Do roku 2030 zmizí třetina všech pracovních míst. Jak bezpečná je vaše práce?
Sdílet článek:

Čtvrtá průmyslová revoluce počítá s výměnou lidské pracovní síly za roboty – a to v mnoha oborech. Například již jen fakt, že do té doby má ve značné části zemí fungovat pouze digitální měna, znamená, že se de facto již vůbec nebude pracovat s hotovostí. Robotizovány budou všechny mechanické práce – zejména v továrnách ve výrobě.

Některé země již oficiálně přiznávají, že počítají s úbytkem pracovních míst v souvislosti s robotizací a digitalizací.

Časopis Accountancy Today uvádí, že britský finanční průmysl ztratí do roku 2030 515 863 pracovních míst. Automatizace a technologické změny (včetně robotů toho či onoho druhu) zničí více než půl milionu pracovních míst v bankovnictví a financích jen ve Spojeném království. Totéž se stane v každé jiné zemi na světě.

Banky, které předpokládají, že do té doby bude hotovost zrušena, budou obchodovat pouze s digitálními penězi. Už nebudou potřeba velké banky ani pokladny. Velké banky a pojišťovny si vystačí s několika techniky, kteří budou obsluhovat jejich stroje.

Zaměstnanci bank, kterým dnes hotovost vadí, by si měli uvědomit, že bez hotovosti budou bez práce.

Ale to je jen špička velmi velkého ledovce. A postupně se to stane v každé zemi světa – nejdříve však v nejvyspělejších průmyslových zemích.

Dr. Vernon Coleman sestavil následující seznam profesí, ve kterých velmi výrazně ubude potřeba lidské pracovní síly:

 1. Podniky, především supermarkety a velké obchody, přijdou během tohoto desetiletí o většinu zaměstnanců. Automatizované pokladny nahradí pokladní a roboti budou ukládat zboží do regálů. Stačí se podívat, co se již děje ve velkoskladech. Dodávky budou realizovány samořiditelnými vozidly.
 2. Vlaky a autobusy budou potřebovat jen zlomek dnešního personálu. Podle plánů globalistů má být eliminováno cestování, zejména na dlouhé vzdálenosti. Myšlenka vlaku s řidičem a průvodčím bude považována za směšnou, stejně jako představa, že by se ve vlaku podávalo jídlo. Vlaky budou téměř jistě řízeny počítači a dřív či později veškerá doprava.
 3. IT pracovníci se považují za nenahraditelné. Ale nejsou. Twitter právě propustil polovinu svých zaměstnanců (s průměrným platem 100 000 liber na osobu). Tito bývalí zaměstnanci budou mít štěstí, pokud se vrátí do tohoto odvětví. Všechny velké technologické společnosti propouštějí zaměstnance, aby snížily náklady.
 4. Továrny jsou řízeny pohotovostním personálem. Do roku 2030 nebudou v továrnách prakticky žádná pracovní místa. Vše budou dělat roboti.
 5. Zemědělství, jak ho známe, už nebude existovat. Globalisté nechtějí staromódní farmy, což vidíme na jejich vyvlastňování nyní již nejen v Holandsku. Pod záminkou globálního oteplování zavírají farmy a namísto nich staví domy pro migranty, silnice nebo větrné elektrárny, případně se zanechávají ladem jako „volnou přírodu“. Potraviny jsou dodávány z továren řízených a provozovaných počítači a roboty. Zemědělská půda se stane téměř bezcennou.
 6. Taxi a doručovací služby také nebudou potřebovat personál. Všechny taxíky, které budou potřeba, budou samořiditelné. Všechny dodávky budou prováděny robotickými vozíky a drony.
 7. Garáže už ve většině měst nebudou. Motorová vozidla (ať už naftová, benzínová nebo elektrická) budou dostupná pouze ke sdílení, jejich soukromé vlastnictví bude postupně zakázáno. Pouze „vyvolení jedinci“ budou mít přístup k soukromým vozidlům. Bude tak i méně práce pro automechaniky.
 8. Policii do značné míry nahradí roboti (jak už to v některých částech světa je i nyní). Bez dopravy nebude potřeba dopravní policie. Represivní složky budou převážně sloužit k provádění záznamů pro váš záporný sociální kredit.
 9. Zdravotnictví se do roku 2030 zcela změní. Nebudou vůbec žádní rodinní lékaři. (Praktičtí lékaři se již pomáhají vyřadit z podnikání tím, že pracují „na dálku“.) Nemocnice budou řízeny roboty. Ukázalo se, že roboti jsou lepší chirurgové než lidé a roboti jsou starostlivější a výkonnější než lidské sestry. Do roku 2030 bude většina lékařů a většina sester bez práce.
 10. Všichni učitelé budou bez práce a všechny školy a vysoké školy budou uzavřeny. Veškerá výuka bude probíhat online pomocí počítačů.
 11. Téměř všichni státní zaměstnanci přijdou o práci. Jejich práci budou vykonávat počítače. Místní úřady už také nebudou potřebovat lidské zaměstnance. Cokoli, co zvládne úředník, dokáže levněji a efektivněji udělat počítač nebo robot. Roboti budou sbírat a odvážet i odpad.
 12. Pošta již nebude existovat mimo počítače.  Veškerá komunikace bude probíhat online.
 13. Architekty nahradí počítače a roboti nahradí i mnoho pracovníků ve stavebnictví. Pro řemeslníky, jako jsou pokrývači a klempíři, kteří dokáží získat přístup k obtížným pracím – například neobvyklé střechy a sklepy – může být ještě nějaká práce, ale nakonec budou zbourány těžko dostupné budovy.
 14. Právníci budou všichni nahrazeni počítači – stejně jako soudci. Cokoli může udělat právník, počítač dokáže lépe. Věznice budou řídit počítače.
 15. Zábavu přebírají počítače a avataři. Jakýkoli potřebný software bude napsán počítači.
 16. Noviny a televize, jak je známe, už nebudou existovat. Zprávy budou doručeny z příslušných počítačových webových stránek. Jediným rádiem budou nelegální, nezávislé pirátské stanice provozované jednotlivými moderátory – tajně a neustále na útěku.

Tak tohle je budoucnost, kterou pro nás spiklenci naplánovali.

Tolik vize dr. Colemana, přičemž u některých bodů jsem si ještě dovolila dopsat i dodatky na základě některých již známých informací.

V cirkulární ekonomice půjde zejména o sdílení, což je hlavní důvod, proč bude celkově menší spotřeba. Programovatelná měna zabrání nákupům těch věcí, které budou určené jen ke sdílení.

Z jeho seznamu jsem také vypustila například dohad, že bude téměř zrušena veřejná doprava, neboť si myslím, že to tak úplně nebude pravda. Předpokládám, že bude naopak posílena v situaci, kdy nebude jiná doprava – mimo sdílených aut – prakticky dostupná. A přece jen v některých profesích by k robotizaci mohlo dojít o něco později než v  roce 2030, i když jistě ke všemu uvedenému dojde.

Co si ještě myslím, že nebude tak úplně pravda, je tvrzení, že již nebude třeba tolik IT. Právě pro všechny ty počítače a roboty, kteří nahradí lidskou pracovní sílu, bude potřebná obsluha. Navíc, zmíněný Twitter nevyhodil IT, ale zejména cenzory, kteří pro platformu působili po celém světě.

Připomínám, že se také počítá s nepodmíněným základním příjmem, který budou dostávat všichni „nadbyteční.“ To tedy samozřejmě v případě, že budou mít dostatek bodů na svých sociálních kreditech…

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 4,14 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

8 Comments

 1. Pan Coleman má dobré hulení! V roce 2030 se nestane vůbec, nic jen budeme chudší a chudší. A stát bude jak to tlusté prase stále žrát. No asi bude lepší přejít na Colemanův matroš….pro ty co zůstanou. A já za dětmi do jiné země, kde je svět ještě normální.

  • Ze Vy tak nenavidite stat ve kterem zijete,a ze uz nejste v te uzasne zemi na kterou se tak tesite.Nejak podezrele se to snazite ten Vas nazor narvat tady kazdemu do bytu.A to celkem nenapadne.

 2. Coleman a Slovanka jsou velcí odborníci na automatizaci a robotizaci :-))))
  Že by poskoci globálních elit chtěli nahradit část lidí roboty, o tom nepochybuji. Ale realizovatelnost obsahuje nejen technickou, ale hlavně ekonomickou stránku. Jako příklad lze použít automatizované sklady. To je technologicky relativně jednoduchý problém. Ale pokud se podíváte jaká je praxe, tak zjistíte, že jejich nasazení je naprosto minimální. Prostě se to vyplatí jen ve velmi málo případech. A důvod k tomu, aby se to v dohledné době zásadně změnilo, žádný nevidím.

 3. A také nám klesne a už i klesla životní úroveň….sorry jako…Letos nás dohnalo a předehnalo Polsko, a Estonsko…,maj větší platy jak my. A prakticky nás taky dohnala Čína….

  S Fialou a fialovou pětidemolicí už společně mrzneme a společně chudneme….

 4. Je valka pane valka vite?To je ten problem.Vlivem valky drahe suroviny,zmatek ve svete,treti svet bez obili lide strašeni od rana do vecera ve stylu cim hur tim lip.Zkuste poprosit Vaseho obdivovatele at uz se neboji,ze ho nidky nikdo nechtel napadnout a radsi seje,nez nici a zabijí.Snad Vas poslechne,a Vy si najdete jine strasidla pro lidi.

 5. by mě zajímalo, kdy někoho napadne ušetřit na těch nadbytečných a další pilná včelička vymyslí konečné řešení tohoto problému

 6. Něco z toho se jistě podaří zavést. Vize má ale jednu zásadní vadu. Pokud by takový systém měl přetrvat, musely by být zrušeny volby. Protože jinak by občané po pár letech zkušeností s takovým režimem obrátili kormidlo opačným směrem.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*