Kdo rozděluje společnost a vyvolává nenávist
Sdílet článek:

DANIELA KOVÁŘOVÁ

„Zlá a krutá,“ napsala o mně senátorka Miroslava Němcová na sociální sítě. Odhlédněme od toho, že paní kolegyně nepochopila mou věcnou výhradu k porušení Jednacího řádu Senátu, což by si zasloužilo samostatný komentář.

Nepochopila, že si stěžuji na nedodržení zákonné lhůty pro předkládání návrhů a na absenci jakýchkoli podkladů, o které podle mého přesvědčení musí být opřen tak vážný dokument, jakým je usnesení horní komory našeho parlamentu. Mně jde ale o jiný truchlivý závěr: totiž že právě paní Němcová a politici jí podobní rozdělují společnost, nálepkují, urážejí, vyvolávají nenávist a ukazují ostatním, že nenávidět a ubližovat je beztrestně povoleno. A povedlo se jí to. Jí inspirovaní primitivové s přímým odkazem na její výrok požadují mé utopení, vyhnání z vlasti nebo volají po násilí vůči mně.

Kdysi lidé jako ona možná byli demokraté. Kdysi chápali, že lidé mají různé úhly pohledu, a možná své okolí i podporovali k upřímnosti a k tomu, aby své pohledy na svět bez bázně, svobodně a nahlas vyslovovali.

Pak se těmto politikům cosi přihodilo. Možná jen zestárli a zapomněli. Zapomněli, že společnost se dál posunuje jen ve svobodné a otevřené debatě.

Zkameněli. Zblbli. Zpohodlněli.

Pak přišla přímá prezidentská volba a po ní covidové restrikce. A právě v této době sehráli pomýlení politici typu Němcové tragickou úlohu, když prosazovali jedinou oficiální pravdu, jednou cestu a jediné vidění světa a pro jiné názory neměli respekt ani pochopení. Politici typu Němcové své oponenty začali nazývat popírači a dezoláty a vyčlenili je z normální společnosti. A za své omyly se nejenže nikdy neomluvili, ale postupem času přitvrdili v urážkách, výhrůžkách a nálepkování. Ti správní totiž bez výhrad podporují Evropskou unii, současný ukrajinský režim, manželství pro homosexuály a Grýndýly a volí Petra Pavla a Pětikoalici. Bez otázek, bez výhrad a bez připomínek. Jiné volby ani otázky prý nejsou možné.

Vše ostatní je podle nich zlo a proti zlu lidé, jako je ona, smí použít vše. Nechcete přijmout novoty, regulace a změny? Jste popírači a dezoláti. Nevěříte a kladete otázky? Jste proruští živlové Putinem placení. To oni začali s tím nálepkováním.

Vše dříve neslušné, nepřijatelné, vše dříve společensky i politicky nepřípustné je kvůli nim dnes ve veřejném prostoru běžné. To oni ukázali prostému lidu, že se to beztrestně může, to oni předvedli, že vše je dovoleno. Politici Němcové podobní nejsou schopni udržet na uzdě své emoce, neschopni pochopit, že existují různé světy, různé hodnoty, různé pohledy na věc. Proto si dnes myslí, že mohou kohokoli brutálně urážet třeba na sociálních sítích. To oni mohou za rozdělení společnosti, za umlčování debaty, za strach, za autocenzuru.

A až někdo jim naslouchající od výhružek přejde k činům, to oni za to ponesou odpovědnost.

danielakovarova

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

11 Comments

 1. Soudružka Němcová pro mne byla i v minulosti nevolitelná, právě proto že už tehdy trpěla nemocí šílených krav. Kovidismus potvrdil jen to co i v minulosti bylo zřejmé, odkryl faleš a ukázal pravé smýšlení a tvář těchto pokrytců v tom vidím klad této epidemie.
  Pekarové, Němcové, Černochové jsou produktem progresivisticko liberální líhně postižené stejnou chorobou. Slyšet jejich projevy a závěrečná moudra je stejně hodnotné jako projevy Milouše Jakeše při plenárních zasedáních ÚVKSČ.

  Karel Čapek napsal :
  „Ano, mnoho se změnilo, ale lidé zůstali stejní; jenomže teď víme líp, kdo je kdo. Kdo je slušný, byl slušný vždycky; kdo byl věrný, byl věrný i teď. Kdo se točí s větrem, točil se s větrem i dřív. Kdo myslí, že teď přišla jeho chvíle, myslí vždycky jenom na sebe. Nikdo se nestává přeběhlíkem, kdo jím nebyl vždycky. Kdo mění víru, neměl žádnou. Člověka nepředěláš, jenom se Ti vybarví.“

  „Jednou z největších civilizačních pohrom je učený hlupák“.

  Jak tragicky přesně to platí i pro současnou garnituru !

 2. Paní Kolářová, vaše věta………………..Ti správní totiž bez výhrad podporují Evropskou unii, současný ukrajinský režim, manželství pro homosexuály a Grýndýly a volí Petra Pavla a Pětikoalici. Bez otázek, bez výhrad a bez připomínek…………..přesně sedí na zděšenou Mirku, která kradla rohlíky v samoobsluze.
  Já prostě věřím tohu, že to chce čas, než takové fosílie jako Němcová nebo Kalousek zmizí jak z aktivní politiky tak i ze světa.Čím víc bude takových lidí jako paní Kolářová nebo paní Hamplová, tím se bude vše zase rovnat do normálu.

 3. Četl jsem některé komentáře uvědomělých eurohujerů a klimaalarmistů vašeho článku na blogu „íděsu“, kde se v plné nahotě odhaluje vazalská, přízemní a nenávistná povaha jejich pisatelů.
  Děkuji za odvahu tam takhle napřímo něco psát, ale myslím si, že to progresivisti dříve nebo později nerozdejchaj a budete zcenzurována a odejita jako se to stalo mnohým před vámi.

 4. No, já jsem přesvědčen, že společnost rozdělují hlavně prorežimní media. Přečtěte si vyjádření prof. Kellera na Parlamentních listech dne 25.10.2023. V podstatě jde o to, že opozice se může spojovat jak chce a výsledek nebude nijaký, pokud se nepodaří zpacifikovat media. Mediím se podařilo poštvat veřejné mínění proti ANO a Babišovi, stačí číst přihlouplé komentáře, především mladší generace, na Novinkách. Ano naivně nijak nereagovalo. Takže ANO nezbývá jiná možnost, než obrátit veřejnost proti prorežimním mediím.

 5. No, já jsem přesvědčen, že společnost rozdělují hlavně prorežimní media. Přečtěte si vyjádření prof. Kellera na Parlamentních listech dne 25.10.2023. V podstatě jde o to, že opozice se může spojovat jak chce a výsledek nebude nijaký, pokud se nepodaří zpacifikovat media. Mediím se podařilo poštvat veřejné mínění proti ANO a Babišovi, stačí číst přihlouplé komentáře, především mladší generace, na Novinkách. Ano naivně nijak nereagovalo. Takže ANO nezbývá jiná možnost, než obrátit veřejnost proti prorežimním mediím.

  • To platí pro všechny lidi; svou duši začínáte nosit na obličeji zhruba od čtyřiceti let.

 6. Současná vládní garnitura se dostala k moci extrémní ideologizací politiky, ne nepodobné ideologizaci bolševické. Mnoho, na myšlení pohodlnějších lidí ocenilo tímto politickým uskupením nabízené černobílé vidění světa s jasně vydefinovaným nepřítelem, ať to byl Zeman, Babiš, Rusko nebo Čína, kterého je třeba neustále identifikovat a potírat. Ukazuje se však, že k praktickému vládnutí jenom samotné prosazování ideologie, bez skutečných odborných schopností nestačí. Na to v podstatě dojeli už i komunisté v minulém režimu.

 7. Tak se nám tady panovè rozplakali, jak je svobodná CR a lidé v hrozném stavu,a samozřejmě si přejí aby si to mysleli všichni.(komu by to vyhovovalo je těžké uhádnout).No ale naštěstí ostatní ví,ze jak si človek svůj život zařídí,takovy ho většinou bude mít.Co by za takové možnosti dali lidè jinde,třeba v panu T nademnou oblíbené a všude zminovanè RF a zemi draka.Možnosti lidí tam a jaké jsou tady ovšem od něho nikdy neuslyšíte.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*