Vidlák: Čím víc kodexů, tím víc Sodoma-Gomora
Sdílet článek:

PZ/VIDLÁK

Minulý rozhovor jsme končili fraškou TOP 09, když se snažila nahradit Helenu Langšádlovou ve funkci ministra pro vědu a výzkum rektorem Slezské univerzity Pavlem Tulejou. Ten však skončil dřív, než mohl do ministerského křesla usednout díky skandálu s články v „pseudovědeckých“ časopisech. A jak je vidět, netrvalo to dlouho a už se nám tady ve vládních stranách rozmohl takový další nešvar. Ukázalo se, že neúspěšná prezidentská kandidátka a jednička do Evropského parlamentu za hnutí STAN Danuše Nerudová také využila publikováním do predátorských časopisů „šejdířských praktik“. Tlak na odstoupení Nerudové sílí a vadí dokonce už i koaličním poslancům.

Jak to podle Vás celé dopadne a jaký dopad mohou mít kauzy těchto stran na volební preference do Evropského parlamentu?

Myslím, že dopad na preference STAN bude nižší, než si myslíme. Všichni totiž vědí, že je Kandidátuše blbá jak putštok. Jediné, co se změnilo, že už známe mechanismus, jak z naprosto podprůměrné, neschopné (ale zároveň všeho schopné), omezené a hloupé osoby udělat rektorku na univerzitě. Stačí si zaplatit publikace v příslušných časopisech, které vydává i Petr Fiala. Díky tomu má dneska titul každý blbec a to zcela legálně. Kamse hrabe děkan Kindl, blahé paměti.

Tlak na odstoupení Nerudové sílí spíš proto, že STAN má dobrého marketéra a mají šanci vysát preference Pirátům i SPOLUkoalici.

Je vidět, že naše vysoké školy produkují často doktorandy se spornou kvalifikací, docenty, kteří publikují v predátorských časopisech a profesory, kteří se zúčastňují falešných konferencí. Pozornosti neušel ani premiérův syn Martin Fiala, který nastoupil na doktorandský studijní program oboru historie na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity, kterou v minulosti vedl osm let jeho otec, současný premiér. Školitelem premiérova syna a vedoucím disertační práce je profesor Jiří Hanuš, prorektor univerzity a velmi blízký přítel Petra Fialy. Upozorňujeme, že školitele potřebuje student k tomu, aby úspěšně prošel doktorandským studiem. Navíc i dosavadní Fialova publikační činnost je pochybná. Premiérův syn totiž publikuje v časopise “Kontexty”, což ale není vědecké periodikum, nýbrž časopis o kultuře a společnosti. A aby toho nebylo málo, v redakční radě Kontextů sedí mj. sám premiér Fiala i školitel Hanuš. Jak to vidíte Vy? Akademický Etický kodex či střet zájmů premiérovi zřejmě nic neříkají…

Jen bych se opakoval… Víte, kdy si nějaká organizace napíše etický kodex? Když je to tam jeden vedle druhého samé hovado a křivák. Tohle platí už od starověku. Jestli chcete vědět, jak se ve své době chovali Templáři, přečtěte si jejich “etický kodex.” Jestli chcete vědě, jak se chovali Benediktýni, přečtětě si předpisy jejich řehole. Jestli chcete vědět, jak se chovali kněží v době husitské, přečtěte si jejich vlastní předpisy pro bohulibé chování.

Čím víc kodexů, tím víc Sodoma-Gomora. To platí u bílých, černých, žlutých, fialových, takže to platí i v ODS nebo u Fialů doma.

Čestný člověk kodex nepotřebuje a jeho slovo je pevné jak skála i bez papíru. Jakmile dojde na podepsané etické předpisy, můžete si být jistý, že ten, kdo je podepsal, vás vzápětí zkusí přechytračit a obrat.

Vraťme se ještě na chvíli ke Starostům, protože jak se zdá, u nich se ty “přešlapy” množí rychlostí světla. Jak upozornila Jana Bobošíková ve svém pořadu Aby bylo jasno, na předvolebních debatách hnutí STAN se falšují dějiny. Na jednom z mítinků, když se diskutovalo o rusko-ukrajinském válečném konfliktu, zazněla z obecenstva od jedné Ukrajinky slova, že “Bandera je chudák”. A co bylo dál? Danuše Nerudová i Jan Farský se jen “přihlouple” usmívali a vše ponechali bez komentáře. Co to podle Vás vypovídá o „hodnotové“ politice hnutí STAN?

Oni se na ten fašismus přímo třesou. Nemohou se dočkat, až jim nějaký Fírer otevře dveře, aby zase mohli vraždit podlidi. A bez ohledu, jak se tento režim bude jmenovat, podlidi jsou pořád Slované v čele s Rusy. Hodnotová politika je to, že oni mohou všechno a jejich protivníci nesmí nic. Správně je všechno, co zamýšlí pravda a láska, špatně je všechno, co dělají ostatní.

Mě by spíš zajímalo, proč je ten Bandera chudák? Asi jak ho zavřeli a on nemohl těch Poláků a Židů vyvraždit víc…

Ústavní soud před několika dny rozhodl, že operace již nadále nebude podmínkou úřední změny pohlaví a politici tak musí přijmout novou úpravu. Otevírá podle Vás toto rozhodnutí cestu „duhového a trans šílenství“, které se šíří napříč západní Evropou, nebo je to rozhodnutí „správným směrem“?

Mně už je to vlastně jedno. Začínám se cítit jako Jan Keller poté, co prožil pět let v europarlamentu. Když tam šel, byl to takový opatrný eurooptimista, když tam končil, přál si, aby tam brzy nezůstal kámen na kameni. Já si také začínám upřímně přát, aby z ústavního soudu ani ostatních státních institucí nezůstal kámen na kameni. Zvůle a anarchie mi začínají připadat lepší a hodnotnější, než soustavný útlak progresivistů.
Až jednou přijede Putin, budou ho lidé vítat. A kdyby náhodou nepřišel, tak budou lidé ještě s radostí vítat Islám.

Pirátský ministr zahraničí Jan Lipavský oslavoval u pomníku vojáků Rudé armády výročí osvobození. Co jsme zaznamenali: Ukrajinská vlajka spolu s českou, kterou navíc držel ukrajinský voják, žlutomodré věnce. Jak to tedy máme v podání Jana Lipavského chápat? Že v 68’ nás okupovali jen Rusové a ve 45’ nás osvobodili jen Ukrajinci?

Lipavského není třeba chápat, toho je třeba diagnostikovat a určit ústavní léčbu. Ideálně přímo na Krymu, kam se tak těšil už minulé léto. Ještě bych navrhoval, aby se léčil spolu s mladým Kolářem, protože ten se také nebojí, postavit se Rusku… tedy alespoň jejich pomníku. Na Krym by je mohl vzít pan Prototopov, ten už tam s jedním schizofrenikem byl…

Vakcína proti covidu od švédsko-britské farmaceutické společnosti AstraZeneca již nemá povolení v EU. Odebrání registrace vstoupilo v platnost 7. května letošního roku. Zrušení registrace přichází v době, kdy AstraZeneca u soudu s lidmi, kteří utrpěli vážné zdravotní následky, včetně smrti, údajně po očkování touto vakcínou, poprvé přiznala, že vakcína může mít výjimečně vedlejší účinky. Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová k tomu napsala, že „pravda je vždy otázkou času a ruku v ruce by měla jít odpovědnost“. Souhlasíte s tvrzením paní senátorky a je podle Vás reálné, že „pravda o době covidové“ bude skutečně odhalena?

Jedna vlaštovka jaro nedělá… ale jaro vždycky nakonec přijde. Takže ano, jednou pravda vyjde najevo. Ale abych parafrázoval Štěpána Šafránka z filmu Básníci: Ano Mirečku, pravda vyjde najevo, ale my u toho už nemusíme být.

Už delší dobu přemýšlím, čeho jsme vlastně svědky… Bylo to takhle vždycky? Manipulovali s námi ti, kteří drželi v ruce tisk, rozhlas a televizi a až teď se to prolamuje díky internetu a sociálním sítím? A nebo díky internetu a sociálním sítím jsme teď manipulováni nejlépe v historii? Nevím. Ale kažpodáně jen houšť a větší kapky.

Blíží se nejen volby do Evropského parlamentu, ale také další odborářské protesty. Je to také asi poprvé v našich moderních dějinách, kdy odboráři odešli z jednání tripartity. Souhlasíte s postupem odborářů a máte nějaké další informace o tom, co se chystá?

Už nejen odboráři. V pátek vyhlásili protesty také zemědělci. Převezmou po odborářích štafetu. Odbory demonstrují v úterý jedenadvacátého, zemědělci zase ve středu dvaadvacátého. Je to ideální termín. Čtrnáct dní před volbami. V jedinou dobu, kdy si vláda nemůže dovolit žádnou aroganci, ale musí být pokorní až uctiví. Jinak si to voliči mohou pamatovat.

Zemědělci a odboráři budou vládě sypat písek do volební kampaně a budou je konfrontovat s nesplněnými sliby. Kampaň je vymyšlená, mně osobně se líbí (však jsem na ní také dělal) a doufám, že zabere. Ale samozřejmě, pravda a láska to tak nenechá a nasadí všechno, co má k dispozici. Takže každé slovo podpory bude dobré a budeme za něj rádi.

Prvnizpravy.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*