integrací v zemích východní Evropy (Česká republika, Ukrajina, Polsko a mnoho dalších) se objevila tímto způsobem. To je způsobeno tím, že Asana API pro tuto integraci je k dispozici nejen velkým, ale i začínajícím společnostem a startupům.

Proč vůbec potřebujeme vlastní integraci?

Faktem je, že vlastní integrace umožňují dále rozšiřovat funkce plánovače úloh. Zároveň neexistuje žádná konkrétní oblast nebo sfére práce, kde by takové změny byly marné. Bez ohledu na to, jaký druh podnikání máte a v jaké oblasti pracujete, integrace uživatelů pomůže automatizovat mnoho rutinních procesů a přidat funkce. Jaké? To si řekneme dále.

Integrace Asany s vlastními nástroji

Řekněme, že vaše prodejní nebo marketingové oddělení pracuje s aplikací třetí strany. S jeho funkčností jste zcela spokojeni a rádi byste z něj přenesli data do správce úloh Asana. Použití API vám pomůže správně propojit tyto dva nástroje a učinit práci oddělení ještě produktivnější.

Práce s lidmi/skupinami, které ještě nejsou v Asana

Řekněme, že jste najali zaměstnance na zkušební dobu nebo využili jednorázové služby freelancera. Zatím jej neplánujete přidat do obecného task managera, ale musíte nějak sledovat jeho práci. Pomocí vlastní integrace to můžete udělat a získat co nejvíce informací ve svém pracovním účtu Asana.

Přidání nových funkcí

Plánovač úloh byl vytvořen s přihlédnutím k mnoha faktorům a oblastem podnikání. Proto obdržel obecnější funkcionalitu. Nebuďte naštvaní, pokud jste ve svém účtu nenašli funkce, které vy a vaše firma potřebujete, protože s pomocí Asana API si je můžete vytvořit sami!

Typy vlastních integrací

Zobecněním funkčnosti uživatelských integrací můžeme podmíněně rozdělit jejich funkčnost do tří velkých skupin:

  1.   Přenosd dat na účet Asana z jiných aplikací/nástrojů.
  2.   Přenos dat z Asana do jiných aplikací, programů.
  3. Vzájemná výměna údajů. Tato skupina je považována za jednu z nejpopulárnějších, protože umožňuje rozšířit funkčnost Asana a získat maximum informací v jednom kabinetu. Uživatelé mohou také nastavit triggery mezi Asanou a dalšími aplikacemi.

Jak mohu začít s vlastními integracemi?

Pokud máte dostatečné znalosti v programování, můžete se seznámit s dokumentací API uvedenou na oficiálních stránkách task managera. Z naší strany doporučujeme vyhledat pomoc odborníků, kteří nejsou pouze teoreticky, ale v praxi obeznámeni s funkčností Asany a funkcemi uživatelských integrací. Například vývojáři Cloudfresh, kteří pracují se zákazníky po celém světě.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*