Kdyby tohle někdo řekl, svěřili byste mu stánek s párky?
Sdílet článek:

SYRZDARMA

Občan se má s klidem svěřit do rukou nadnárodních institucí. Nebo zapomenout, na co má hmotu mezi ušima, a věřit pouze tomu, co mu řeknou. Případně doufat, že progresivní ideologové vědí, co dělají. Náhodný výběr zpráv ze světa tomu nicméně nenasvědčuje.

Kompletní zdroj zde uvedených informací na konci článku. Není to satira.

O nejmocnější armádě světa

(1) Slyšení v americkém senátu na téma výukových programů pro budoucí piloty bojových stíhaček:

Kongresman: „Píšete, že diverzifikovaná a inkluzivní armáda je nutností pro vedení války. Souhlasíte?”

Vedoucí letecké akademie: „Ano.”

K: „Byli Mongolové diverzifikovaní?”

V: „Pane, nejsem expert na mongolské vedení války.”

K: „Máte program na podporu demigenderu. Co to je demigender? Co to znamená?”

V: „Nejsem si úplně jistý. Nevím.”

(2) Televizní rozhovor s prezidentem světové velmoci:

Reportérka televize: „Jak připravují USA svoji armádu?”

Joe Biden: „Připravujeme armádu na boj s klimatem. Na středozápadě povodně zaplavily vojenské základny. To má vliv na připravenost. A proto musíme změnit způsob, jak vyrábíme energii.”

O zdravotnických institucích

(3) Skotská zdravotnická služby vyžaduje, aby mužští dárci před darováním krve potvrdili, že nejsou těhotní. Pokud to nepotvrdí, služba jejich krev nechce.

(4) Americká síť potratových klinik zveřejnila na sociálních sítích příspěvek, ve kterém upozorňuje, že právo na potrat nesmí být pouze ženských právem. Je to právem i ostatních QUEER, nebinárních nebo transgender osob, které chtějí také potraty a mají na ně právo.

(5) Americká CDC, nejvyšší tamní autorita na lékařské postupy, zveřejnila na svých stránkách: Někteří transgender rodiče, kteří prodělali chirurgický zákrok, mohou kojit děti. Vyvolání laktace u transgender osob je náročné. Jednou z možností je podávání vysokých dávek hormonů, které musí být vysazeny jeden měsíc před počátkem kojení.

Pozn. redakce: Nikde, ale opravdu nikde se na jejich stránkách nepíše, jestli takto vyvolaný hormonální nápoj nemůže mít negativní vliv na to dítě.

O kontrolorech informací

(6) Ketanji Brown je soudkyně amerického Nejvyššího soudu. Při konfirmačním slyšení v senátu dostala dotaz, zda by dokázala definovat, jak se pozná žena. Odpověděla, že toho není schopná, protože není bioložka. Tázající se senátorka reagovala: „Fakt, že mi nemůžete dát jednoduchou odpověď na tak zásadní věc, jako je definice ženy, podtrhuje nebezpečnost progresivního vzdělání.”

Kontroloři informací na to reagovali, že soudkyně má pravdu, že není možné definovat, co dělá ženu ženou. Podle jejich expertky nenabízí věda jasnou odpověď.

O informačních zdrojích pro nejmocnější světové politiky

(7) John Clauser dostal v roce 2022 Nobelovu cenu za fyziku za objevy v kvantové fyzice. Na mítingu v Asii prohlásil, že mezivládní klimatický panel je největším zdrojem nebezpečných dezinformací. Následně mu na konci července 2023 Mezinárodní měnový fond, který funguje pod hlavičkou OSN, oznámil, že ruší jeho plánované vystoupení.

(8) Politici v OSN si nicméně již v minulosti vyslechli vystoupení nezletilé studentky ze Švédska, která navrhla následující řešení:

„Jak se opovažujete. Vůbec bych tady neměla být. Zkazili jste mi dětství.”

Světoví politici na její vystoupení zareagovali bouřlivým potleskem a výkřiky nadšení.

O největších problémech světa

(9) Předseda OSN António Guterres nedávno prohlásil: „Digitální platformy jsou zneužívány pro podrývání vědy a šíření dezinformací a nenávisti mezi miliardy lidí. Tato hrozba vyžaduje globální akci. Připravili jsme dokument o integritě informací na digitálních platformách.”

Dokument na grafické souhrné stránce dokumentuje, co způsobují dezinformace a nenávistné projevy:

  • Prohlubují světový hladomor tím, že zhoršují konflikty a katastrofy.
  • Mají negativní vliv na přístup ke kvalitnímu vzdělání.
  • Ovlivňují přístup lidí k pitné vodě.
  • Ohrožují urgentní přechod na čisté formy energie.
  • Mají negativní vliv na ekonomiku.

A dalších dvanáct bodů podobného charakteru.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (40 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*