My na Václaváku. Lůza, odpad společnosti? Dejte pokoj
Sdílet článek:

Stalo se přesně to, čeho jsem se obával. Organizátoři sobotní demonstrace dostali nálepku lidí, kteří jsou skutečně na konci svých sil. Proruští trollové, putinovci, fašisti. Jakmile se to může nalepit byť i na jediného organizátora nebo účinkujícího, okamžitě se ta nálepka připíchne i na všechny protestující. A to je neskutečná, ale očekávatelná zkratka.

Napsala mi čtenářka, která byla na demonstraci. Napsala mi rozhořčeně. Protože vidí, že se celá demonstrace začíná mediálně obracet naruby, proti lidem, kteří na demonstraci chtěli vládě říct, že situace už je příliš těžká. „3. 9. jsem byla také na Václaváku. Ne proto, abych podpořila Putina, ale abych dala vládě najevo, že to takhle dál nejde. Do komplikací se dostal i můj syn, moji známí, kteří nemohou zaplatit účty už teď! Např. z 6000 za elektřinu začíná můj známý posílat 18 tisíc, přičemž od listopadu si má připravit 22,5 tisíce.“

To je ale putinovec a proruský troll, že? A vláda právě tohle musí slyšet křičet celou republikou, protože takové pálky jsou likvidační. Likvidační! Kdyby takové zálohy přišly mně, okamžitě se balím a odcházím do jeskyně, protože to nemám šanci uplatit. Kde je v tom ten Putin? Kde je ta podpora Ruska? Naprosto nikde. Strach a jen strach. Oprávněný, skutečný, který vláda musí řešit nikoliv signály a zadáváním analýz, ale tvrdou politickou prací.

A čtenářka pokračovala, nemlčela k pohrdlivému étosu, který začíná jakoukoliv zmínku o demonstraci doprovázet: „Já osobně jsem od března pomáhala Ukrajincům finančně a dobrovolnickou výukou češtiny. Mám mezi nimi přátele. Myslím, že takových nás bylo na Václaváku víc,“ napsala mi s očividnou lítostí, že její pomoc Ukrajincům, ale i její obavy z budoucnosti jak své, tak i svých blízkých, jsou interpretovány jako podpora Putina.

„S nedostatečnou činností vlády nesouhlasím a pana Fialu kritizuji i já, ač jsem stejného náboženského vyznání jako pan premiér a nikdo mě nemůže podezírat z podpory Putina! To bych si vyprosila!“ napsala mi rázně naše čtenářka a zároveň jedna z demonstrujících. I na její hlavu teď padá obvinění, že je bezzubá ne-elita, že utrácí za alkohol, laškuje s exekutory a za svůj zmršený život obviňuje kdekoho, jen ne sebe. A přitom je to zcela očividná lež, mediální i politická zkratka, která delegitimizuje strach, reálný a oprávněný strach, že lidé nebudou mít dostatek zdrojů na to, aby uplatili běžné výdaje za běžný život.

A není to problém jen lidí, kteří vyrazili na demonstraci. Je to problém nás všech. Protože vláda reaguje pod vlekem zaslepenosti a nenávisti k určité části společnosti. Je to nebezpečné i tím, že vládní koloušci zvolili jako řešení problému jeho popírání. A nálepka demonstraci je nálepkou na volání demonstrujících, aby s problémy vláda něco dělala, protože od toho tam je. Řvala tam přece lůza a proruská verbež, která by přísahala věrnost i Hitlerovi, kdyby díky tomu měla na pívo a cigára.

Dovolím si ještě jednou ocitovat naši čtenářku a zároveň jednu z demonstrujících: „Do komplikací se dostal i můj syn, moji známí, kteří nemohou zaplatit účty už teď! Např. z 6000 za elektřinu začíná můj známý posílat 18 tisíc, přičemž od listopadu si má připravit 22,5 tisíce. Ta demonstrace byla i za Ukrajince u nás. Z čeho oni budou platit drahé energie, když to vláda nezvládne!? A pokud budou muset propouštět firmy, bude se jich to týkat také.“ A má pravdu. Myslí na budoucnost. Na rozdíl od naší vlády, která si teprve 1. září zadala analýzu na zastropování cen energií. Jako kdyby se nezdražovalo už od minulého roku, jako kdyby krize nenastupovala od té doby.

Opravdu budeme čekat, až se lidé pod náporem plateb za energie začnou dostávat do exekucí, až dovedeme lidi do stavu, kdy budou sousedovi závidět zapojenou elektřinu, protože jim samotným magnáti z ČEZu elektřinu dávno odpojí? Za přísných odsudků vlády, která nebude odsuzovat magnáty z ČEZu, ale tu proruskou verbež? To je naše budoucnost pod ostrými signály Petra Fialy? Tak to radši okamžitou výměnu ve vládě.

A, ostatně, už i ten šéf odborů Josef Středula mě s tou na 8. října avizovanou demonstrací krká. Proč? No protože vyhodnocení celé demonstrace bude totožné. Nálepka. Odborář si dělá zadarmo prezidentskou kampaň, to nemůžeme brát vážně. A brát vážně se to nebude. Ale to už začnou být první domácnosti bez proudu nebo bez plynu.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

5 Comments

  1. Někdo podporuje Putina, někdo Bidena. Někdo je proruský troll, jiný je zase troll proamerický. Nevidím v tom zásadní rozdíl. Ve válce na Ukrajině není na místě někomu stranit. Z hlediska existence demokracie a ochrany lidských práv je jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet.

    • Však by jste mluvil jinak až by začali další pandemie s novými a novými viry, které byly vyráběny na Ukradině, nebo si myslíte že b na to dopláceli pouze Rusové? Tomu sám nevěříte to bylo na vyhubení celé evropy včetně samotných ukradinců. Oni to Yankees přestěhují do pšonska takže to vyjde na stejno, holt bude třeba likvidace pšonska.

  2. Lidé s platy 100+ Kč vás budou nazývat všelijakými jmény. Jich se to netýká. Vidí jen sebe a tu svoji pravdu.

  3. Na Václaváku se sešel lid nespokojený s vládou fialové pětikoaly hlavně v ekonomické oblasti…

    Jestli tam byli i komunisté? ….no a?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*