Kdo platí Pavla?
Sdílet článek:

JAN KOVANIC

Nejprve čerstvá zpráva z ortodoxní marxistické levice: Výkonný výbor Ústředního výboru KSČM vydal 19. ledna 2023 ve svém týdeníku Naše pravda tuto výzvu:

„KSČM vyzývá své členy, příznivce i voliče, aby se zúčastnili druhého kola prezidentských voleb a volili protivládního kandidáta, tedy Andreje Babiše. Jestliže je totiž Andrej Babiš zlo, tak jeho protikandidát Petr Pavel je vyložené peklo pro Českou republiku i její občany! Pro KSČM to není volba srdcem, nýbrž volba toho, kdo z nabízené dvojice představuje menší hrozbu pro peněženky občanů a válečné běsnění!“

Je to komunistická půjčka svých voličů zlému Babišovi za oplátku, když on po prohraných sněmovních volbách, konkrétně 27. prosince 2021, pravil v rozhovoru pro Lidovky.cz: „My jsme nyní v prostoru, kde strany jako ČSSD a KSČM neuspěly ve volbách. Jsme připravení hájit zájmy jejich voličů. Hnutí ANO bude jejich hlasem ve sněmovně“.

A je to nejméně šestý důvod, proč by se Babiš neměl stát českým prezidentem. Kolega Martin Miko vyjmenoval na webu G.cz pět dalších:

Prokazatelně nám dlouhodobě lže. Neumí česky a za 10 let v politice se to nenaučil. Nemá znalosti ani na úrovni základní školy. Bojí se důstojných debat s protikandidáty. A straší české občany válkou!

Ve veřejném prostoru ale zní i od pravičáků velice pádné argumenty, proč by se českým prezidentem neměl naopak stát Petr Pavel: „U Andreje Babiše je kandidatura zcela jistě motivována touhou dosáhnout politického vrcholu, což nedosuzuji, ale u Petra Pavla nevíme, kdo si ho vybral, aby byl prezidentem. Jistě se nevybral sám, nepoužívá své peníze, někdo ho platí.“ Řekl před druhým kolem voleb senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) pro Parlamentní listy.

Babiš si prý kampaň platí sám. Vím, kdo financuje Babišovu kampaň: My. Jeho strana dostává od nás skrzevá daně tučné státní příspěvky. A on svým působením na Ministerstvu financí a později jako premiér okrádal nás. A prostřednictvím Agrofertu nás okrádá stále.

Jinak je možno podívat se na transparentní účty obou soupeřů. Pak je možno udělat audit, jestli ty sumy na účtech souhlasí s velikostí volební kampaně. I tady Babiš podvádí: Prakticky rozjel svou osobní kampaň už vloni v květnu (“Proto Babiš“). A sumy za to, by se měly, podle pravidel, započítávat do volební kampaně – už před tím, než kandidát ofiš vyhlásí kandidaturu. Jenže možné následné pokuty sledovacího ouřadu miliardáři neuškodí, spíše položí nezávislá média, jejichž články mohou být s úspěchem považovány za „volební kampaň“, ačkoliv pouze informují o určitých skutečnostech a v názorových oblastech samozřejmě podporují „své“ kandidáty – aniž by z toho avšak měly jediný peníz.

Víme, proč je Babiš „zlo“. Komunisté tvrdí, že je samo peklo. Na to ovšem musí reagovat každý, i neslušný křesťan, za jakého považuji Čunka, jenž pravil v Parlamentních listech: „Chtěl bych vědět o Petru Pavlovi, co vím o Andreji Babišovi.“ To je totiž ten nejzávažnější problém, který vypichují Parlamentní listy v titulku:

„Čunek před druhým kolem: ČR nemá patřit ani Rusku, ani USA. Kdo platí Pavla?“ No, KDO asi platí Pavla? Když ne komunisti, když si nenakradl miliardy jako někdo, tak KDO? Asi nějaký skutečně neviditelný ďábel – když jsme ho ještě neobjevili, ne?

Ta prvá část otázky je taky návodná a je třeba k ní poznamenat: S USA jsme ve spojeneckém svazku NATO. S Ruskem jsme fakticky už v asi šesté válce, a to od roku 2014, kdy jeho agenti způsobili na území ČR při teroristické akci ve Vrběticích smrt našich dvou občanů a velké škody.

To, že jsme nejméně diplomaticky a hospodářsky ve válce s Ruskem, je další důvod, proč v této době volit za prezidenta bývalého vojenského velitele NATO. A to ne proto, aby válku rozpoutával, ale právě proto, aby mohl jednat o míru! (Ostatně – všichni izraelští prezidenti, ministři a politici, kteří vyjednali s Araby mír, byli před tím vojáky a se stejnými Araby úspěšně válčili.) Pavel má výhodu, že jako mladý poznal prakticky strategii Varšavské smlouvy a ruského myšlení. A v roce 2014 už jako nejvyšší vojenský činitel NATO jednal s náčelníkem generálního štábu ozbrojených sil Ruské federace Valerijem Gerasimovem ohledně okupovaného ukrajinského Krymu. A od té doby „má na něj telefon…“, což se může ještě hodit.

Avšak otázka „KDO platí Pavla?“ (ve smyslu „KOMU pak bude zavázán?) se ujala i v mysli jednoho mého kamaráda, který ke druhému kolu voleb nejen kvůli tomuto nevyřešenému problému nepůjde. Při této příležitosti jsem si vzpomněl i na dávné předvolební časy roku 1990, kdy se otázka KDO týkala i mě osobně. Dovolte tedy osobní vzpomínku:

Na jaře roku 1990 jsem zjistil, že nestačí udělat revolušn na náměstí, ale musí proběhnout i ve firmě, plné bolševických kádrů. A to v MTTÚ (Mezinárodní (a meziměstské) telefonní a telegrafní ústředně), sídlivší v tom baráku s věží na Olšanské, co se teď začíná bourat. Navrhl a pomohl jsem zorganizoval stávku demonstrativní, kdy nejezdily výtahy a nefungovala klimatizace, hrozili jsme stávkou telekomunikací natvrdo. Pozval jsem k shromáždění zaměstnanců před naším barákem (zatím v době polední přestávky) kamaráda reportéra ze Svobodné Evropy. Se soudruhem náměstkem jsme si navzájem veřejně psali na nástěnce u bufetu, jak někde v Číně. Kritizoval jsem tam jeho stranictví a alkoholismus. Do práce chodil ožralej, nažhavoval se společně s hlavním energetikem už od pěti ráno před nákladovým nádražím Žižkov v uhlířské knejpě Briketa. On odepisoval:

„Já jsem sice komunista, ale na inženýra jsem musel vystudovat dálkově. Kdežto inženýr Kovanic komunista nebyl, a přesto mohl navštěvovat denní studium. KDO, CO MUSEL BÝT Kovanic, aby mohl studovat???“

To je ta kardinální otázka – když o někom nevíme nic špatného, jaká hrozná svinstva musel asi provádět, aby to zůstalo tajné? No ale moji čtenáři o mně vědí – že jsem Šaman.

A že dnes podporuji generála Petra Pavla v boji proti Babišovu zlu a komunistickému nebi.

Jan Kovanic

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 1,73 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. “…kdy jeho (ruští) agenti způsobili na území ČR při teroristické akci ve Vrběticích smrt našich dvou občanů a velké škody.”
    Tak toumhle dnes může věřit snad jen magor.

  2. Aaá tady se zase vyrojili vudcovi ranhojiči a foukají bebínko svému vudci ze se nekdo opovazil narusit tu jeho ideologii spravneho vidění sveta.No a on jim za odmenu da slusivou prilbu,obusek do ruky,dobre je zaplatí a oni uz se postarají u svych tapajícich obcanu o tu spravnou demokracii.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*