Není Rus jako Rus ani Ukrajinec jako Ukrajinec
Sdílet článek:

Již za druhé světové války byli všichni Němci považováni za okupanty a nacisty. Přitom jich mnoho bojovalo proti Hitlerovi, mnozí skončili v koncentračních táborech a na druhou stranu v mnoha zemích se lidé dobrovolně hlásili do jednotek SS nebo aktivovali antisemitské pogromy.

Vše je o lidech. V ČR žije mnoho Rusů i Ukrajinců, starších i mladších i dětí, kteří s tím, co se dnes děje v jejich zemích nemají nic společného a nechápou to. Tak jako mnozí Vietnamci jsou označováni za „banánové děti“, tedy navrch žlutí a uvnitř bílí, je to stejné i s Rusy a Ukrajinci. Mnozí se tady narodili, vystudovali, mluví zcela bez akcentu a mnohdy lepší češtinou než rodilí Češi.

Co se děje na Ukrajině je hrůza. Umírají muži, ženy i děti, odsuzováni jsou Rusové jako národ, ale přitom za to nemůže národ, ale politici, co vydali rozkaz. Voják může buď odmítnout rozkaz a skončí ve vězení, nebo ho splnit a při něm i třeba zemřít. Těžká volba.

Přísun jakýchkoliv cizích bojovníků, pokud to není pod mandátem OSN, EU nebo NATO nebo jiné mezinárodní organizace je problém. Vždy to může vyvolat animozity vůči těm, kteří jsou zcela nevinní, děti určité národnosti žijící v jiné zemi, uprchlíci apod.

Momentálně má Rusko nad Ukrajinou technickou i početní převahu. Je zde riziko použití nejničivějších zbraní. Ale jsou to Putin, Lavrov, Šojgu a další, kteří rozpoutali tento válečný Armagedon. Nejsou to ani Rusové ani Ukrajinci ani jiné národnosti. Pojmenujme viníky a nehledejme plošná obvinění, jež mohou zničit život moha nevinným.

A chraňme děti, ať jsou jakékoliv národnosti. Jednou to vrátí. Pokud se moje dítě narodilo v Berlíně, Moskvě, Pekingu nebo jinde, je snad ,,špatné“? Není, miluje svoji zem a nezodpovídá za to, jestli nějaký prezident, král či premiér se zblázní a zahájí válku. Buďme k sobě upřímní, i ti co přijeli v roce 1968, nechápali co se děje a proč je všichni nesnáší. O to horší to je teď.

 

securitymagazin.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*