Kyblíčkem po hlavě
Sdílet článek:

Domnívala jsem se, že výchova spočívá mimo jiné ve vedení dítěte od jeho přirozeného, prvotního sobectví, kdy samo sebe považuje za střed světa, k uvědomění, že vesmír se skutečně netočí kolem něj a na světě existuje celá paleta nejrůznějších střetávajících se zájmů, názorů a potřeb, přičemž ve společnosti probíhá neustálý proces hledání, jak je vzájemně sladit.

.
V souvislosti s minulou covidovou i aktuální bezpečnostní krizí se ale ukazuje, že značná část společnosti mentálně uvízla někde v mladším školním věku. Uvažování řady našich spoluobčanů se neliší od malých dětí na pískovišti.
Ne, ne, ne, co si myslím já, je prostě správné, co si myslíš ty, je špatně, já to vím a ty buď zticha. Jestli mlčet nebudeš, tak tě vypneme, zrušíme, praštíme po hlavě kyblíčkem.

Lidí, kteří nechápou, že někdo druhý uvažuje JINAK nebo vyznává jiné hodnoty než oni, je enormní množství. To si někdo myslí, že vypnutím projevů ten člověk nebude už takto uvažovat? Naopak, utvrdí se ve svém názoru. Trestání vyrábí nové mučedníky.

Podobně jako ve škole, kdy udělené tresty dělají z žáka autoritou potvrzeného grázla, který sklízí o to více obdivu.

To vážně nedokážete pochopit, že někdo jiný přemýšlí jinak? To je takový problém to vzít na vědomí a respektovat tento stav?

Infantilita se projevuje i jinak.

Suroviny a potraviny se zřejmě objevují v zásobnících a obchodech samy od sebe, tak jako když malému dítěti upadne sušenka do bláta a maminka mu hned podá jinou. Odkud ji vzala? Přece ji má v tašce, má ji tam vždycky, ne?

Putin je zlý, zlý, zlý, proto bude skvělé, když bude co nejdříve odstraněn. Výzvy k násilí, dříve odsuzované a eliminované, jsou najednou povoleny.

Nebylo by lépe nepřemýšlet jak malé děcko jenom do večera, ale zamyslet se i nad následujícím ránem? Co přijde? Začnou se nad jadernými hlavicemi hádat generálové lační moci o to, kdo si ji uchvátí, stůj co stůj? Další dětský příznak: absence zkušeností. Vy už si nepamatujete, jak to dopadlo minule, když jsme někde slavně odstranili diktátora?

A výzva k násilí nesluší nikomu, tím méně demokratovi, který si možná v skrytu duše něco takového dětsky přeje, ale měl by jako dospělý člověk chápat, že soud, byť v tomto případě hypotetický, je lepší řešení.

Jsme dospělí lidé, netrháme pavoukům nožičky a nestrkáme těm, koho nemáme rádi, hlavu do záchoda.

Jenže my nejsme dospělí.

Jsme infantilní, nevyzrálá, nedospělá společnost.

 

Monika Čírtková

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

  1. Závěr článku je také dětinský
    Hlavní sdělovací prostředky, banky, korporátní řetězce, školství a většinu politických partají ovládají ksindlové, globalisté. Lid prostý mà vymytý mozek jejich propagandou. Korporátní fašismus není demokracie nebo svoboda.

    • No, myslím, že do aktuálního většinového výkladu pojmu demokracie se korporátní fašismus v pohodě vejde.

  2. Zamezit lidem dosáhnout mentální dospělosti je jedním z hlavních prvků plánu na nastolení světovlády. Žádná novinka, plán jede minimálně 200 let.
    Jen idiot stále nepochopil proč do stupidních forem zábavy a konzumu tlačí korporace tolik peněz, které se jim v těchto oborech ekonomicky nikdy nevrátí.
    Vrátí se jinde a to na debilitě infantilních konzumentů čehokoli co se jim ke konzumaci předhodí.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*