Korupční kauza rodiny Joe Bidena zrychluje
Sdílet článek:

G. SITAŘ

Podle nového svědectví dostala rodina Joe Bidena 17 milionů dolarů z Číny, Ukrajiny a dalších zemí. A mimosoudní dohoda pro prezidentova syna Huntera Bidena neprošla.

Co se událo za poslední dva týdny v kauze rodiny Joe Bidena. Kompletní zdroj informací na konci článku.

(1) Zveřejněn originální dokument FBI

Senátor Chuck Grassley zveřejníl 20. července interní dokument FBI, ve kterém je zachyceno svědectví jednoho z jejích informátorů z června 2020. Informátor, jehož totožnost není dosud známa, je podle senátora dlouhodobým a důvěryhodným spolupracovníkem FBI. Podle dokumentu informátor potvrdil, že ukrajinský oligarcha zaplatil Bidenově rodině 10 milionů dolarů za to, že jej ochrání před vyšetřováním místních orgánů.

Ukrajinský oligarcha Mykola Zločevskij je majitelem plynárenské firmy Burisma. Ta zaměstnávala prezidentova syna Huntera Bidena. Spolupracovník FBI vypověděl, že se finanční ředitel Burismy chlubil, že si firma najala Huntera Bidena, aby ji prostřednictvím svého otce ochránil před různými problémy. Sám Zločevskij řekl, že ho oba Bidenové nutili, aby jim zaplatil, a že má 17 nahrávek, které to potvrzují a na dvou z nich je Joe Biden. Více informací zde.

Peníze, oněch zmiňovaných 10 milionů dolarů, podle svědectví spolupracovníka FBI neposlal Mykola Zločevskij přímo tomu nahoře, v originále „the big guy”. Poslal je tak, že „jim bude trvat deset let, než je dohledají”.

(2) Další svědectví v Kongresu

Před kongresovou komisí vystoupil koncem července dlouholetý pracovník finanční správy Joseph Ziegler. Sám se představil jako demokrat a gay. Ve svém svědectví uvedl, že mezi lety 2014 až 2019 obdržela Bidenova rodina 17 milionů dolarů z Číny, Ukrajiny, Rumunska a dalších zemí.

Dále řekl, že ministerstvo protahovalo vyšetřování Huntera Bidena, ignorovalo doporučení vyšetřovatelů, aby podalo obžalobu, a místo toho uzavřelo s Hunterem Bidenem dohodu o mimosoudním vyrovnání, která je pro něj velice výhodná.

Wall Street Journal okomentoval navrhovanou dohodu pro prezidentova syna článkem, jehož titulek zní „Šli byste do vězení za to, co Hunter Biden udělal”.

(3) Soud neschválil mimosoudní dohoda Huntera Bidena

Všichni očekávali, že soudkyně navrhovanou mimosoudní dohodu na jednání minulý týden schválí. Nestalo se.

Těsně před tím, než mělo dojít k soudnímu posvěcení dohody, požádala kongresová komise soud, aby do spisu zařadil svědectví pracovníka finanční správy Josepha Zieglera. Soud tak učinil. Následně právník kongresové komise zjistil, že právnička Huntera Bidena kontaktovala soud, představila se jako právnička protistrany a požádala soud, aby svědectví Josepha Zieglera vyřadil. Právníci Huntera Bidena tvrdí, že se jednalo o nedorozumění.

Během jednání o schválení mimosoudní dohody se soudkyně Maryellen Noreika, která proces řídí, zeptala, zda uzavíraná dohoda znamená, že Hunter Biden může být obžalován za činy, které v dohodě nejsou uvedeny, například fakt, že se nezaregistroval jako zástupce zahraničních společností a inkasoval od nich peníze. Obžaloba řekla, že ano, na což právníci Huntera Bidena zareagovali stažením mimosoudní dohody.

Hunter Biden následně prohlásil, že je nevinen.

Důvody, proč nakonec mimosoudní dohoda neprošla, jsou v rovině spekulací. Média mimo hlavní proud uvádějí, že strany se původně mohly dohodnout, že dohoda poskytne Hunteru Bidenovi absolutní imunitu, ale že ve světle posledních událostí se to ukázalo jako neprůchodné.

Jako podmínku, aby mohl Hunter Biden zůstat na svobodě, mu soudkyně nařídila, že si musí aktivně hledat zaměstnání, nesmí požívat alkohol a nelegální drogy a musí se podřídit náhodnému testování na drogy.

(4) Banky měly podezření

Americké banky během let předaly úřadům stovky hlášení o podezřelých pohybech na účtech společností kontrolovaných rodinou Joe Bidena. Kongresová vyšetřovací komise má podle svého předsedy nyní k dispozici výpisy z bankovních účtů a detaily o peněžních převodech.

(5) Přeplatek za prostitutky

Důkazem, že Hunter Biden a Joe Biden podnikali společně, může být příhoda s prostitutkami z roku 2018. Hunter Biden si během svého pobytu v Hollywoodu objednal luxusní prostitutku. Protože se mu nedařilo zaplatit kreditní kartou, převedl pasákovi peníze z účtu svého otce. Ale spletl se a zaplatil výrazně více, než měl, celkem 25 tisíc dolarů.

Platba z účtu Joe Bidena na účet ruského pasáka vyvolala pozdvižení u pracovníka tajné služby, který okamžitě kontaktoval Huntera Bidena, aby problém vyřešil.

Informace o platbě za prostitutky včetně vzkazů od agenta tajné služby pocházejí z počítače Huntera Bidena, který zapomněl v servisu a na kterém se nacházely data za deset let jeho fungování. Bílý dům všechny informace popřel.

Více o zapomenutém počítači Huntera Bidena zde.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. S.Tak Vy jste to pojal jako ideologický ukol pomluvit Emeriku a CR.Takže splněno.No ale jinak kdyby jste planetu objel od severu k jihu a od zapadu k vychodu,tak je to všude stejné.I v té Vaši obdivované RF.

  2. Kde říká Skylla, že obdivuje RF? Umíte číst? Proč obviňujete diskutující z toho, co neřekli?
    A i kdyby byl/a S. obdivovatel RF, vám je po tom houby a můžete se třeba postavit na hlavu.

  3. V.Aaaá pan ideolog utlačovanych komentatorů.A copak copak se Vam deje pane? Vy jste člen Jakešovy revizni komise? Tak to jste si popletl dobu.Dneska tady neni Rude pravo,ale Svobodny svet.A pan S je nesvepravný že ho zastupujete? No a ja snim svuj klobouk,že RF je jeho země zaslibena.Tak zapomente na kadrovani a nechte odpovedi na těch,kterych se to tyká co řikate?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*