Koho chceme u moci?
Sdílet článek:

JINDŘICH RAJCHL

Poté, co Patrik Nacher retweetnul post “Dominik Hašek je nacistické prase”, přispěchal režisér Jan Hřebejk s řečnickou otázkou, zda takové lidi chceme opravdu u moci.

 

Tímto si dovoluji panu Hřebejkovi odpovědět.

Pane Hřebejku, snaha dehonestovat někoho za retweet názoru, se kterým nesouhlasíte, je typickou ukázkou Vaší bolševické nátury. Evidentně se totiž cítíte povolán k tomu, abyste rozhodoval za celý nárok, které názorové projevy jsou přípustné a které už ne.

Mně osobně člověk publikující silný, byť kontroverzní názor, rozhodně nevadí a klidně si jej “u moci dovedu představit.

Koho ale u moci rozhodně nechci, to jsou lidé, kteří si pěstují fasádu slušnáčků a pak se ukáže, že se nechají fotit sjetí jak letní gumy s lajnami koksu na mobilní telefonu a pak o tom dětinsky lžou. Nechci u moci ani muže, kteří mávají duhovými vlajkami a bojují za přijetí Istanbulské úmluvy a přitom jsou schopní vztáhnout ruku na ženu. A rozhodně nechci u moci ty, kteří naslouchají farizejskému brankáři, který už za Putinova režimu odjel do Moskvy vydělat si na sklonku kariéry velké peníze, a teď si tady hraje na morálního giganta.

A především nechci u moci nikoho, kdo chodí poníženě žádat o svolení, zda může v Praze vystoupit světově proslulá pěvkyně, na ukrajinskou ambasádu.

Zásadně totiž odmítám to, aby náš stát řídili politici, kteří jej vnímají jako ukrajinskou gubernii, či bruselskou kolonii. Přeji si, aby jej vedli lidé, kteří budou Českou republiku vnímat jako sebevědomou a svrchovanou zemi, která je hrdá na svou svébytnost, na své postavení a na svou historii. Zemi, která je ostatním státům a nadnárodním subjektům nikoliv lokajem, nýbrž rovnocenným partnerem.

A takové lidi u moci momentálně rozhodně nemáme.

 

FB

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (41 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

6 Comments

  1. Větší ostudu našemu národu za 105 let existence státu žádná vláda ani zdaleka nedělala jako ta současná.

  2. Realita je taková, že bruselskou kolonií jsme. Zatím ještě ne úplně stoprocentně, ale z takových 85% určitě. Aby se zastavil zhoubný proces pohlcování naší země Eurosvazem, musíme volit pouze politiky, kteří mají v programu czexit.

    Rajchl může psát tisíckrát pravdu, ale pokud se nezaváže k czexitu, byl by jen dalším z poslušných hrobařů naší samostatnosti.

    V současnosti je jediná volitelná strana SPD. Chce czexit a také dává jistotu, že její hlasy nepropadnou. Rajchlovo Pro je odštěpek z Trikolóry, který má kolem 2.5% hlasů a jeho hlasy by s jistotou propadly. To by posloužilo hlavně europoskokům z ODS a ANO.

  3. T.H.Tak klidně si můžete soukromě vystoupit z Eurosvazu a jit se stat kolonii RF nebo země draka.Nam se tady v te kolonii libí.

    • To Kolemjdoucí: Nesdělujete nám nic nového. Stejně jako Vám vyhovuje dnešní stav, tak i kolaborantům před rokem 1989 tehdejší režim vyhovoval a hrdě se k tomu hlásili. Historie se s nějakou obměnou opakuje.

  4. B.Kolaborantum pred rokem 1989 myslite kolaboraci s imperialisty zapadniho sveta podle komunistickych ideologů, a že se k tomu hrdě hlasili?.Tak to by se hlasili jen jednou a pak tak maximalně kotelna jak disidenti.A Vam nevyhovuje absolutni svoboda jednotlivce(ta nejdulezitejsi) v dnesni kolonii?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*