Komu tím prospějete pane premiére, komu?
Sdílet článek:

JAKUB JANDA

Vláda představila soubor opatření, který má přispět k ozdravení státního rozpočtu, tzv. konsolidační balíček. Dobré je, že naše vláda konečně něco dělá.

Špatné je, že to jen vlastně zase hodila na nás, kteří jsme současný stav ničím nezpůsobili.

Panoptikum pod vedením premiéra Fialy zahájilo více než před rokem svou velkou show. Ač převzali zemi, jak sami tvrdili ve zcela zuboženém stavu po předchozí vládě, rozjeli párty, která v naší historii nemá obdoby. Začalo to předsednictvím v EU, mejdan střídal mejdan, peníze létaly okny proudem, hlavně ať je zábava, Češi to snadno zaplatí. A zaplatili, zaplatili to emisními povolenkami, které náš úžasný a božský Signál první, z boží vůle premiér, vyjednal pro každého, kdo si ušetřil na auto a místo po mejdanech lítal s kolečkem po stavbě, aby svým dětem aspoň něco zanechal. Hlavně, že se evropské delegace pobavili.

Jenže naše vláda neměla dost. Ambice jsou ambice a pýcha stoupá do hlavy. Evropa je jen Evropa, kam výš bychom zamířili? Do které vetší a honosnější zadnice bychom tu naší českou hlavu zabořili? A ejhle , válka na Ukrajině…. Není lepší příležitost, než se zavrtat co nejhlouběji do řiti USA, než ta , kterou nám přinesla tato metafora, jak válce říká náš pan premiér. Sice jsme malá země, která nemá peníze, dluhy, kam se podíváš, ale to by v tom byl čert, aby to nešlo. Šup, kupujeme stíhačky, šup, kupujeme tanky, šup, kupujeme nejdražší plyn na světě, ale kvalitní , americký a takových a podobných šup a šup bylo najednou víc, než ten náš rozpočet vůbec unesl.

A lidé začínají být nespokojení. Co s tím? Kdo za to může? Chvilku si s tím naše slovutná pětidemolice lámala hlavu, až na to přišla. No přeci lidé. A šup a pojďme je potrestat konsolidačnim balíčkem. Ač neumí hospodařit právě tato naše vláda, rozhazuje kde se dá, čím větší blbost, tím spíše jí musíme mít, ten, který to nakonec zaplatí bude právě ten obyčejný občan, ten za to může. Do teď si darebák jeden žil nad poměry a ani si toho nevážil, tak tu máš čerte a plať, vždyť my nic, my to jen platili z tvého….

Podnikáme, máme malé saunové studio. Když přišel Covid, neměli jsme nárok na žádné kompenzace, protože jsme otevřeli teprve rok před covidem a ač jsme měli náklady a zásahem státu nesměli mít tržby, tabulkově nám to nevyšlo. Přežili jsme. Přišla nová vláda, která se nebála o sobě tvrdit, že bude lepší a byla. Ve lhaní lidem a kašláním na ně rozhodně. Za jejího mohutného nic nedělání ceny energií vyletěli tak, že se jeden nestačil divit. Všimli si toho i statistici z Bruselu, ale prý to spočítali špatně, protože náš pan premiér přeci rozumí všemu nejlépe. Vláda sice zavedla strop, ale ve výši trojnásobku předchozí pravidelné spotřeby a jen na druhou polovinu topné sezony, s tou první se vůbec nezdržovala. Ale kdo se s ní sakra zdržoval byli dodavatelé energií. Od září minulého roku až do ledna letošního, kdy začal platit vládní strop, si dali záležet, aby ceny tento strop překročili skoro jednou tolik. I to jsme v našich saunách přežili. Stejně jako za minulé vlády v Covidu jen a jen vlastní zásluhou.

A máme tu jaro a těšíme se na trochu odpočinku a lepší nálady a hle …. Konsolidační balíček. Co přesně pro nás malé podnikatele s malým saunovým studiem znamená? DPH z 10 na 21 % , daň z přijmu o 2 % vyšší … Vzhledem ke 100% zvýšení daně z nemovitosti nám určitě i nájem poroste. DPH světe div se zvýši zásahem naší vlády i z energií. A abychom díky nelehkým dvěma předchozím letům přežili, zaměstnáváme studenty, tudíž nám přibudou i z dohod o provedení práce odvody….No není to paráda, jak nám vláda, která všechno rozházela pomáhá v době dvouciferné inflace, stagnace ekonomiky, nejvyšších cen energií v Evropě a nevím čeho ještě?

Neměl by už konečně nastat čas, kdy za chyby začne platit ten, kdo je způsobil? Co pane Fialo?

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. No to je ale hloupá otázka, to je přec každému jasné komu tím Pjóóótr Fialenko prospěje. Hlavně, páníček ho poplácá po rameni a pochválí jak šikovně vede ČR do krachu, což právě jeho páníček a eu, potřebují.

    • D.Pokud republika nekrachne,tak Vy to nevydycháte.Skoda že už není téma plyn.Tak zas najdem něco jiného.Ještě že to v těch budoucich nadějich pro svět funguje.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*