Navzdory válce musíme podporovat české podnikání
Sdílet článek:
Podnikatelé a živnostníci nežijí ve vzduchoprázdnu. I my tedy s obavami sledujeme vývoj na Ukrajině, a jsem přesvědčen, že převážná většina podnikatelů a živnostníků odsuzuje ruskou agresi.

Jsme si vědomi toho, že je to situace vážná a komplikovaná a víme, že se i naše vláda, nebo mnozí její členové, musí intenzivně věnovat tomu, jaké postoje zaujme Česká republika, jak i my odpovíme agresivnímu Putinovi, jak se pokusíme ochránit svobodný svět a způsob našeho života.

V této situaci by se nabízelo omezit jiná témata, nejednat o věcech spojených s podnikáním, protože přece válka je mnohem silnější téma. Podnikatelské odbory takto postupovat nebudou, a tady je vysvětlení proč.

Zaprvé, život se nezastavil, ekonomika musí fungovat a lidé chtějí a musí žít. Proto i my musíme dál hájit práva a zájmy občanů – podnikatelů a živnostníků.

Zadruhé, vláda dál řeší ekonomiku země, EU nezastavila Green Deal, dále se zhoršuje, a to i bez vlivu válkychtivého Ruska, naše energetická situace, dále se prohlubuje inflace (u nás více než jinde v EU). Tedy i my, Podnikatelské odbory, musíme dále pracovat tak, aby se podmínky podnikatelského prostředí už nezhoršovaly, ale naopak, aby se zlepšovaly.

Zatřetí, je třeba vzít v úvahu, že vlastně neustále jsou ve veřejném prostoru, v politice i společnosti přítomna závažná témata, problémy, které vždy odsouvaly ty „malé“ věci denní potřeby do pozadí. Měli jsme finanční a ekonomickou krizi, a pak její recidivu, měli jsme českou politickou krizi a politický převrat, potom nástup tvrdé Babišovy ruky proti malým podnikatelům a živnostníkům, potom přišla ofenziva státní správy proti podnikání, její EET, kontrolní hlášení, novela daňového řádu, zaklekávání, šikanující, účelové kontroly. Nikdy nebyl ten správný čas bavit se s představiteli státu o tom, jak vrátit podnikání svobodu.

A teď je tady válka na Ukrajině, a my bychom zase měli být zdrženliví, a zase bychom měli chápat, že jsou přece důležitější věci, které je třeba řešit. A na omezení moci státu nad podnikáním dojde kdy? Kdy se budeme bavit o zrovnoprávnění vztahu státní správy a podnikatelů? Kdy zrušíme ty stovky nesmyslných podmínek, které úředníkům slouží jen k tomu, aby měli co kontrolovat a za co udělovat pokuty? Kdy začneme chránit osobní údaje podnikatelů a živnostníků, které se staly veřejným majetkem?

Podnikatelské odbory berou vážně válku, kterou rozpoutal Putin. Podnikatelské odbory podpoří každé opatření, které vrátí Rusy zpět na jejich území a které zastaví jejich agresivitu. Podnikatelské odbory však zároveň budou dál žádat, aby docházelo k zlepšování podnikatelského prostředí a postavení malých podnikatelů a živnostníků ve společnosti. Podnikatelské odbory vyzývají vládu, jednotlivé ministry, aby s námi jednali a nebrali si válku na Ukrajině za záminku odkladů jednání s námi. Podnikatelé a živnostníci jsou hybnou silou ekonomiky, tak to berte na vědomí.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*