Velká výměna ve stínu děl?
Sdílet článek:
Každý, kdo podává pomocnou ruku ukrajinským ženám a dětem, prchajícím na území našeho státu před válkou, si zaslouží úctu. Vím o řidiči autobusu, který se z vlastního popudu vydal na polsko-ukrajinské hranice, aby se zaplněným vozem vrátil zpět. Přitom to není tak dávno, kdy se z rozhodnutí vlády a strany přes hranice, dokonce i okresní, legálně nedostal nikdo. Po pandemické pauze je tedy masová migrace opět tu. Tentokrát však nevyvolává takové obavy, jaké panovaly během řízené migrační vlny roku 2015, kdy Evropu na pozvání progresivistických elit obohatily statisíce mladých „inženýrů“ ze zemí Středního východu a subsaharské Afriky.

Je to pochopitelné – Ukrajinci jsou nám kulturně i jazykově blízcí Slované. S ukrajinskou diasporou, i přes vyšší míru kriminality, než je tomu v případě jiných etnik na našem území, žijí Češi v relativní symbióze, navíc neznám našince, který by nebyl nějakému Ukrajinci vděčný za slušně odvedenou práci, které se zpohodlnělí Češi vyhýbají. Polská či slovenská zkušenost je obdobná. Proto je pochopitelné, že se situace na hranicích těchto států s Ukrajinou podstatně liší od běloruských loni na podzim, kde probíhaly tvrdé střety mezi migranty a pohraniční policií. Spolu s lidmi dobrého srdce, kterým je okázalé mávání ctností v podobě změn profilovek a nošení bikolóry přeci jenom málo, tak i naši papaláši otevírají uprchlíkům svou (ve skutečnosti však cizí, neb ze Strakovy akademie ubytovna nebude) protentokrát modrožlutou náruč.

Dobré srdce má i David Kubrt. Nakoupil za své proviant a vyrazil na přechod ve Vyšném nemeckém, aby ty zástupy ukrajinských žen a dětí občerstvil. To, co zde spatřil, mu však vyrazilo dech. Zdá se, že se tu pod rouškou pomoci ukrajinským uprchlíkům píše druhá kapitola Velké výměny. Nevěřím, že to ti papaláši nevědí.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

 1. Vídeň. Video z brutální rvačky uprostřed Vídně vyvolává vzrušené diskuse na internetu už několik dní: v sobotu policie potvrdila podrobnosti o pozadí této události v RAKOUSKU. Podle toho několik Ukrajinců těžce zranilo dva taxikáře ve sporu o jejich zaparkovaná luxusní auta a jeden zůstal v bezvědomí na ulici .

  Váleční uprchlíci zaparkovali své BMW X5 a Toyotu Land Cruiser v zóně absolutního zákazu parkování v luxusním hotelu Bristol . Smí tam stát pouze taxíky. Dva řidiči na to cizince upozornili.
  více zdroj citace

  https://www.oe24.at/oesterreich/chronik/wien/ukrainer-bande-schlug-taxler-ubstantial/520507896

 2. cituji–Eskalace. Čtyři ukrajinští muži vystupují z černých luxusních SUV s ukrajinskými SPZ a bez zábran mlátí taxikáře a kolegu. Jednomu zraněnému se podaří utéct, druhý je v bezvědomí a ponechán na ulici s mnohačetnými zlomeninami v obličeji .Neočekávali tak násilnou reakci Ukrajinců: nejméně čtyři muži nejprve plivali na taxíky, pak zaútočili na řidiče pěstmi a kopanci .

  Podle policejního mluvčího Christophera Verhnjaka byla 47letá oběť, která byla zbita do bezvědomí , převezena do nemocnice s podezřením na zlomeniny v oblasti hlavy , druhý taxikář (48) vyvázl s lehkým zraněním.
  Vyšetřování spolupachatelů probíhá.

  a další zdroj této citace

  https://www.heute.at/s/falschparkende-ukraine-suv-taxler-seit-wochen-in-angst-100209537

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*