Kdo z koho
Sdílet článek:

Z posledního sociologického průzkumu jsme se dozvěděli, že Babiše budou volit chataři, kuřáci, posluchači dechovky, důchodci a lidé, kteří nemají maturitu.

Ponechám stranou absurdnost tohoto sociologického zjištění, které spíše vypadá jako vytržené z humoristického románu než jako solidní průzkum.


Jde mi především o to neustálé řečnění o vzdělanosti.

Absolvování vysoké školy má být dostatečný důvod ke zrušení práva „méně vzdělaných“ na názor.

Tento předpoklad naprosto opomíjí u „méně vzdělaných“ přirozenou inteligenci, plus životní zkušenosti, i to, že nakonec mohou být sečtělejší a vzdělanější než někteří absolventi našeho vysokého školství.

Je zajímavé, že vysokoškoláci, kteří poctivě studovali a dřeli na diplomové práci, nemají většinou nutkání ohrnovat nos nad „méně vzdělanými“. Tuto posedlost zpravidla vykazují absolventi fofr VŠ, koupených titulů a obšlehnutých diplomových prací.

Ale abych se vrátil k titulku. Média se nám snaží vnutit šablony voličů. Ty dva vpředu (a jednoho poněkud vzadu) volí skvělí lidé, jiné dva zase volí dezoláti (budeme s tím slovem muset něco udělat. Už jsme jim znechutili „flastence“ s tím, že je to dikce nacistů za okupace a v současnosti lidí šišlajících).

Ať už to vezmeme z kterékoliv strany, tak tyto volby budou pro některé z nás spíše o tom, co nechceme. Jaroslava Bašty si velmi vážím, byl by to prezident podle mých představ. Zvítězil v prezidentské debatě na CNN Prima News, ze které podle diváckého hlasování vyšel jako vítěz se ziskem téměř padesáti procent. Porazil tak další účastníky – Fischera, Středulu, Hilšera, Zimu a Diviše. To je dobré. V této debatě ovšem chyběli Pavel a Nerudová. Bude mít Bašta stejnou podporu při prezidentských volbách?

Vládní koalice a spřízněné duše mají většinu v poslanecké sněmovně, skoro celý senát (jak je silně rozrušily dvě nově zvolené senátorky, které si dovolují kritizovat defektní systém), a teď by mohli svoje tažení uzavřít zvolením svého prezidenta či prezidentky. Prezident sice nemá podstatné pravomoci, ale tento symbol by se jim náramně hodil jako pomyslná vítězná pečeť.

Protestní neúčast při těchto volbách je špatným řešením.

I za cenu, že nebudeme volit srdcem, ale pokusíme se ďábla vyhnat čertem.

 

FRANTIŠEK KAŠPÁREK

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 4,43 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Jako správný dezolát zkusím jít proti proudu a hodit to Baštovi. Možná to nevyjde, ale víc jsem pro to udělat nemohl. Snad nebudu jediný.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*