Dobře si rozmyslete …
Sdílet článek:

… Komu příště svěříte velení armády. A kariérní zbabělce z toho vynechte. To by ovšem generální štáb zůstal zcela prázdný.

 

Bývalý náčelník generálního štábu varuje všechny, co by se chtěli zapojit do bojů na Ukrajině.

“Dobře si to rozmyslete, můžete se vrátit v rakvi”. Vzkazuje.

Ne, to by opravdu nikoho nenapadlo, že se z války může taky vrátit v rakvi. Anebo taky vůbec, protože třeba ani nemusí mít rakev, natož hrob.

Takhle, prosím, vypadá “obhájce demokracie” a ” obránce vlasti”, kterému se za to celoživotně platily obrovské sumy.

Aby, když přijde na věc, zjistil, že sám je posraný až za ušima – a aby trochu upozadil vlastní zbabělost, začne ty, kteří se nebojí pro svobodu taky něco udělat, a to jiného než brát generálský plat, nazývat “dobrodruhy”.

“Dobrodruhy” byli dozajista také všichni ti, kdo před Hitlerem odešli bojovat do zahraničí, ačkoliv mohli v klidu sedět doma na zadku, dělat na Němce a brát za to potravinové přídavky…

Přesto, čest národa a vlasti zachraňovali právě oni, ne ti, co zůstali “spořádaně” sedět doma.

Putina žádné čajíčky pro utečence, ani deky a celty rozhodně nezastaví, jsou mu k smíchu. Co ho zastaví, je rozhodný odpor – ten už Ukrajina naštěstí předvádí – a pak také mezinárodní solidarita a sjednocené síly.

A je rozhodně rozumnější zastavit Putina na Ukrajině, než se o to pokoušet na Moravě. Protože to by se také nemuselo podařit.

Generál Šedivý, namísto aby si vážil těch, kdo si tohle všechno uvědomují a dal je ostatním za příklad, je vyhlašuje za “dobrodruhy” a radí jim, aby si to “dobře rozmysleli”.

Jistě, teplé generálské místečko, ani doživotní výsluhy, z toho asi nekoukají, takže – nic pro Šedivého.

A asi ani pro celý generální štáb. Této směšné armády.

To abychom věděli, jaké lemply si tam generálskými platy platíme a co od nich tak asi můžeme čekat, až dojde na lámání chleba.

Nejsou však všichni Češi jako oni.

Proto si važme těch, kteří zapomenou na osobní pohodlí, kariéru a bezpečnost – a půjdou pomoci zachránit čest národa, o kterém především Rusové šíří, že nikdy nebojoval a že je možné si s ním dělat, co se komu zlíbí.

S Šedivým zcela určitě.

S těmi ostatními – ne už tak jistě.

Jiří Fiala

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Ale no tak…pan generál ví, o čem mluví. Pokud jste absolvent 2 misí v Afghánistánu, klidně si jeďte bojovar kamkoliv a máte dost velkou šanci, ře se vrátíte. Pokud jste doteď hrál střílrčky na PC a umíte létat na simulátoru F16, seďte doma dál, protože vaše šance na návrat je pluminus nula. Válka má jednu chybu, nemá tlačítko RESET.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*