Krátké připodotknutí k důchodové reformě, připravované vládou




Sdílet článek:

KLÁRA SAMKOVÁ

Nebudu dlouho zdržovat, ráda bych jen upozornila na totální kretenismus naší Strany a Vlády, která se rozhodla páchat důchodovou reformu – viz zde.

Základem této geniální myšlenky je, že se má odcházet do důchodu v návaznosti na věk dožití – který se zatím stále zvyšuje, i když Covid udělal své.

Problémy jsou dva.

Prvním je, že věk dožití nemá nic společného se schopností pracovního výkonu. Na to má medicína naprosto jednoznačný názor: po 64 roce života se i při velmi dobré zdravotní péči, zdravém životním stylu a veškeré prevenci prostě začnají objevovat zdravotní problémy, snižující pracovní výkon. Jak říkala moje tchýně ze Slovenska:“já už som taká vyrobená…“

Druhým problémem je, že vláda je mimo realitu a nereflektuje, že zásadní problém se zaměstnaností nastává již u osob nad 50 let. Od 55 let, pokud nejste OSVČ anebo jste se nevypracoval na fakt zajímavou pozici, kde jste potřeba (třeba standardní dělnické profese to nejsou a nejsou to ani dorovnávači zboží do regálů v Lidlu, příkladmo), začínáte být nezaměstnatelný a pravděpodobnost, že skončíte na pracáku, je významně nadpoloviční. Pokud je více uchazečů (a to je prakticky vždycky) tak VŽDYCKY i na nekvalifikovaná místa příkladmo „ochranky“ v Tesco vezmou mladšího. Od šedesáti se velká část nekvalifikovaného obyvatelstva (čímž myslím i zcela normálně kvalifikované středoškoláky, ba i diplomované specialisy, přičemž bakaláři taky nejsou z obliga a na magistry a inženýry dochází už rovněž) jste totálně nezaměstnatelní a pokud se vám nepodaří udržet se na místě, na kterém vydržíte do důchodového věku, tak jste fakt v hajzlu…Na pracáku skončíte s 95% jistotou, žebračenku (pardon – příspěvek v nezaměstnanosti) pobíráte max. rok a protože za rok jste – kupodivu – o rok starší, průser eskaluje. Následně dostanete pouze příspěvek v hmotné nouzi, což je pro vaši info v současné době 3.130,- Kč měsíčně. Ještě se vám může podařit vyrazit z pracáku příspěvek na bydlení and that´s all, folks! Dávku v nezaměstnanosti dostanete po roce nepřetržitého zaměstnání a dále opět ztrátě zaměstnání.

Prostě se nám tady vytváří situace – tedy ona tady už je, leč Strana a Vláda se ji rozhodli ještě dramaticky zvětšit – že od cca 60 let věku tady začne narůstat (a již narůstá) skupina starších obyvatel, kteří fakt nebudou mít co žrát a co se bydlení týká, lze očekávat rozvoj nelegálních staveb pokrytých vlnitým plechem a znovuobjevování kdysi chudinou obývaných jeskyní.

Řešit důchodový systém bez naprostého provázání na sociální dávky jest hovadina nejvyššího druhu – a na to přijde i blbej ekonomicky nevzdělanej právník jako jsem já, stačí se dívat okolo.

Proti Fialově vládě mám naprosto všechno, co proti ní lze mít. Jsou to váleční štváči, protektorátní přisluhovači a prostě ten nejhorší výkvět české povahy. Ovšem za to, co provádí v obasti důchodové reformy/sociálních dávkek, mají u mě nezapomenutený bonus. Motivace k životu jsou různé. Mojí motivací začíná být dostat tuto dnešní vládní garnituru před soud. A před soud jen proto, že jsem hodné, milé, asertivní a konsenzuální děvče, což je o mně ostatně již léta všeobecně známo. HOWGH.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*