Kdo všechno zneužívá ruský plyn?
Sdílet článek:

Věříte tomu, že se nedostatek plynu vyřeší dalším oslabením suverenity členských států Evropské unie? Strach Evropanů o to, zda bude v zimě teplo a světlo a jestli ano, tak za kolik, využívají kromě Ruska i europolitici a zelená lobby.

Ať budete hledat jakkoli, nenajdete nikde realistické vysvětlení toho, jak odevzdání dalších pravomocí smečce úředníků v Bruselu, čili to „více Evropy“ zajistí, že budete mít teplo a světlo za dostupnou cenu. Stejně tak nikde nenajdete doklad toho, že Brusel nějakou vlastní iniciativou přispěl k tomu, aby do některého evropského státu mohlo přicházet více LNG. Jeden teď otevřelo Nizozemsko (Česko v něm má kapacitu), další mají otevřít Němci (kteří tuto možnost diverzifikace dosud okázale přehlíželi, jsa svým bývalým kancléřem Gerhardem Schröderem a zástupy Ruskem uplácených zelených aktivistů přesvědčení, že jejich ruský přítel jim bude plyn dodávat vždycky), ale žádný nezařídila Ursula von der Leyenová či snad komisařka pro energetiku Kadri Simsonová.

Přestože energetická drahota se rozpoutala již před rokem, Evropská komise na ni prakticky nereagovala. A když, tak odmítavě, což byl vždy případ návrhů na pozastavení emisních povolenek. Jejich vyřazení by přitom na ceně elektřiny bylo poznat hned a bolelo by pouze finanční spekulanty, kteří si z nich udělali bezpečnou investici. Pak ještě začala EK tvrdit, že proti vysokým cenám je potřeba stavět více OZE, více Evropy, a že je potřeba šetřit. Což v podstatě tvrdí i po šesti měsících války na Ukrajině.

Přesto, že Evropská komise je v otázkách energetické krize stejně impotentní, jako tomu bylo v případě kovidové krize (kdy třeba chtěla přerozdělovat prakticky všude nedostatkový zdravotnický materiál mezi jednotlivými státy a komunikace paní předsedkyně s výrobci vakcín je pouze ve formě SMS), chce kvůli řešení krize a krizí budoucích získat ještě více pravomocí.

Chtějí-li však získat více pravomocí lidé, kteří již roky systematicky pracují na tom, aby byl v prostoru EU nedostatek elektřiny – což se jim konečně podařilo – měli bychom se mít velmi na pozoru. Neboť tato Evropská komise, ani Evropský parlament, dosud nepřišli s jediným nápadem, který by prospěl fungování energetiky v členských státech. Jediné, co tito lidé prosazovali a prosazují, byly a jsou omezení a ztížení fungování, zavírání bezpečně fungujících zdrojů, horentní podpora zdrojů, jež nefungují v noci, když je zataženo, když nefouká vítr a nejméně za rok dodávají elektřinu v zimě, kdy je nejvíc potřeba, zdražování elektřiny a tepla pro firmy i domácnosti a v konečném součtu nedostatek elektřiny.

Lví podíl na tom má samozřejmě zeleně zfanatizované Německo, jehož přechod na plyn (z hlediska celkových emisí CO2 nedávající absolutně žádný smysl), vynucený obrovským nasazením nespolehlivé fotovoltaiky a větrných elektráren, stojí na začátku celého průšvihu. A bude-li mít víc moci Brusel, bude mít více moci také Německo, což se znovu a znovu potvrzuje.

Jestli se to stane, budou samozřejmě silnější i všichni zelení lobbisté a aktivisté, celá zelená fronta. Evidentně alespoň z části placená z Ruska. O tom, že by byla placená i z Číny, se neví, ale kromě Ruska je Čína tím, kdo na „evropském boji s oxidem uhličitým“ vydělává nejvíc. A to už by za pár jüanů do správných kapes stálo. Dokážete si představit, co se pak bude dít?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

7 Comments

  • Nic ti nebrani soukromě z EU vystoupit,a zacit nekde jinde,co rikas? A co rikas na ty hordy lidi co se cpou do Nemecka?Zda se ze je jasne z tvojeho vyjadreni,odkud vitr vane.

 1. Pokud vyrábíme elektřinu za 50 haléřů za kilowatu a nakupujeme ji třeba za deset korun z lipské burzy, tak je něco velmi špatně. Podobné je to s ruským plynem a ropou….

  Se slovy Karla Kryla: …nejenže už ryjen držkou v zemi, teď už s náma přímo voraj….

 2. Tady nastal problém po revoluci,kdy jsme národní bohatství vymenili za svobodu.Az tak jsme si ji vážili.Dneska uznavame,že se ale jenom s ní nenajime.A tak ekonomicky začínáme znova od píky.A bolí to.

 3. Ještě k Ruské federaci.Jsme vděční jejich otcům a dědům za to,že dneska můžeme žít,a hnali Hitlera zotročenou Evropou kam až to šlo.To ale neznamená,že jejich vnukům budeme schvalovat zabíjení nevinnych lidí.

  • To jste měl říci Ukrajincům na Donbasu.
   Mimochodem, Hitlera hnali také Ukrajinci a Rumunové v Rudé armádě.

 4. Jak je mozne,ze lide na Donbase a v Luhansku meli najednou zbrane a mohli se postavit Ukrajinskym silam v regulerni obcanskou valku? Nebylo to treba tak,ze tam Ruska federace poslala tajne agenty,vyzbrojila kverulanty,podnitila obcanske nepokoje,aby nasledne mela duvod zasahnout a ovladnout uzemi?Vidite.A co treba kdyz ja ted reknu,ze chci pripojit nasi dedinu k USA,tak at sem prijdou,protoze mluvim anglicky,tak mam narok,aby uzemi bylo americke.Co na to nase vlada?Vidite ten zmatek na svete?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*