Vážená paní Zemanová,
Sdílet článek:
vyslechl jsem si Váš projev, který jste přečetla s kamennou tváří beze slz či jiné stopy emocí, jež by byly v takové situaci na tváři opravdu milující manželky zřetelné.

Ano, nemáme radost z toho, že Váš manžel leží v nemocnici a podrobuje se dlouhodobé léčbě.

Věřte, že mnohým z nás to již za ty čtyři dny došlo. Nikdo z nás ani nepotřebuje vědět, kolik a jakých nemocí ho v jeho věku trápí. Vězte, že v tom není sám.

Dokonce si troufám tvrdit, že většině z nás je skoro jedno, co bude s Vaším manželem. Tak jako jemu vždycky bylo jedno, co bude s námi. Měl nás za nepřátele, snažil se nás urážet a dehonestovat. Byl to on, kdo uklidil intelektuály do “pražské kavárny”, označil je za “lepšolidi”, některé pak za “žumpu”. Dělal všechno pro to, aby národ rozdělil, a ty, kteří ho nevzývají, ponížil.

Paní Zemanová, naší jedinou starostí v této chvíli není budoucnost rodiny Vaší, ale rodin našich. A chceme, aby o ní rozhodoval člověk příčetný, duševně schopný, který se orientuje v prostoru, v čase a ve své roli. Člověk, který unese odpovědnost, která jeho kroky, jež musí v blízké budoucnosti udělat, provází.

Pokud Váš manžel takovým člověkem je, postarejte se, aby to dal zcela průkazně najevo. Pokud ne, postarejte se, aby důstojně odešel z politické scény, stáhl se do ústraní a přenechal funkci těm, kteří to zvládnou.

Nic víc od Vás nežádám.

Váš spoluobčan

Lumír Vitha

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 3,19 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. Autor (a jeho soudruzi?) má starost o to, aby o životě „jejich rodin“ rozhodoval někdo příčetný. Co třeba někdo jako byl Gustáv Husák? Ten byl rozhodně příčetný, duševně schopný, orientoval se v prostoru, v čase i ve své roli. Opravdu příspěvek hodný Svobodného světa. A já hlupák si myslel, že svobodný člověk si chce o svém životě rozhodovat sám.

    • Bohuzial sme v demokracii a o vela veciach o mne rozhoduju politici a uradnici. Chcem vela, ked uz o mne musi niekto rozhodovat, aby to aspon nebol nepricetny geront.

      • Tak určitě :), každý si může přát, co je mu libo, tuhle svobodu nám zatím nesebrali. Já jsem chtěl jen poukázat na jadérko problému. Jestli je mezi těma, co o nás rozhodují, jeden nepříčetný geront či ne, nemá na situaci zásadní vliv. Aktuální stav mi připadá jen jako stupňování osobní zášti vůči Zemanovi (nic proti tomu). Jen že to není zrovna téma pro prostor jako je Svobodný svět (aspoň podle názvu). Ostatně podívejte se do USA. Tam mají dementního geronta v podstatně významnější pozici. Mimochodem, docela by mě zajímalo, jak by dnes byli čistě ze zdravotního hlediska hodnoceni třeba Lenin, Stalin nebo Hitler. Myslím, že když byli na vrcholu sil, byli docela v kondici. A že to byli šílenci? Podívejte se třeba na Maláčovou. Naštěstí nemá až tak velkou moc.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*