Kam až jsme to dotáhli aneb sbírka potravin
Sdílet článek:

TARGUS

O tomto víkendu byl mediální prostor, reprezentovaný stanicí Radiožurnál, zahlcen zprávami o tom, jak se rozjíždí velká sbírka. Jestli o tom plkla něco málo i ČT, to netuším, v autě si telku nevozím, neboť na její sledování by stejně nebyl čas.

Kupodivu výtěžek sbírky není určen našim soudruhům ve zbrani, bojujícím za ještě lepší pozítřky proti jedině zlému Ivanovi kdesi v polích u Donbassu, nýbrž pro chudáky v ČR, neboli v České republice.

A nikoli sbírka finanční, nýbrž sbírka toho prvního, bez čeho se neobejdeme. Sbírka potravin…

Navzdory již dlouho opakovanému ujišťování našeho soudruha Nutelína Prvního, řečeného Signalisty, že to nejhorší je daleko za námi, organizátoři této sbírky se ve vysílání většinově podivovali, že:

 1. lidi dávají málo,
 2. potřebných „zcela nečekaně“ přibylo, a to až o jednu třetinu

Paní redaktorka byla tak (ne)uvědomělá, že dokonce posluchačům zprostředkovala směsici faktů o „žádajících kusech“. Tu starobní důchodce, onde matka s dětmi bez otce, semo tamo „vlastně zdravý“ invalida se zkráceným invaliďákem, partička bezďáků… Úhrnem nepříliš pestrá směsice lidí, jejichž životní krédo se smrsklo na obstarání plného hrnce alespoň občas. O zásadách zdravé výživy pomlčíme…

Ponechám stranou VŠECHNA tvrzení, že každý potřebný si za všechno může sám, resp. že se měl postarat dřív, aby byl dostatečně bohatý a na pomoci druhých nezávislý.

Jenom se tak nějak soukromě a potajmu podivuji, jak to ti „komouši“ dělali, že jsem za 26 let svého mrzkého života v totalitě nepotkal nikoho, komu by nestačil jeho finanční příjem na jídlo, nemluvě o nějakém suchém a občas i teplém místečku k přespání…

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

 1. No jak, jak, půjčili si na to zatnutím sekery do státního rozpočtu, nebo uvalili vyšší dépéhá, nebo zdražili školné, nebo vyšroubovali ceny bytů, nebo zvedli plošně poplatky u lékaře, nebo lidí posílali do důchodu později, nebo nedali nikomu úlevu na daních, nebo hromadně propouštěli a ušetřili na mzdách, nebo nechali hladovat armádu. Komáři jedni vyčůraní.

 2. Svobodná společnost nevyhnutelně narozdíl od diktatury umožňuje lidem umřít hlady. Ať už z rozhodnutí nebo v důsledku okolností. Tu druhou skupinu svobodná společnost cíleně uživí bez velkých charit, lidé mají solidní rezervy i příjmy, protože jim stát neuloupí 2/3 výplaty a nevytváří masivní inflaci.
  Náš fašistický hybrid obsahuje řadu negativních rysů spojovaných se svobodou a kapitalismem, ale jejich míra a dopady už jsou socialisticky zesilovány do monstrózních rozměrů.

  Obecně platí, že kapitalismus je o privatizaci zisků i ztrát, tedy erár neplatí následky počínání managementu firem a je putna, zda je to švec na rohu nebo velká banka. Prostě to neplatí, ani na to nemá, nemá proč mít, nemá kde brát.
  Klasický socialismus naopak socializuje zisky i ztráty, což ssebou nese ztrátu motivace většiny pracujících. Co bych se dřel, když nedostanu víc než Tonda, co se celej den válí? Proto to tady za socíku vypadalo tak, jak to vypadalo: lidé děllai, že pracují a vláda dělala, že je za to platí. Čest všem výjimkám a ostrůvkům pozitivní deviace!
  No a aktuálně oblíbený korporátní fašismus to dělá fikaně: privatizaci zisků si nechal z kapitalismu a tím si udržuje tu linku zlého kapitalismu a svobodného trhu, který pro nedostatek kontroly a regulace umožňuje to či ono. Na druhé straně socializujeme ztráty. Takže dokud to vydělává, bohatne majitel, dokud je co tunelovat, bohatne majitel. Ale jakmile to krachne, je volán stát, aby to řešil a po majiteli nikdo nechce ani jachtu, ani luxusní vilu v drahé lokatitě – to je přeci jeho a soukromý majetek je v tomto případě nedotknutelný.

  V tuto chvíli je ten systém pořád o kousek lepší než byl za rudochů, ale na hlubší problém je už zaděláno, plynový pedál je na podlaze a pokud se něco velmi rychle nezmění, brzy spláčeme nad výdělkem. Leč obávám se, že čeští voliči to pochopí nejdříve po velké koalici ANO+ODS a to může být i pozdě.

 3. L.No a Vy by jste zřejmě viděl záchranu v té Vašì tipnu si toho pàna z vystoupenì z EU a NATO.Tak pokud to nepíšete jako zadání úkolu z jisté země která by Vás za to na rukou nosila,tak Vás musím upozornit,źe jestli myslìte poctivě o zlepšenì situace obyvatel CR nějakým kouzelným ŕešením toho onoho nebo tamtoho,tak neexistuje.Existuje a zbývá( bez surovin,moŕe) pouze ùmorná dřina ala země draka,bez stâvek,demonstrací, socialnich jistot a pak skákat z okna.Jste připraven? Pak to myslìte upŕímně.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*