Zelená zglajchšaltovaná perspektiva
Sdílet článek:

LIBOR ČÍHAL

Sobotní volby nevzbuzují dojem, že půjde o volby ve svobodné zemi o alternativní politice a schopnějších lidech, ale o politický akt v nesamostatném protektorátě, kde alternativa není možná. Alternativa se dnes nelikviduje v koncentráku, účinnější jsou permanentní mediální mozkové injekce a otrávený školský systém. Občan má v sobotu rozhodovat o složení tzv. evropského parlamentu, strany, které by mohly být alternativou, jsou odsunuty do bezpečné sterilizační zóny a málokdo má odvahu tam vstoupit. V Česku režim vsugeroval občanovi zdání, že v sobotu nejde o českou konkrétní politiku, ale o něco závažnějšího, člověk nehlasuje o tom, za kolik bude kilowatta elektriky nebo kilo brambor na regálu, ale hlasuje o super dobrém systému, který se čím dál víc osvědčuje, v čela s podobnými typy jako je osvědčená Leyenová a nějaký kašpar, kterého po volbách Fiala do Komise pošle.

Občana si tento fašizodní systém tak vysoce považuje, že mu dal možnost v sobotu hodit do urny svůj hlas. Často se to přehání s významem sobotního hlasování, kdyby mělo význam mít, vládnoucí režim výsledek zmanipuluje. Přesto by mělo být pro občana jakýmsi přirozeným imperativem hlasovat za svoje uchování, tj. za uchování svého státu a etnika, je přece evidentní, že i ten nejslabší stát v Unii nebo nejokrajovější etnikum mají nekonečně větší civilizační a kulturní hodnotu než fažizoidní monstrum bez kvalit Evropská unie. Je imperativem hlasovat proti neperspektivnímu evropskému superstátu.

Ve volbách jakéhokoliv druhu se obvykle zprůhlední konkrétní záležitosti, v nichž předchozí administrátoři selhali a navrhuje se náprava, což se často rychle zapomene. V jednom pražském antikvariátu se dala najít brožura s předvolební řečí Josefa Visarionoviče v severokazašském volebním obvodu, kde vůdce národů kandidoval do Nejvyššího sovětu, v řeči mluvil o tom, že blízko teče nejvýznamnější sovětský zavlažovací kanál a lidé ve městě mají málo vody, “vyvezte funkcionáře za město na kolečkách”, radil vůdce národů voličům a sliboval rychlou nápravu. Volební program koalice Spolu kromě žvástů o dobru Unie nezmíní ani jednou nic konkrétního a ani minimálně nereflektuje realitu, pokud se protiruské pomluvy s genocidním nábojem nechápou jako reflexe nad realitou. Banalita žvástů je tak hustá, že zakládá na podezření, že Fiala z těchto frází hodlá namixovat novou knihu. V centru programu Spolu nestojí český občan, ale vnější nadřazený zájem a kolaborace s americkým hegemonem i za cenu totálního sebezničení.

Lze si dost dobře představit, že by Evropan, ať už v EU nebo v celoevropské rovině, tj. v Evropě od Lisabonu po Ural, hlasoval o něčem celoevropském, o nějaké nadčasové iluzi vycházející z evropské historie a morálky, pak by to ovšem nemohly být směšné bláboly programu koalice Spolu. Problémy, které program Spolu zmiňuje, jsou bez výjimky problémy proto, že je přivodily neschopné a v americkém zájmu jednající národní a evropské elity, které uměle vyvolaly současnou evropskou ekonomickou krizi a technologické zaostávání a vedou Evropu do zničující války. Je bohapustou lží tvrdit, že se nějaké problémy dík vládní koalici vyřešily, energetická krize přetrvává a přivodila ekonomickou stagnaci, stejně přetrvává krize zdravotního systému atd.

Ekonomické a společenské problémy, o kterých se programu Spolu hovoří, nejsou vývojovými problémy, ale záměrně vyvolané politikou koalice. Ve volebním programu koalice Spolu politika úplně splývá s ideologií a propagandou, i ve volebních programech Národní fronty se nutně mluvilo o postavených elektrárnách a tunách vyrobené oceli. V blábolech programu Spolu se nám vyjevují obrysy koncentráků zglajchšaltovaného zeleného světa a velmi jasně perspektiva bídy a zaostávání.

Ve Francii i programy mainstreamových partají povinně obsahují jisté kritické zamyšlení nad unijní realitou, program Spolu pouze servilní trapnou adoraci unijní struktury nebo sebeadoraci. Nejsilnějším aspektem tzv. Evropského parlamentu je volba předsedy a členů Komise a rozhodování o rozpočtu, tudíž reflexe nad konáním Leyenové a Komise by měly být v centru předvolebních diskuzí a programů. Přitom podvody Leyenové a spol. nebo jejich nekompetentnosti, jakoby nikdy nebyly, např. před pár lety bylo jasné z emailů Leyenové s AstraZeneka, že přivodila Unii, ať podvodným úmyslem nebo nekompetentností, obrovské finanční škody.

V minimálně demokratickém systému by se předvolební programy musely zabývat finančními záležitostmi stávající administrativy. Struktura evropského rozpočtu a jeho doplňky jsou poloskrytým zastíráním se stálými důsledky snižování výdajů do reálných sektorů a transferů do národních rozpočtů. Občan vůbec nezná tak podstatnou záležitost jako jsou miliardy evropských financí a národních prostředků věnované Ukrajině, kolik prostředků z toho ukradli ukrajinští mocní a kolik evropskounijní a národní administrátoři. Je jasné, že pokud české ministerstvo obrany lifruje na Ukrajinu nekontrolovatelné prostředky, není nic snazšího než se s ukrajinským příjemcem o část peněz šábnout, v ČR a několika dalších zemích je to dobrá praxe, obzvlášť když stát vede podvodem proslulá koalice Spolu.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,54 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*