Konečně něco pozitivního
Sdílet článek:
V neděli 19. září ráno přišla zpráva, na kterou jsem čekal řadu dnů. Každé ráno po probuzení jsem vzal z nočního stolku smartphone, otevřel internet a doufal, že se dozvím to, co jsem se dozvědět potřeboval.

 

Že i zbývající dva ze šesti teroristů, kteří uprchli z izraelského vězení Gilboa nad ránem 6. září, byli dopadeni. Úleva? Bezpochyby.

Čtyři byli chyceni před více než týdnem, dva v pátek večer jedenáctého a dva v sobotu nad ránem dvanáctého září. Všichni čtyři ještě na izraelském území.

Dalším dvěma se podařilo proniknout na teritorium Palestinskoarabské autonomie, do města Dženínu ležícího na severu historického území Samaří. Na jejich dopadení v noci ze soboty na nedělí 18. – 19. 9. se podílela armádní průzkumná jednotka Haruv, speciální policejní oddíl Yamam a tajná služba Šin Bet.

Server The Times of Israel v neděli 19. září napsal, že poté, co izraelské síly obklíčily budovu, v níž se oba uprchlí členové Palestinského islámského džihádu skrývali, teroristé se vzdali – vyšli ven beze zbraní a bez odporu.

Pochopili, že nemají šanci.

Tím tento pro Izraelskou vězeňskou službu neblahý příběh skončil. Země izraelská je zase o něco bezpečnější. Věřme, že podobné chyby jako ta v Gilboa se už opakovat nebudou.

PS: Na případnou námitku, že Izraelci operovali na území spravovaném vládou Palestinskoarabské autonomie lze odpovědět otázkou. Jak by to asi celé dopadlo, kdyby se Izrael spolehl na bezpečnostní síly Autonomie? Byli by dnes zpátky tam, kam patří, tedy v izraelském žaláři?

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*